Tag: działka

działka

Projekty domków wielorodzinnych radują się dużym zainteresowaniem

Czy zaznaczymy jaki dom pragniemy posiadać?

Gdy po długotrwałych rozmowach dochodzimy do wniosku, że pragniemy się wybudować, to należy na początku skoncentrować się na poszukiwaniu odpowiedniej działki, a następnie na oglądaniu projektów z domkami, które będą w stanie się na tej działce pomieścić. Należy obejrzeć jak najwięcej takich projektów, bo jedynie wtedy będziemy posiadali świadomość, że wybierzemy ten świetny dla siebie, w którym naprawdę dobrze będzie nam się mieszkało.

Read more

Najważniejsze to, by grunt miał odpowiednią nośność

Gdy tak chodzimy sobie po mieście ciężko zauważyć jakąkolwiek ziemię. Mówimy o tzw. zakopertowanym terenie, tj. niemal cały obszar jakimś betonem, nie ma mowy o infiltracji i stąd też często mówimy o podtopieniach w miastach. Choć oczywiście są działki, gdzie na przykład można wybudować domlub zorganizować jakąś większa inwestycję w rodzaju osiedla.

Read more

Każdy, kto ma działkę doskonale, wie, że bez nawozu ani rusz

Musimy spulchniać nawozem naszą, nawet małą, działkę, by wszystko na niej dobrze rosło. Oczywiście wielu ludzi tego nie robi, bo wolałoby nie faszerować ziemi chemią. Tak, więc warto pomyśleć o zrobieniu własnego kompostownika. Kompost, który samodzielnie zrobimy będzie świetnym naturalnym nawozem dla naszego ogrodu. Kompostowniki można kupić w zwykłych sklepach z ogrodniczym asortymentem lub w sieci.

Read more

Definicje, o jakich czasami nie mamy pojęcia. Ujawniają się we właściwym momencie, więc dobrze je znać

Nieznane terminy, pojęcia i definicje pojawiają się w naszym życiu a później o nich zapominamy. Niektórym musimy poświęcić uwagę, pozostałe nie są nic nie warte, najzwyklej zjawiają się jedynie na moment, więc błyskawicznie o nich zapominamy. Jednakowoż nawet takie „krótkie” definicje powinniśmy dokładnie poznać, by zaplanowane zadanie, jak najsprawniej wykonać. Nie obejdzie się w takim momencie bez gruntownego poznania tematu, jego specyfiki, wszystkich najważniejszych wytycznych.

Read more

Jak wybrać ogrodzenie, jakie będzie ładne i wygodne? O czym należy wiedzieć kupując ogrodzenie?

Kwestia ogrodzenia jest dość osobliwa, od jej wyboru zależy rzeczywiście całkiem sporo. Płot wybieramy pod różnym kątem. Może taki wybór nawiązywać do złych relacji z sąsiadami, z jakimi nie chcemy mieć nic do czynienia, najczęściej natomiast w grę wchodzi nasz gust oraz poczucie prywatności. To oznacza, że wybieramy ogrodzenie, by pasowało do otoczenia oraz naszego lokum, a do tego chcielibyśmy z jego pomocą zagwarantować sobie spokój na naszym podwórku.Chcemy, aby nasza działka stała się oazą prywatności i spokoju, pragniemy czuć się tam zadowoleni i zrelaksowani.

Read more

Swój dom jest nierzadko największym marzeniem niejednej pary – chcą miećswój skrawek ogródka

Jeśli śnimy o tym, by postawić dom, to zapewne zdajemy sobie sprawę z tego, z jakimi kosztami i trudnościami może być to związane. Przede wszystkim nie bywa to inwestycja niedroga, ale jeśli się na to zdecydujemy, to z pewnością nie będziemy żałować.


Przed tym jak zaczniemy stawiać dom, oczywiście musimy posiadać działkę oraz projekt budynku.

Read more

Odpowiednia temperatura jest konieczna – sprawdź, w jaki sposób najefektywniej ocieplić dom, aby zaoszczędzić

W tych czasach ciężko jest stwierdzić, kiedy będzie gorąco, a w którym momencie będzie bardzo zimno. Dawniej pory roku były bardziej wyraźne, obecnie owe granice się mocno pozacierały, chociaż mamy świadomość, kiedy mniej więcej można spodziewać się upałów, które bez klimatyzacji będą nie do wytrzymana i wiemy też, kiedy można spodziewać się ujemnych temperatur, których nie da się przetrwać bez grzejników. Jeżeli mowa o klimatyzacji, to najsensowniej we własnym mieszkaniu jak również w biurze wybrać klimatyzatory lg.

Read more

Jak kształtuje się rynek mieszkaniowy we Wrocławiu

Jednym z największych, a zarazem najbardziej urokliwych miast polskich jest Wrocław. Jego szczególny urok wynika na przykład z faktu, że leży nad brzegiem Odry. Przez Wrocław przepływa ta właśnie rzeka i dużo jej odnóg, do miasta należy także spora liczba wysp na Odrze. W ten sposób we Wrocławiu można zobaczyć ogromną liczbę mostów, co dodaje mu uroku. Dużo mostów to obiekty zabytkowe, które wzbudzają zachwyt turystów.

Read more

Ogrodzenie domu – czemu jest współcześnie tak ważne oraz które rozwiązania wskazane jest wybierać?

Każda osoba, jaka zdecydowała się na budowanie własnego domu musi być przygotowana na konieczność ogrodzenia działki, na jakiej nieruchomość stanęła. Dlaczego? Stosowne ogrodzenie pełni rolę bariery przed światem zewnętrznym i nie pozwala przejść na teren posesji osobom postronnym. Może również pomóc w zabezpieczeniu przed kradzieżą, z tego powodu kwestię ogrodzenia należy dość dobrze przemyśleć i zdecydować się nie tylko na te rozwiązania, jakie ciekawie się prezentują, ale mieć na uwadze ich funkcjonalność. Które ogrodzenia ma dzisiaj do dyspozycji normalny Kowalski?

Read more

Biuro projektowe: jak wygląda praca tego typu miejsca?

Z biurem projektowym zazwyczaj stykamy się, gdy planujemy wybudować dom. Bez projektu budynku domowego prace budowlane nie są możliwe.

Mając w planach budowę budynku jednorodzinnego albo murowanego garażu na pewno musimy odwiedzić biuro projektowe. Cieszące się popularnością biuro projektowe jest organizacją, która nie ma prawa działać bez stosownych fachowców.

Read more