Karta hotelowa, jaka zastąpiła nie tylko klucze, ale wszystkie urządzenia elektryczne

Czy pamiętacie jeszcze, iż dziesięć lat temu ludzie zachwycali się kartami o pamięci 64 MB? Prawda, iż wydaje się jakby było to setki lat temu? Obecnie wytwarzane są karty o pamięci 64 GB, twarde dyski o pojemności 1000 TB, natomiast my pragniemy porozmawiać na inny temat.

Pewna firma wprowadziła do sprzedaży nowatorski system, jaki automatyzuje pracę urządzeń w hotelach, a wszystko oparte jest na…karcie hotelowej.
karta hotelowa

Autor: Ospel
Źródło: Ospel

Wprowadzona technologia opiera się przede wszystkim na bezprzewodowym łączu karta hotelowa-odbiornik w pokoju (o kartach hotelowych).przejdź tutaj usługi dźwigowe lublin usługi dźwigowe lublinNowatorski system nie tylko otwiera drzwi, gdy do czujnika zbliżona zostanie karta, lecz także na bieżąco będzie informować gdzie w pomieszczeniu znajduje się człowiek posiadający kartę. Dzięki tej funkcji, pracownicy hotelu będą mogli szybciej zadziałać, jeśli ktoś straci przytomność. Specjalne urządzenie, które będzie połączone z systemem hotelowym, może mieć różne funkcje. Najbardziej rozbudowane wersje będą oferować funkcje: otwierania i zamykania pokoju gościa, włączenia światła powitalnego, wyświetlenie statusu („proszę nie przeszkadzać” albo „proszę o posprzątanie), załączenia wybranych obwodów elektrycznych oraz klimatyzacji, kontroli opuszczenia żaluzji i otwarcia i zamknięcia okien. Prawda, iż jest to genialny system, jaki zezwala gościom niemalże całkowicie spersonalizować funkcje pokoju według prywatnych zwyczajów. Goście poprzez kartę ustawić kiedy system ma załączyć ogrzewanie, zamknąć rolety. System rozpoznaje również jakiej karty użyto, także żaden inny gość nie będzie mógł wejść do pokoju, co więcej system natychmiast poinformuje obsługę o próbie włamania (więcej o karcie hotelowej). Wydaje się, że jedyną wadą systemu będzie komputer hotelowy, jaki w momencie awarii…odłączy wszelkie urządzenia w pomieszczeniach hotelowych. Ale trwają obecnie prace nad usprawnieniem systemu tak, żeby urządzenia w pokojach działały również w trybie awaryjnym.

Dziś przy pomocy jednej karty gość będzie miał możliwość spersonalizować funkcje pokoju hotelowego pod prywatne potrzeby. Karta hotelowa nie tylko zastąpi klucze, ale włączniki świateł, pilot do klimatyzacji, właściwie obsłuży wszelkie urządzenia oraz instalacje elektryczne.

, ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.