Jak wybrać odpowiedni wkład kominkowy?

Kominek może stanowić główną dekorację domu, a jednocześnie służyć jako dodatkowy element ogrzewania. Wkłady kominkowe są znacznie bardziej praktyczne aniżeli tradycyjne kominki. By wkład kominkowy mógł właściwie pełnić swoją rolę, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale również na jego parametry techniczne i użytkowe.
Zalety nowoczesnych wkładów kominkowych
Nowocześnie wyglądające wkłady kominkowe idealnie wpisują się w obecne trendy w zakresie aranżacji wnętrz.

Poza tym, wkłady kominkowe są najbardziej ekologicznymi źródłami ciepła. Spaliny wydostające się z wkładów kominkowych mają mniej zanieczyszczeń niż te powstające ze spalania węgla, gazu, oleju, a nawet spalin z kominków otwartych.

Zioła na parapecie

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne parametry
Przy zakupie wkładu do swojego mieszkania należy zwrócić uwagę na mnóstwo parametrów jakie podaje producent. Powinniśmy sprawdzić sprawność wkładu kominkowego podawaną w procentach, która przedstawia ile min.

Masz ochotę na kolejne interesujące wpisy? Nie czekaj! Stworzyliśmy ich dla Ciebie wiele. Zatem kliknij (http://www.projektoskop.pl/jak-wybrac-blender-do-smoothie-i-koktajli-porady/) i ciesz się ostatnimi opisami.

energii powstającej w czasie spalania drewna odzyskuje się w w postaci wytworzonego ciepła. Następnym kluczem wyboru wkładu kominkowego jest również moc nominalna – uśredniona w czasie, a nie maksymalna – można przyjąć na przykład, że 1 kW mocy urządzenia wystarcza do ogrzania ok.

Gdy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto (https://www.eogniwa.pl/pl/p/Lancuch-klasa-8-EN-818-2/175) inne nasze serwisy, które prezentują to zagadnienie – z pewnością też Cię zaciekawią.

25 m3 pomieszczenia. Ważne parametry to również średnia temperatura spalin (średnia temperatura spalin nie może przekraczać 400°C), zużycie drewna (podczas palenia powinno wynosić średnio 2,5 kg na godzinę, przy mocy nominalnej urządzenia 7 kW) i czas pracy urządzenia bez uzupełniania opału (jednorazowy załadunek drewna powinien wystarczyć na minimum 10 godzin – można wówczas mówić o prawdziwie komfortowym korzystaniu z kominka).

Jeżeli kogoś interesują wkłady kominkowe Wrocław ma sporo do zaproponowania.

W stolicy Dolnego Śląska znajdziemy firmy jakie specjalizują się w sprzedaży wkładów kominkowych, dzięki czemu będziemy mogli wybrać sprzęt dopasowany wyglądem oraz parametrami do naszych wymagań.

, ,

Related posts

Latest posts

Wypełnienie Pit-u za 2016 rok przy pomocy narzędzi sieciowych

Powiększające się kolejki przed Skarbówkami w czasie poprzedzającym ostateczny moment przedłożenia deklaracji podatkowej z roku na rok wydają się przedłużać.
Rozliczający się od wielu lat wykazują tendencję do odsuwania kwestii związanych z Pit-em na ostatni moment – w rezultacie okres rozliczeń jest dla wielu bardziej kłopotliwy niż powinien.

Gdzie nabyć surowce wydobywane z ziemi? Na jakie surowce zwrócić uwagę?

Nierzadko w czasie realizowanych przedsięwzięć budowlanych lub wytwarzania konkretnych produktów niezbędne są przeróżnego typu materiały pochodzące z ziemi. Mowa choćby o glinie, która używana jest na sporo sposobów, jak również o kruszywach, które również znajdują różne zastosowanie. Gdzie poszukiwać dostawców tego rodzaju materiałów? Ile kosztują?

Jak szukać pracy? Vademecum nowicjusza.

Czasem jeszcze w trakcie trwania studiów, a czasem tuż po ich ukończeniu młode osoby rozpoczynają poszukiwania interesującej ich pracy w wyuczonym zawodzie, odpowiadającej ich wykształceniu. Od czego zaczynają?

Rozmaite pomiary w fabrykacji przemysłowej oraz codziennym życiu

W życiu codziennym stosunkowo często istnieje obowiązek dokonywania różnorodnych pomiarów. Są one także niezwykle przydatne w różnych dziedzinach przemysłu. Często zdarza się, że od poprawności i skrupulatności wykonanego pomiaru zależy bardzo wiele, na przykład zdrowie i życie innych osób.

Wakacje odpowiedni moment na wykonanie ciężkich prac domowych

Lato to doskonały czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, zwłaszcza, jeśli podejmiemy decyzję o wymianie okien na nowe. Dzięki odpowiednim i dobrze założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w zimie w naszym mieszkaniu będzie ciepło i miło. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a światem zewnętrznym.