Co będzie korzystniejsze na podłogę? Parkiet czy panele? Jakiego rodzaju rozwiązanie będzie właściwsze?

Wybór dobrej podłogi jest bardzo ważny, ponieważ przeważnie inwestujemy w nią na bardzo długi czas, pragniemy, by była solidna oraz odporna na różnorodne czynniki.

budynek - fotka

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
mamy do wyboru wiele typów, my zaś w tym wpisie skupimy się na dwóch typach: pakiecie oraz panelach.
Parkiet jesteśmy w stanie układać w różnorakie wzory, np. w jodełkę. Właściwie konserwowany parkiet może wytrzymać rzeczywiście długo, najbardziej godne uwagi jak parkiet Hajnówka nawet pięćdziesiąt lat. Istnieją do wyboru różnorodne typy, jak parkiet przemysłowy, który składa się z wąskich deszczułek litego drewna, są układane na sztorc. Dzięki nim istnieje gwarancja naprawdę trwałej i solidnej posadzki, która jest nawet bardziej trwała od tradycyjnego parkietu. Parkiet najbardziej korzystnie wykończyć lakierami nawierzchniowymi.
Mogą być to rozpuszczalnikowe lub wodorozcieńczalne. Pierwsze są bardzo odporne na ścieranie, jednak jak je używamy powstają faktycznie szkodliwe opary. Drugie ich nie wydzielają, lecz jednak słabiej ochraniają powierzchnię.

Poszukujesz interesujących informacji na prezentowany temat? Z pewnością po przejściu na stronę (https://foxenergy.pl/) znajdziesz takie wiadomości, które okażą się dla Ciebie pasjonujące.

Jak wykonany jest parkiet? Z różnych odmian drzew, lecz ostatnio coraz bardziej popularna jest deska jesionowa. Innym pomysłem są panele drewniane, jakie są złożone z trzech warstw.

Tytan Hydro 2K

Autor: Tytan Professional
Źródło: Tytan Professional
Wierzchnia pokryta jest kilkoma warstwami lakieru, jednocześnie utwardzana promieniami UV. Jednocześnie można również wyszukać panele pokryte olejem, woskiem czy nawet postarzane.

Rdzeń panelu zrobiony jest z listewek, może być również jednakże wykonana z płyty HDF. Spodnia natomiast to sklejka. Tego rodzaju budowa sprawia, iż panele są naprawdę wytrzymałe i stabilne, można więc je nawet położyć na ogrzewanie podłogowe.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Ocena podłoża przed budową

Inspekcje geologiczne podłoża, pod budowę domu, przeprowadza się w celu doboru fundamentów a także zbrojenia, natomiast w przypadku planów gotowych, dopasowania „szablonu” do konkretnych warunków podłoża.

Jakich narzędzi użyć do nanoszenia preparatu do gruntowania?

Jest to dość prosta czynność, którą można by wykonać na własną rękę. Do likwidacji pęknięć i wgłębień wystarczyłaby jedynie gładź szpachlowa, papier ścierny oraz paca z nierdzewnej stali. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ta prosta czynność wymaga niezwykle znacznej cierpliwości i precyzji.

Oferty mieszkań w stolicy

Kupując nowe mieszkanie aranżuje i mebluje się je całkiem wg osobistych wymogów, gustów i projektów, jest możliwość więc popuścić wodze fantazji i spełnić parę własnych marzeń. Nowe materiały budowlane są najczęściej wyższej jakości aniżeli te, z jakich korzystano kilkadziesiąt lat temu, posiadają też lepsze właściwości cieplne.