Jak się powinno murować ścianę? Jakie są reguły? O czym na pewno trzeba pamiętać?

Do postawienia ścian zewnętrznych używać można różnego typu materiały, dajmy na to gazobeton, ceramika czy silikat. Jakie znane są ogólne zasady murowania, które musimy poznać. W jaki sposób wygląda murowanie ścian krok po kroku?Zaczynając od pierwszej warstwy – ściany musimy postawić na zaizolowanym fundamencie. Niezależnie od tego, jaką technikę murowania wykorzystamy, pierwsza warstwa muru powinna być położona zaprawie tradycyjnej o grubości dwóch-trzech centymetrów. Jej najważniejsze zadanie to zmniejszenie ewentualnych nierówności poziomu fundamentu, dzięki czemu możemy otrzymać idealne wypoziomowanie.

murowanie

Autor: Martin Pettitt
Źródło: http://www.flickr.com

W tym czasie powinniśmy się także postarać o wyznaczenie naniesionych na projekcie kątów narożników. Takie murowanie zgodnie z założonym planem da później solidną konstrukcją – dodatkowe informacje. Żeby utrzymać taki sam poziom na wszystkich ścianach, dobrze jest użyć sznurek murarski, jaki należy rozpiąć na gwoździach wbitych w mur. Przed kolejnym etapem murowania musimy poczekać, aż zaprawa zastygnie, aby nie zniekształciła się z powodu ciężaru następnych części muru. Następne warstwy bloczków należy ustawić już na mocno utwardzonej zaprawie. Ważne będzie wyznaczenie rogów. Konstrukcję ściany zaczyna się od wyprowadzenia narożników zewnętrznych, potem trzeba już tylko zaznaczyć otwory. Powinniśmy unikać ucinania bloczków lub pustaków w tych miejscach. Ważna czynność – wiązanie muru.

Nie wszystkich informacji możesz dowiedzieć się z tygodników. Gdy chciałbyś poczytać o interesujących wypadkach odwiedź nasze serwisy (http://www.zcipajos.pl/) www.

To ważne, ponieważ ściany przenoszą obciążenia z dachu oraz stropów. Muszą być ustawiane pionowo, natomiast jej części wypoziomowane w każdym rzędzie, żeby siły działające z góry rozchodziły się równo. By mur nie uległ rozpadowi, bloczki i pustaki powinny być dobrze razem związane, co oznacza, że są ustawione w następnych warstwach z przesunięciem pionowej krawędzi o co mniej więcej 0,4 wysokości elementu.

pustak

Źródło: pixabay.com

Szczególnie dobrze powinny być powiązane ze sobą naroża. Także zbrojenie jest konieczne, gdyż ściany muszą być związane zbrojonymi wieńcami, które są zrobione na wysokości każdego stropu, jak również w ściance kolankowej, na jakiej będzie oparty dach. Wszelkie dobre materiały do murowania musimy kupić w specjalistycznych budowlanych sklepach, odnaleźć w takich miejscach możemy różne elementy służące do budowy – pobierz cennik.

Ten nasz link (https://blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-socjalne) prowadzi do tekstu, który zawiera przydatne treści – z pewnością Cię zaciekawią i będą przydatne.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.