Jak się powinno murować ścianę? Jakie są reguły? O czym na pewno trzeba pamiętać?

Do postawienia ścian zewnętrznych używać można różnego typu materiały, dajmy na to gazobeton, ceramika czy silikat. Jakie znane są ogólne zasady murowania, które musimy poznać. W jaki sposób wygląda murowanie ścian krok po kroku?Zaczynając od pierwszej warstwy – ściany musimy postawić na zaizolowanym fundamencie. Niezależnie od tego, jaką technikę murowania wykorzystamy, pierwsza warstwa muru powinna być położona zaprawie tradycyjnej o grubości dwóch-trzech centymetrów. Jej najważniejsze zadanie to zmniejszenie ewentualnych nierówności poziomu fundamentu, dzięki czemu możemy otrzymać idealne wypoziomowanie.

murowanie

Autor: Martin Pettitt
Źródło: http://www.flickr.com

W tym czasie powinniśmy się także postarać o wyznaczenie naniesionych na projekcie kątów narożników. Takie murowanie zgodnie z założonym planem da później solidną konstrukcją – dodatkowe informacje. Żeby utrzymać taki sam poziom na wszystkich ścianach, dobrze jest użyć sznurek murarski, jaki należy rozpiąć na gwoździach wbitych w mur. Przed kolejnym etapem murowania musimy poczekać, aż zaprawa zastygnie, aby nie zniekształciła się z powodu ciężaru następnych części muru. Następne warstwy bloczków należy ustawić już na mocno utwardzonej zaprawie. Ważne będzie wyznaczenie rogów. Konstrukcję ściany zaczyna się od wyprowadzenia narożników zewnętrznych, potem trzeba już tylko zaznaczyć otwory. Powinniśmy unikać ucinania bloczków lub pustaków w tych miejscach. Ważna czynność – wiązanie muru.

Nie wszystkich informacji możesz dowiedzieć się z tygodników. Gdy chciałbyś poczytać o interesujących wypadkach odwiedź nasze serwisy (http://www.zcipajos.pl/) www.

To ważne, ponieważ ściany przenoszą obciążenia z dachu oraz stropów. Muszą być ustawiane pionowo, natomiast jej części wypoziomowane w każdym rzędzie, żeby siły działające z góry rozchodziły się równo. By mur nie uległ rozpadowi, bloczki i pustaki powinny być dobrze razem związane, co oznacza, że są ustawione w następnych warstwach z przesunięciem pionowej krawędzi o co mniej więcej 0,4 wysokości elementu.

pustak

Źródło: pixabay.com

Szczególnie dobrze powinny być powiązane ze sobą naroża. Także zbrojenie jest konieczne, gdyż ściany muszą być związane zbrojonymi wieńcami, które są zrobione na wysokości każdego stropu, jak również w ściance kolankowej, na jakiej będzie oparty dach. Wszelkie dobre materiały do murowania musimy kupić w specjalistycznych budowlanych sklepach, odnaleźć w takich miejscach możemy różne elementy służące do budowy – pobierz cennik.

Ten nasz link (https://blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-socjalne) prowadzi do tekstu, który zawiera przydatne treści – z pewnością Cię zaciekawią i będą przydatne.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Organizacja wesela – gdzie powinno się zaaranżować przyjęcie weselne?

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Młodzi, szykujący się na ten ważny dzień, mają wiele rzeczy do załatwienia. Pierwszym krokiem jest rzecz jasna odnalezienie sali weselnej. Zanim poczniemy wyszukiwać sali weselnej powinniśmy zrobić listę gości, oraz także spisać swoje oczekiwania w stosunku do sali i wesela.

By nie dopuszczać do pożarów – w jakie systemy opłaca się zainwestować?

Czasem można spotykać się z opiniami, że wszelkie szkolenia wiążące się z ochroną przeciwpożarową to strata czasu. Jednak na pewno osoby, jakie tak uważają, z pewnością zmienią zdanie, jeśli tylko znajdą się w obliczu zagrożenia przeciwpożarowego. Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy to niezwykle istotne zadanie.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowywanie toreb ze sprawunkami wymaga wysoko rozwiniętych logistycznych umiejętności, podobnie szukanie potrzebnych talerzy jak też artykułów, z jakich zamyślamy upichcić obiadek.
Odpowiednio przemyślany plan kuchni spowoduje, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o fundamentalnych zasadach ergonomii kuchennej.

Co robić żeby uporać się z dziurawymi drogami?

„Wyrastają” jak grzyby po deszczu. Wystarczy, iż na dworze zrobi się nieco cieplej, zaś śnieg stopnieje. Wówczas bez trudu można je dostrzec gołym okiem.
Dziury w jezdni są solą sporej części polskich kierowców.