Jak funkcjonują sprężarki tłokowe?

Sprężarka tłokowa

Źródło: http://www.pneuma.pl/
Sprężarki to zbiór narzędzi, które służą do sprężania powietrza lub innych gazów.

Biorąc pod uwagę zasadę ich działania, można podzielić je na sprężarki wyporowe, do których należą sprężarki tłokowe i przepływowe (inaczej wirowe).

Sprężarki tłokowe są używane przeważnie w przemyśle, w charakterze urządzeń zwiększających ciśnienie powietrza, które jest wykorzystywane do:

– zasilania różnego rodzaju urządzeń pneumatycznych, stosowanych miedzy innymi w górnictwie , a także budownictwie,
– rozruchu wysokoprężnych silników spalinowych,
– zwiększania ciśnienia gazów używanych w przemyśle chemicznym,
– uruchamiania hamulców pneumatycznych,
– napełniania butli różnego rodzaju gazami.

Zdolność produkcyjna sprężarek tłokowych, w przypadku gazu zassanego, waha się od kilku m3 do kilkunastu tysięcy m3/h, natomiast w odniesieniu do ciśnienia tłoczenia, wartości mieszczą się w granicach od kilku dziesiętnych do dwustu MPa.

Podoba Ci taki tekst? To super, sprawdź stronę zawiasy nierdzewne do spawania pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na tego typu temat.

Niezaprzeczalną zaletą sprężarek tego typu, jest ich zdolność produkowania wysokich ciśnień, a minusami duże wymiary i waga, wymóg stosowania zbiorników wyrównawczych oraz ryzyko zanieczyszczenia gazu olejem, stosowanym do konserwacji cylindra.

W skład sprężarki tłokowej wchodzą następujące elementy: korpus sprężarki, głowica wyposażona w zawory oraz układ korbowy.
Gaz znajdujący się w sprężarce podlega sprężeniu w skutek przemieszczania się tłoka, który przesuwając się w dół powoduje otwarcie zaworu ssącego i przypływ gazu do cylindra (jest to tzw. suw ssania), później przemieszczając się do góry powoduje zamknięcie zaworu ssącego i zwiększenie ciśnienia powietrza znajdującego się w cylindrze, które po osiągnięciu wystarczającego ciśnienia zostaje usunięte za pośrednictwem zaworu tłocznego.
Biorąc pod uwagę charakter procesu sprężania gazu, sprężarki tłokowe należy dodatkowo podzielić na jednostopniowe i wielostopniowe.

Szersze informacje na temat narzędzi wykorzystywanych do sprężania i filtracji powietrza, takich jak np.

Kliknij tu, sprawdź ofertę (https://www.itb.pl/badania-wytrzymalosciowe.html) naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś ciekawego. Mamy bardzo niskie stawki, zatem się nie rozczarujesz!

sprężarki śrubowe odszukasz.

, , ,

Related posts

Latest posts

Top rekomendowanych producentów parkietów z odpowiedniej jakości drewna

Czy to malowanie czy również wymiana podług - przebudowa na ogół znaczących przygotowań a, także nakładów sił. Do takiego typu pytania. należy w każdej sytuacji należycie się przygotować i choć trochę zorientować się w ofertach wielorakich ekspertów zajmujących się tymi sprawami. Jeśli chodzi o parkiet rzecz nie jest tu dziś prosta. Ogromna liczba ofert desek na parkiet a, także propozycji firm dosyć znacząco utrudnia na ogół podejmowanie przemyślanych decyzji. Deska jesionowa a może dąb lub też jakieś pozostałe drzewo? Wybór taki dobrze bardzo sprawnie rozważyć.

Budownictwo stalowe – hale, składy i odmienne konstrukcje opierające się na istotnym surowcu

Oczywiście w dzisiejszych czasach branża budowlana jest bardzo ważka z punktu widzenia całego państwa. Swobodnie od zapotrzebowań jest ona wymagana i jej rozkwit wpływa bezpośrednio na postęp całego kraju. Trzeba potwierdzić, że w toku przeszłych lat niesamowicie się rozwinęła i współcześnie użytkuje szereg najświeższych technik nawet w decydujących pracach. Dodatkowo, wskutek tego, że wykorzystuje dużo lepsze pod względem jakości surowce, cała budowa jest zdecydowanie bardziej porządna i trwała. Jest to relewantne w szczególności w przypadku budynków o charakterze publicznym i dużych hal fabrycznych.

Na wszystkie problemy znajdziemy rozwiązanie

Jeśli jest czas ulewnych deszczy, połączony z topnieniem śniegu, to sporo ludzi martwi się powodziami i tym, iż ich mieszkanie zostanie podtopiony. Znów w okresie upałów, kiedy nie ma czym oddychać obywatele ratują się różnorakiego rodzaju wiatrakami, które przynoszą wytchnienie jedynie i wyłącznie w chwili, gdy są skierowane na konkretną osobę, w innym razie nic praktycznie się nie wyczuwa. A przecież nie jesteśmy pozostawienie sami sobie z tymi trudami, jest wiele rozwiązań, z których możemy skorzystać.