Gęstnienie gruntów metodami mechanicznymi

Najmniej skomplikowanym i równocześnie najmniej kosztownym rozwiązaniem zagęszczania gruntów jest ich automatyczne zagęszczanie. Tenże typ wzmacniania gruntów przynosi dobre rezultaty w ziemiach spoistych.

walec
Gorsze rezultaty daje, kiedy idzie o podłoża sypkie. Do utwardzania podłoży gruntowych używa się machin o działaniach: ubijającym (na przykład płyty wolnospadowe, ubijaki mechaniczne, skoczki), ugniatającym (dla przykładu walce ogumione, gładkie czy okołkowane lub też przyczepne o rozmaitych naciskach), wibrującym (przykładowo płyty, walce wibracyjne). Dla wzmacniania gruntów zwartych zaleca się stosowanie bardzo ciężkich cylindrów o oddziaływaniu statycznym. Ubijanie powinno przebiegać podczas wilgoci gruntu zbliżonej do optymalnej, sukcesywnymi warstwami. Namawiamy do poczytania – link – ciekawa strona.

Najłatwiej gęstnieje się płaszczyzny piaszczysto – gliniaste, bardzo trudno z kolei gliniaste. Podczas gęstnienia podłoży sypkich dobre rezultaty daje stosowanie walców wibrujących. Wzmacniany grunt winien mieć nawilżenie optymalne.przydatne wpisy (zobacz co proponuje e-sklep eogniwa.pl)Jeśli jest zbyt suchy to trzeba go nawilżyć a gdy jest za bardzo wilgotny, wówczas osuszyć grunt. Zagęszczanie podkładów sypkich i zbyt ziarnistych nie powinno być przeprowadzane, albowiem nie daje spodziewanych wyników z przyczyny mizernego klinowania ziaren.

Izolacji poziomej ściany

Autor: SOLBET
Źródło: SOLBET
Machiny wykorzystywane do zagęszczania gruntu to: walce samojezdne i przyczepne. W zależności od aktywności walce można podzielić na: statyczne, uderzeniowe, wibracyjne, z kolei walce przyczepna i samojezdne możemy spotkać w rodzajach: statyczne gładkie, statyczne specjalne oraz okołkowane, udarowe, wibracyjne, na kołach ogumione. Jeśli chodzi o walce statyczne gładkie, dobre wyniki uzyskuje się dla podłoży luźnych. Z kolei walce okołkowane – to one tak samo jak walce wielokołkowe, dobrze zagęszczają grunty nie zbite i o grubych ziarnach. Walce ogumione są coraz częściej używane do ubijania wszelkich podkładów, za odstępstwem piachów równouziarnionych. Poczytaj też – sondowanie statyczne – odnośnik do portalu lidera na rynku badań gruntu i sondowań.

Walce wibracyjne stosuje się do wzmacniania gruntów wszelakiego rodzaju, głównie podłoży o sporym kącie tarcia wewnętrznego, jakich nie możemy zagęścić innymi machinami. Ubijarki oraz ubijaki, to również machiny przeznaczone do zagęszczania gruntu. Z uwagi na wariant napędu możemy wyróżnić: elektryczne, spalinowe oraz pneumatyczne.

, , ,

Related posts

Sprawienie sobie drzwi bywa poważną sprawą, nie zaniedbaj żadnego detalu, który ma znaczenie dla komfortu oraz bezpieczeństwa

Drzwi zaliczane są do głównych materiałów, jakie nabywa się do nowego mieszkania. Potrzebne są w równym stopniu porządne drzwi wejściowe, jak i skrzydła drzwiowe prowadzące do kolejnych pokoi. Zakupom drzwi trzeba poświęcić troszkę więcej uwagi, bo od zakupionego modelu zależny będzie komfort ich użytkowania, odczucia estetyczne, jak także bezpieczeństwo domu.

Na co wypada zwrócić uwagę w czasie wyboru drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych

Drzwi pełnią w naszym domu i mieszkaniu nadzwyczaj znaczącą funkcję, dlatego w toku ich zakupu na pewno bierzemy pod uwagę mnogość różnorodnych rzeczy. Dobierając drzwi wewnętrzne, bez wątpliwości chcemy żeby pasowały one do aranżacji mieszkania, wskutek tego zapewne zwracamy uwagę na ich styl, design oraz wykonanie.

Wynajem specjalistycznych podnośników

Wśród asortymentu firmy znajdują się rozmaite urządzenia oraz narzędzia, co wybierane są przez konsumentów przez wzgląd na jakość. Wraz z jakością idzie jednak wyjątkowo niska cena. Dawane do dyspozycji dzisiaj przez ekspertów akcesoria i sprzęty cięższe to owoc nieustannie rozbudowującej się bazy rozwiązań. Specjalistyczne podnośniki koszowe to pewien rodzaj znakomitych maszyn budowlanych, jakie okazują się szczególnie użyteczne do pracy budowniczych.

Dekoracje przeznaczone do kuchni

Jeżeli chcemy, żeby nasze mieszkanie naprawdę dobrze wyglądało nie możemy zapominać o jednej bardzo ważnej sprawie, a chodzi o oświetlenie. Niestety nie zawsze jest ono dobrze dobrane. O ile np. w sypialni czy w gabinecie próbujemy, by oświetlenie tworzyło dobry klimat, to już w pokoju kuchennym totalnie o tym nie pamiętamy.

Szukamy wózków widłowych

Dla zainteresowanych, którzy chcieliby zakupić wózki widłowe Poznań to miasto, w którym znajdziemy łatwo dużą ilość serwisów trudniących się sprzedażą tych urządzeń. Do wyboru mamy szeroki asortyment wózków zarówno prosto z fabryki, jak i używanych. W zależności od konkretnych wymagań nabywcy są to wózki spalinowe (benzynowo-gazowe oraz z silnikiem Diesla) lub elektryczne.

Budowa garażu. O czym pamiętać oraz na co zwrócić uwagę?

Osoby budujące własny dom zastanawiają się również nad tym jakiego rodzaju garaż postawić? Trzeba zadecydować o różnych rzeczach, dajmy na to o kącie nachylenia dachu, rodzaju budulca, rodzaju bramy i tak dalej. O czym trzeba pamiętać budując garaż? Po pierwsze należy podjąć decyzję z jakiego budulca chcemy postawić taki garaż. Sporo ludzi wlicza koszty postawienia takiej budowli w całą budowę domu, dlatego nie wylicza się tego ile tak naprawdę taka budowa wyniesie pojedynczo, ponieważ koszty te rozkładają się.

Latest posts

Inwestorzy z Wrocławia szukają małych metraży

Obecnie najchętniej nabywane są kawalerki oraz małe dwupokojowe mieszkania, których metraż mieści się w przedziale od 25 do 40 mkw. Kupują je zarówno inwestorzy, jak też rodzice wysyłające swoje dzieci na studia.
Jeśli chodzi o nowe mieszkania Wrocław jakie proponuje ceny metra kwadratowego nie są niskie i wszystko wskazuje na to, że taka sytuacja się utrzyma.

Zatroszcz się o dobrą pieczę dla swojej wspólnoty mieszkaniowej i budynku, by być pewnym, że wszystko zostało dopilnowane

Wspólnota mieszkaniowa okazuje się bardzo istotną jednostką, ponieważ trudni się wszelkimi aspektami związanymi z zastosowaniem obiektu mieszkalnego. Jej struktury tworzą właściciele poszczególnych mieszkań, a nadzór nad jej działaniem przeważnie powierza się specjalnym firmom. W ich kompetencji leży, by zadbać o optymalny stan obiektu i zadbać o wszystkie kwestie związane z pospisywaniem umów, egzekwowaniem opłat i tym podobne.

Błędy, których należy unikać w ciągu lepienia płytek elewacyjnych

Płytki klinkierowe to doskonały materiał na elewacje. Ściany ozdobione klinkierem są stylowe, a utrzymanie ich w kongruentnym stanie jest ogromnie proste. Muszą być jednakże sumiennie i prawidłowo ułożone. Zlecając fachowcom rozmieszczanie płytek elewacyjnych, dobrze jest przypilnować, by nie popełniali błędów montażowych.

Masz w planach kupić mieszkanie? Wybierz rynek pierwotny!

W ostatnim czasie liczba osób, które zdecydowały się na kupno własnego mieszkania istotnie zwiększyła się. Młodzi ludzie wiedzą już, że wynajmowanie czterech kątów się tak naprawdę nie opłaca. W efekcie postanawiają zdecydować się na kupno mieszkania. Bardzo dużo z nich staje jednak przed jeszcze przed inną decyzją: rynek pierwotny lub wtórny?

Czy można sobie w jakiś sposób ułatwić aranżację wnętrz? Czy trzeba zawsze samemu zajmować się taką kwestią?

Wybudowanie własnego domu to dopiero początek długiego procesu urządzania go. Niektórzynie mogą się doczekać tego momentu gdy będą mogli zabrać się za urządzanie przestrzeni. Inni z kolei z trwogą myślą o tym jak dużo decyzji jeszcze trzeba podjąć nim otrzymamy efekt końcowy. Jakkolwiek zapatrywalibyśmy się na ten temat jest to rzecz, przez jaką musimy przejść. Czy jednak można jakoś ułatwić sobie takie zadanie?