Gęstnienie gruntów metodami mechanicznymi

Najmniej skomplikowanym i równocześnie najmniej kosztownym rozwiązaniem zagęszczania gruntów jest ich automatyczne zagęszczanie. Tenże typ wzmacniania gruntów przynosi dobre rezultaty w ziemiach spoistych.

walec
Gorsze rezultaty daje, kiedy idzie o podłoża sypkie. Do utwardzania podłoży gruntowych używa się machin o działaniach: ubijającym (na przykład płyty wolnospadowe, ubijaki mechaniczne, skoczki), ugniatającym (dla przykładu walce ogumione, gładkie czy okołkowane lub też przyczepne o rozmaitych naciskach), wibrującym (przykładowo płyty, walce wibracyjne). Dla wzmacniania gruntów zwartych zaleca się stosowanie bardzo ciężkich cylindrów o oddziaływaniu statycznym. Ubijanie powinno przebiegać podczas wilgoci gruntu zbliżonej do optymalnej, sukcesywnymi warstwami. Namawiamy do poczytania – link – ciekawa strona.

Najłatwiej gęstnieje się płaszczyzny piaszczysto – gliniaste, bardzo trudno z kolei gliniaste. Podczas gęstnienia podłoży sypkich dobre rezultaty daje stosowanie walców wibrujących. Wzmacniany grunt winien mieć nawilżenie optymalne.

Czy masz świadomość, że zamieszczone tu przydatne wpisy, mogłyby być w dużym stopniu dla Ciebie użyteczne? Dotyczą one tematyki, która Cię teraz zaciekawiła.

Jeśli jest zbyt suchy to trzeba go nawilżyć a gdy jest za bardzo wilgotny, wówczas osuszyć grunt. Zagęszczanie podkładów sypkich i zbyt ziarnistych nie powinno być przeprowadzane, albowiem nie daje spodziewanych wyników z przyczyny mizernego klinowania ziaren.

Izolacji poziomej ściany

Autor: SOLBET
Źródło: SOLBET
Machiny wykorzystywane do zagęszczania gruntu to: walce samojezdne i przyczepne. W zależności od aktywności walce można podzielić na: statyczne, uderzeniowe, wibracyjne, z kolei walce przyczepna i samojezdne możemy spotkać w rodzajach: statyczne gładkie, statyczne specjalne oraz okołkowane, udarowe, wibracyjne, na kołach ogumione. Jeśli chodzi o walce statyczne gładkie, dobre wyniki uzyskuje się dla podłoży luźnych. Z kolei walce okołkowane – to one tak samo jak walce wielokołkowe, dobrze zagęszczają grunty nie zbite i o grubych ziarnach. Walce ogumione są coraz częściej używane do ubijania wszelkich podkładów, za odstępstwem piachów równouziarnionych. Poczytaj też – sondowanie statyczne – odnośnik do portalu lidera na rynku badań gruntu i sondowań.

Walce wibracyjne stosuje się do wzmacniania gruntów wszelakiego rodzaju, głównie podłoży o sporym kącie tarcia wewnętrznego, jakich nie możemy zagęścić innymi machinami. Ubijarki oraz ubijaki, to również machiny przeznaczone do zagęszczania gruntu. Z uwagi na wariant napędu możemy wyróżnić: elektryczne, spalinowe oraz pneumatyczne.

, , ,

Related posts

Użyteczne rozwiązanie – panele fotowoltaiczne

Wszyscy świetnie wiemy, jak mnóstwo pieniędzy mogą wynosić płacone co miesiąc rachunki. Część z nas przytłacza to mocniej, innych jednak ciągle nie rusza. Jest sporo metod na zgromadzenie oszczędności, ile ludzi, ale dobrze jest poszukać tej właściwej metody dla siebie. Jedną z nich jest wybieranie nowatorskich rozwiązań, jakimi są panele fotowoltaiczne.

Ogromne zaciekawienie klientów na rynku a dostępność polecanych propozycji

Wśród ofert producenta możemy wskazać całą paletę różnorodnych opcji do wyboru. Klienci decydują się na rewelacyjną jakość w najlepszym wydaniu. Atrakcyjne propozycje producenta spotykają się z dużym zadowoleniem konsumentów na rynku, co ochotą rekomendują tego rodzaju rozwiązania innym.

Idealny i przydatny prezent dla solenizanta

Zastanawiając się nad prezentem dla solenizanta, czy to dla narzeczonego bądź ojca, pragniemy, by był to prezent funkcjonalny. Gadżety, które przydadzą się w życiu czy też w pracy w garażu to doskonały pomysł na podarunek dla mężczyzny.

Latest posts

Pomoc ekspertów jest nieoceniona

Do kupna apartamentu trzeba podejść niezwykle kompleksowo. Jest to wyjątkowo istotne, bo nieruchomości nie wykupujemy codziennie. Rekomenduje się więc zwrócić się ze swoją prośbą do doświadczonego specjalisty, jaki może pomóc określić sprawdzoną i godną naszej uwagi opcję dla nas. Możliwości szczególnie ciekawych stale przybywa, co uraduje klientów na rynku najbardziej. Szczególne rozwiązania dopracowywane są w sposób systematyczny przez naszych specjalistów.

Jak postawić szopkę drewnianą w ogrodzie?

Budowa osobistego miejsca w ogródku to misja oraz cel, ale przy okazji to też doskonała zabawa. Najfajniejsze jest, że efekty ujrzycie błyskawicznie, a zadanie w żadnym razie nie będzie trudne.
Najpierw budowę powinno się zgłosić do gminy.

Projekty domów. – przejrzyj studio krajobrazy

Wiele osób marzy o swoim własnym domku. Jednakże tak samo wiele osób wnioskuje, że w czasach ciężkich dla nas jest to nierealne. Boimy się zaciągać kredyty, bo tylko w sumie dzięki nim większość osób jest w stanie wybudować swój własny dom. Choć można również wyjechać za granice i tam zarabiać na upragnione cztery kąty.

Organizacja wesela – gdzie powinno się zaaranżować przyjęcie weselne?

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Młodzi, szykujący się na ten ważny dzień, mają wiele rzeczy do załatwienia. Pierwszym krokiem jest rzecz jasna odnalezienie sali weselnej. Zanim poczniemy wyszukiwać sali weselnej powinniśmy zrobić listę gości, oraz także spisać swoje oczekiwania w stosunku do sali i wesela.

By nie dopuszczać do pożarów – w jakie systemy opłaca się zainwestować?

Czasem można spotykać się z opiniami, że wszelkie szkolenia wiążące się z ochroną przeciwpożarową to strata czasu. Jednak na pewno osoby, jakie tak uważają, z pewnością zmienią zdanie, jeśli tylko znajdą się w obliczu zagrożenia przeciwpożarowego. Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy to niezwykle istotne zadanie.