Gęstnienie gruntów metodami mechanicznymi

Najmniej skomplikowanym i równocześnie najmniej kosztownym rozwiązaniem zagęszczania gruntów jest ich automatyczne zagęszczanie. Tenże typ wzmacniania gruntów przynosi dobre rezultaty w ziemiach spoistych.

walec
Gorsze rezultaty daje, kiedy idzie o podłoża sypkie. Do utwardzania podłoży gruntowych używa się machin o działaniach: ubijającym (na przykład płyty wolnospadowe, ubijaki mechaniczne, skoczki), ugniatającym (dla przykładu walce ogumione, gładkie czy okołkowane lub też przyczepne o rozmaitych naciskach), wibrującym (przykładowo płyty, walce wibracyjne). Dla wzmacniania gruntów zwartych zaleca się stosowanie bardzo ciężkich cylindrów o oddziaływaniu statycznym. Ubijanie powinno przebiegać podczas wilgoci gruntu zbliżonej do optymalnej, sukcesywnymi warstwami. Namawiamy do poczytania – link – ciekawa strona.

Najłatwiej gęstnieje się płaszczyzny piaszczysto – gliniaste, bardzo trudno z kolei gliniaste. Podczas gęstnienia podłoży sypkich dobre rezultaty daje stosowanie walców wibrujących. Wzmacniany grunt winien mieć nawilżenie optymalne.

Czy masz świadomość, że zamieszczone tu przydatne wpisy, mogłyby być w dużym stopniu dla Ciebie użyteczne? Dotyczą one tematyki, która Cię teraz zaciekawiła.

Jeśli jest zbyt suchy to trzeba go nawilżyć a gdy jest za bardzo wilgotny, wówczas osuszyć grunt. Zagęszczanie podkładów sypkich i zbyt ziarnistych nie powinno być przeprowadzane, albowiem nie daje spodziewanych wyników z przyczyny mizernego klinowania ziaren.

Izolacji poziomej ściany

Autor: SOLBET
Źródło: SOLBET
Machiny wykorzystywane do zagęszczania gruntu to: walce samojezdne i przyczepne. W zależności od aktywności walce można podzielić na: statyczne, uderzeniowe, wibracyjne, z kolei walce przyczepna i samojezdne możemy spotkać w rodzajach: statyczne gładkie, statyczne specjalne oraz okołkowane, udarowe, wibracyjne, na kołach ogumione. Jeśli chodzi o walce statyczne gładkie, dobre wyniki uzyskuje się dla podłoży luźnych. Z kolei walce okołkowane – to one tak samo jak walce wielokołkowe, dobrze zagęszczają grunty nie zbite i o grubych ziarnach. Walce ogumione są coraz częściej używane do ubijania wszelkich podkładów, za odstępstwem piachów równouziarnionych.

Równie intrygujący tekst umieszczony jest tu, więc odwiedź witrynę naprawa nawierzchni betonowych i sprawdź, jakie informacje tam przeczytasz. One także Cię zainteresują.

Poczytaj też – sondowanie statyczne – odnośnik do portalu lidera na rynku badań gruntu i sondowań.

Walce wibracyjne stosuje się do wzmacniania gruntów wszelakiego rodzaju, głównie podłoży o sporym kącie tarcia wewnętrznego, jakich nie możemy zagęścić innymi machinami. Ubijarki oraz ubijaki, to również machiny przeznaczone do zagęszczania gruntu. Z uwagi na wariant napędu możemy wyróżnić: elektryczne, spalinowe oraz pneumatyczne.

, , ,

Related posts

Sprzęt dla majsterkowiczów i nie tylko

Czy lepiej kupować sprzęt warsztatowy w niewielkich sklepach czy też w ogromnych marketach, czy polować na okazje czy kupować narzędzia już sprawdzonych marek? Wiele zależy tu od indywidualnych potrzeb,a także od przyzwyczajeń klienta.

Wszechstronne używanie wszelkiego rodzaju sprzętu podnośnego jest olbrzymie.

Po to by sektor stoczniowy poprawnie pracował, konieczne są kolosalne urządzenia. Dostępne w różnorodnych formatach, co umożliwia obszerne pole sterowania w zakresie wysokości podnoszenia przedmiotów jak również rozmiar powierzchni, na której urządzenie ma możliwość manewrować. Dźwigi, wykorzystywane są do stawiania zwykle na dużą wysokość. Dźwigi portowe są używane zwykle w porach i przeznaczone są do załadunku i rozładunku towarów ze statków na nabrzeże lub odwrotnie. Wykorzystywane są także w transporcie wodnym oraz do prac naprawczych i konstrukcyjnych statków.

Metody na jesienno-zimowy wypoczynek

Wypoczywamy na różne sposoby. Poniektórzy z nas aktywnie - na rowerze (najakuratniej dostarczanym przez miejski system wypożyczalni), bądź też wybierając się na daleki, jesienno-zimowy spacerek ewentualnie wycieczkę górska. Pozostali przedkładają w wyższym stopniu statyczny sposób relaksu. Nie zawsze przed telepatrzydłem ale taż z książką bądź przykładowo - wypiekając ciastka.

Gdzie dobrze jest nabywać niezbędny sprzęt do domu? Które miejsca są do tego odpowiednie, w których można najbardziej zaoszczędzić?

Jak planujemy kupić potrzebny sprzęt do domu, to z których najczęściej sklepów korzystamy? Oczywiście z marketów, lecz też sklepów internetowych. Nie jest tajemnicą, że jedne, jak i drugie mają w ofercie bardzo wiele, dlatego też jeżeli tylko planujemy remont domu czy zmianę jego wystroju, to na pewno trzeba nasze kroki skierować w jedno lub drugie miejsc. Z jednej strony jest blisko, bo do komputera, z kolejnej trzeba jechać często na obrzeża miejscowości, do jednego z centrów handlowych.

Latest posts

Czy praca programista Wrocław może nas zainteresować?

Czy już powiemy, w jakim miejscu chcemy okazać się być przyjęci

W pracy przesiadujemy wielką część swojego dorosłego życia, to tam nawiążemy różnorakie znajomości, a także to tam możemy rozwinąć swoje zdolności i pozyskiwać nowe. Przez to tak istotne będzie to, żeby znaleźć coś dla siebie, by mieć pewność, że to co robimy wręcz będzie nam dawało dużo radości, a co się z tym łączy, że wtenczas będziemy posiadali gwarancję, że wykonamy rzeczywiście to, co powinniśmy.

Nowe mieszkania na terenie Łodzi, które wspaniale wpisują się w bieżące trendy deweloperskie

W wypadku najnowszych lokali mieszkalnych na terenie Łodzi, jakie doskonale wpisują się w bieżące trendy deweloperskie ludzie, jacy je kupują są zadowoleni. Mają pojęcie albowiem, iż dzięki zrobieniu tej operacji handlowej otrzymają lokum funkcjonalne, w jakim przeżyją wiele lat i wcale nie będą mieli powodów przejmować się o jego stan techniczny. Deweloperzy, jacy sprzedają nieruchomości w Łodzi świetnie wiedzą, jak powinny one się prezentować i czym się wyróżniać, aby ludzie pozostawali zainteresowani kupnem.

Instalacje kominkowe w domach jednorodzinnych

Każdy, kto na razie nie zaoszczędził, marzy o swoim, wymarzonym, sielskim i gwarantującym bezpieczeństwo gniazdku, jakie zagwarantuje ciche, ciepłe i trwałe miejsce azylu jemu i jego rodzinie. Dla większości panów stanowi to pewnego rodzaju wyzwanie honoru, w myśl powiedzenia, że każdy gospodarz powinien zasadzić drzewo, spłodzić męskiego potomka i wybudować dom.

Wybór tylko wśród doskonale przygotowanych propzycji systemów cokołowych

Klienci doceniają oferowane przez nas systemy cokołowe w szczególności za godną polecenia wielofunkcyjność oraz znakomite przystosowanie do oczekiwań oraz wymagań. Stawiając na doskonałą jakość tego rodzaju rozwiązań kuchennych, stawia się na niezaprzeczalnie najlepszą z dostępnych opcji. Wybór systemów cokołowych jest ogromny, dlatego warto już na początku jasno sprecyzować własne kryteria. Nasi doświadczeni konsultanci z ogromną chęcią pomogą znaleźć dobre rozwiązanie dla każdej z zaciekawionych osób.