Co produkujemy z wytrzymałej stali

Przykład konstrukcji stalowej   pomnik Schiffshebewerk Niederfinow

Autor: bgeissl
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bgeissl/2766483590/
Czyli o tym, z jakiego rodzaju blachy tworzy się dziś maszyny do trudnych zastosowań przemysłowych.

Jestem pewien, że każdy z nas śledził z zamiłowaniem program ekstremalne maszyny na kanale discovery. Jeżeli jednak nie pamiętacie tej, co jak co starej już serii, pozwolę sobie na szybkie streszczenie. W programie pokazywano ówcześnie najcięższe, najbardziej wytrzymałe i bardzo ciekawe maszyny i konstrukcje na świecie – od wielkich wieżowców które są cudami architektury i inżynierii, po ogromne koparki czy dźwigi wykorzystywane do pracy w niebezpiecznych warunkach, na przykład w hutach. Omawiano także ich budowę, projekty i materiały, z których zostały zrobione.

Niedawno przyszła do mnie myśl, żeby pomyśleć więcej nad sprzętami wykorzystywanymi do produkcji takich maszyn. Przecież stal z której wyrabia się taką ogromna ciężarówkę która waży niemalże pięćset ton musi być ogromnie wytrzymała! Spędziłem chwilę w sieci i zobaczyłem hardox, czyli bardzo wytrzymałą blachę, z jakiej takie ciężarówki i sprzęty są produkowane. Ta niezwykle trwała blacha trudnościeralna jest praktycznie 30 razy bardziej wytrzymała na wszystkie zniszczenia wynikające z obciążeń i naprężeń. Można ją stosować w najcięższych warunkach. Pomyślałem w tym momencie – super, ale pewnie jest to z 30 razy więcej niż klasyczny budulec używany do konstruowania takich sprzętów.

Zaintrygował Cię niniejszy tekst? Jeśli tak, to śmiało zobacz, co jest w ofercie, która tyczy się tej samej tematyki.

Oczywiście, wyszło na to, że się myliłem – blachy trudnościeralne pomimo swej niezwyklej trwałości są praktycznie tak samo grube, co jej klasyczny odpowiednik. To pozwala konstruować urządzenia i specjalistyczne elementy o podwyższonej wytrzymałości bez tworzenia planów budowy, przystosowanych do większej masy materiału. Właśnie stąd też bierze się ogromna popularność tego typu {materiałów.

Pozostając na fali przeczesywania informacji w internecie moją uwagę zwróciło to, że tylko jedna huta na całym świecie produkuje tą stal hardox, a mianowicie Ssab, skandynawska huta stali. Od kilkudziesięciu lat maja patent na metodę produkcji takiej stali, a jej formułę trzymają w tajemnicy.

, , ,

Related posts

Gdzie tanio kupić sprzęt do firmowego serwisu? Spróbujemy poradzić

Planując jakiekolwiek przedsięwzięcie o biznesowym charakterze musimy w głównej mierze skupić się na aspektach ekonomicznych. Ważne jest w głównej mierze to, ażeby zmieścić się w założonym sobie budżecie jak i, żeby co miesiąc uzyskiwać przychody, jakie pozwolą nam pokryć bieżące koszty.

Gdy mamy działalność budowlaną to na pewno wynajem żurawi będzie nam nieodzowny w trakcie roboty

Posiadanie prywatnej firmy jest teraz kwestią wyjątkowo dobrą, gdyż gdy tylko popatrzymy na to co się dzieje na rynku pracy to stanowczo ujrzymy, że na nieszczęście żeby pozyskać bardzo dobrą pracę, jaka będzie się łączyła z odpowiednim wynagrodzeniem, zdecydowanie musimy starać się kończyć jak najlepsze studia i to najlepiej za granicą oraz najdoskonalej żebyśmy w tym czasie robili praktykę.

Zawiesia pasowe – krótka charakterystyka

Najwyższej jakości zawiesia pasowe zrobione są z poliestru, który jest zaliczany do jednych z najbardziej trwałych materiałów, które są dostępne. Posiadanie specjalistycznego zawiesia właśnie z niego jest zatem gwarancją najwyższego poziomu bezpieczeństwa oraz użytkowania przez bardzo długi czas.

Zastanówmy się czy powinien okazać się nowy czy używany

Spycharka jest konieczną maszyną.

Jeśli zamierzamy otworzyć firmę budowlaną, to bez wątpienia powinniśmy dokładnie się namyślić jakie sprzęty będą nam do tego niezbędne, a potem przemyśleć, czy możemy nabyć nowe, czy powinniśmy spojrzeć na używane.

Latest posts

Gdzie nabyć surowce wydobywane z ziemi? Na jakie surowce zwrócić uwagę?

Nierzadko w czasie realizowanych przedsięwzięć budowlanych lub wytwarzania konkretnych produktów niezbędne są przeróżnego typu materiały pochodzące z ziemi. Mowa choćby o glinie, która używana jest na sporo sposobów, jak również o kruszywach, które również znajdują różne zastosowanie. Gdzie poszukiwać dostawców tego rodzaju materiałów? Ile kosztują?

Jak szukać pracy? Vademecum nowicjusza.

Czasem jeszcze w trakcie trwania studiów, a czasem tuż po ich ukończeniu młode osoby rozpoczynają poszukiwania interesującej ich pracy w wyuczonym zawodzie, odpowiadającej ich wykształceniu. Od czego zaczynają?

Rozmaite pomiary w fabrykacji przemysłowej oraz codziennym życiu

W życiu codziennym stosunkowo często istnieje obowiązek dokonywania różnorodnych pomiarów. Są one także niezwykle przydatne w różnych dziedzinach przemysłu. Często zdarza się, że od poprawności i skrupulatności wykonanego pomiaru zależy bardzo wiele, na przykład zdrowie i życie innych osób.

Wakacje odpowiedni moment na wykonanie ciężkich prac domowych

Lato to doskonały czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, zwłaszcza, jeśli podejmiemy decyzję o wymianie okien na nowe. Dzięki odpowiednim i dobrze założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w zimie w naszym mieszkaniu będzie ciepło i miło. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a światem zewnętrznym.

Innowacyjny dom – bezpieczeństwo i spokojne życie

Komfort, bezpieczeństwo, a co ważniejsze – całkowity nadzór nad własnym domem. Czy to wykonalne? Co do tej kwestii nie ma żadnych zastrzeżeń!
Usługa Inteligentnej Technologii to innowacyjna kwestia pełnej kontroli własnego domu.