Co produkujemy z wytrzymałej stali

Przykład konstrukcji stalowej   pomnik Schiffshebewerk Niederfinow

Autor: bgeissl
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bgeissl/2766483590/
Czyli o tym, z jakiego rodzaju blachy tworzy się dziś maszyny do trudnych zastosowań przemysłowych.

Jestem pewien, że każdy z nas śledził z zamiłowaniem program ekstremalne maszyny na kanale discovery. Jeżeli jednak nie pamiętacie tej, co jak co starej już serii, pozwolę sobie na szybkie streszczenie. W programie pokazywano ówcześnie najcięższe, najbardziej wytrzymałe i bardzo ciekawe maszyny i konstrukcje na świecie – od wielkich wieżowców które są cudami architektury i inżynierii, po ogromne koparki czy żurawie wynajem wykorzystywane do pracy w niebezpiecznych warunkach, na przykład w hutach. Omawiano także ich budowę, projekty i materiały, z których zostały zrobione.

Niedawno przyszła do mnie myśl, żeby pomyśleć więcej nad sprzętami wykorzystywanymi do produkcji takich maszyn. Przecież stal z której wyrabia się taką ogromna ciężarówkę która waży niemalże pięćset ton musi być ogromnie wytrzymała! Spędziłem chwilę w sieci i zobaczyłem hardox, czyli bardzo wytrzymałą blachę, z jakiej takie ciężarówki i sprzęty są produkowane. Ta niezwykle trwała blacha trudnościeralna jest praktycznie 30 razy bardziej wytrzymała na wszystkie zniszczenia wynikające z obciążeń i naprężeń. Można ją stosować w najcięższych warunkach.
Pomyślałem w tym momencie – super, ale pewnie jest to z 30 razy więcej niż klasyczny budulec używany do konstruowania takich sprzętów.

Zaintrygował Cię niniejszy tekst? Jeśli tak, to śmiało zobacz, co jest w ofercie, która tyczy się tej samej tematyki.

Oczywiście, wyszło na to, że się myliłem – blachy trudnościeralne pomimo swej niezwyklej trwałości są praktycznie tak samo grube, co jej klasyczny odpowiednik. To pozwala konstruować urządzenia i specjalistyczne elementy o podwyższonej wytrzymałości bez tworzenia planów budowy, przystosowanych do większej masy materiału. Właśnie stąd też bierze się ogromna popularność tego typu {materiałów.

Pozostając na fali przeczesywania informacji w internecie moją uwagę zwróciło to, że tylko jedna huta na całym świecie produkuje tą stal hardox, a mianowicie Ssab, skandynawska huta stali. Od kilkudziesięciu lat maja patent na metodę produkcji takiej stali, a jej formułę trzymają w tajemnicy.

, , ,

Related posts

Sprzęt dla majsterkowiczów i nie tylko

Czy lepiej kupować sprzęt warsztatowy w niewielkich sklepach czy też w ogromnych marketach, czy polować na okazje czy kupować narzędzia już sprawdzonych marek? Wiele zależy tu od indywidualnych potrzeb,a także od przyzwyczajeń klienta.

Wszechstronne używanie wszelkiego rodzaju sprzętu podnośnego jest olbrzymie.

Po to by sektor stoczniowy poprawnie pracował, konieczne są kolosalne urządzenia. Dostępne w różnorodnych formatach, co umożliwia obszerne pole sterowania w zakresie wysokości podnoszenia przedmiotów jak również rozmiar powierzchni, na której urządzenie ma możliwość manewrować. Dźwigi, wykorzystywane są do stawiania zwykle na dużą wysokość. Dźwigi portowe są używane zwykle w porach i przeznaczone są do załadunku i rozładunku towarów ze statków na nabrzeże lub odwrotnie. Wykorzystywane są także w transporcie wodnym oraz do prac naprawczych i konstrukcyjnych statków.

Gdzie dobrze jest nabywać niezbędny sprzęt do domu? Które miejsca są do tego odpowiednie, w których można najbardziej zaoszczędzić?

Jak planujemy kupić potrzebny sprzęt do domu, to z których najczęściej sklepów korzystamy? Oczywiście z marketów, lecz też sklepów internetowych. Nie jest tajemnicą, że jedne, jak i drugie mają w ofercie bardzo wiele, dlatego też jeżeli tylko planujemy remont domu czy zmianę jego wystroju, to na pewno trzeba nasze kroki skierować w jedno lub drugie miejsc. Z jednej strony jest blisko, bo do komputera, z kolejnej trzeba jechać często na obrzeża miejscowości, do jednego z centrów handlowych.

Latest posts

Czy praca programista Wrocław może nas zainteresować?

Czy już powiemy, w jakim miejscu chcemy okazać się być przyjęci

W pracy przesiadujemy wielką część swojego dorosłego życia, to tam nawiążemy różnorakie znajomości, a także to tam możemy rozwinąć swoje zdolności i pozyskiwać nowe. Przez to tak istotne będzie to, żeby znaleźć coś dla siebie, by mieć pewność, że to co robimy wręcz będzie nam dawało dużo radości, a co się z tym łączy, że wtenczas będziemy posiadali gwarancję, że wykonamy rzeczywiście to, co powinniśmy.

Nowe mieszkania na terenie Łodzi, które wspaniale wpisują się w bieżące trendy deweloperskie

W wypadku najnowszych lokali mieszkalnych na terenie Łodzi, jakie doskonale wpisują się w bieżące trendy deweloperskie ludzie, jacy je kupują są zadowoleni. Mają pojęcie albowiem, iż dzięki zrobieniu tej operacji handlowej otrzymają lokum funkcjonalne, w jakim przeżyją wiele lat i wcale nie będą mieli powodów przejmować się o jego stan techniczny. Deweloperzy, jacy sprzedają nieruchomości w Łodzi świetnie wiedzą, jak powinny one się prezentować i czym się wyróżniać, aby ludzie pozostawali zainteresowani kupnem.

Instalacje kominkowe w domach jednorodzinnych

Każdy, kto na razie nie zaoszczędził, marzy o swoim, wymarzonym, sielskim i gwarantującym bezpieczeństwo gniazdku, jakie zagwarantuje ciche, ciepłe i trwałe miejsce azylu jemu i jego rodzinie. Dla większości panów stanowi to pewnego rodzaju wyzwanie honoru, w myśl powiedzenia, że każdy gospodarz powinien zasadzić drzewo, spłodzić męskiego potomka i wybudować dom.

Wybór tylko wśród doskonale przygotowanych propzycji systemów cokołowych

Klienci doceniają oferowane przez nas systemy cokołowe w szczególności za godną polecenia wielofunkcyjność oraz znakomite przystosowanie do oczekiwań oraz wymagań. Stawiając na doskonałą jakość tego rodzaju rozwiązań kuchennych, stawia się na niezaprzeczalnie najlepszą z dostępnych opcji. Wybór systemów cokołowych jest ogromny, dlatego warto już na początku jasno sprecyzować własne kryteria. Nasi doświadczeni konsultanci z ogromną chęcią pomogą znaleźć dobre rozwiązanie dla każdej z zaciekawionych osób.