Rodzaje bram garażowych – w jaki sposób dobrać najbardziej odpowiednią?

W czasie budowania domu nie można zapominać pomieszczenia, w którym będziemy parkować. Wcześniejsze zaplanowanie garażu, sprawi, że unikniemy niepożądanych sytuacji, jakimi będzie np. niestandardowy wymiar bramy garażowej, który niestety jest związany z nadprogramowymi kosztami. Jeżeli już w czasie projektowania budynku mieszkalnego zaplanujemy to, przyniesie nam to realny spokój.

brama

Autor: Normstahl
Źródło: www.normstahl.pl
Jednak wybór najbardziej odpowiedniej bramy trzeba przemyśleć. Istnieją różne rodzaje i bardzo dobrze jest wiedzieć, której potrzebujemy. Przyjrzyjmy się 4 typy, bramy garażowe uchylne, skrzydłowe, sekcyjne oraz rolowane zwane żaluzjowymi – wyposażenie garażu).
Jeśli mamy duży podjazd, dobrym rozstrzygnięciem są bramy garażowe uchylne. Po pierwsze są one niezwykle znane i ich zakup nie sprawi najmniejszego kłopotu. Zazwyczaj są one szerokie na 3 metry. Bramy garażowe uchylne są chowane pod sufitem. Przytwierdzane są przez środek na sprężynach. Najczęściej są ciche. Bramy skrzydłowe zwane rozwieralnymi, to najłatwiejszy typ. Przypomina zwykłe dwuskrzydłowe drzwi. Otwiera się na boki. Dlatego też potrzebne jest miejsce, aby części drzwi otwierać bez problemu. Jest to bardzo klasyczny typ bramy garażowej, coraz rzadziej wybierany współcześnie. Bramy segmentowe nazywane sekcyjnymi mają skrzydła, które przesuwają się wzdłuż ściany z boku lub do góry. Są złożone z kilku fragmentów złączonych zawiasami.

garaż

Autor: Kool Cats Photography over 3 Million Views
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to idealne rozstrzygnięcie w wypadku małego wjazdu lub braku miejsca przed bramą. Zaś bramy garażowe rolowane zwane żaluzjowymi, otwierają się tak samo jak żaluzje. Posiadają napęd elektryczny.
Typ bramy garażowej musimy wybierać nie tylko ze względu na upodobania, lecz także musimy zainteresować się prawidłowym funkcjonowaniem na powierzchni, w której mają działać. Niezmiernie ważny jest podjazd. Jeśli jest mały jesteśmy zmuszeni zrezygnować z typu jakim są bramy garażowe uchylne czy bramy rozwieralne (zobacz ofertę). Nie sprawdzą się one na małej powierzchni. Gdy przestrzeni jest niewiele warto przemyśleć zakup bramy garażowej sekcyjnej lub bramy rolowanej. Duży obszar naokoło domu daje możliwość dowolnego wyboru i nie musimy spoglądać jedynie na funkcjonalność.

Jeśli zaciekawił Cię opublikowany w tym miejscu tekst, bez wahania przeczytaj jeszcze towarzyszące informacje – one także są warte zainteresowania.

Wtedy wszystkie dobory zależą od projektu i mamy w tym pełną dowolność.

,

Related posts

Jak tanio i szybko postawić swój wyśniony dom, czyli garść przydatnych informacji o wyborze działki i planu.

Zaczynając stawianie swojego wymarzonego domu trzeba się nastawić na to, że może być przy nim dużo zajęcia i podejmowania ważnych decyzji. Jedną z ważniejszych z nich należy podjąć już na samym początku - a będzie nią wybranie miejsca, gdzie będzie się chciało zamieszkać. Szczęśliwcy działkę otrzymują od najbliższych, i mają w zasadzie rozwiązaną sprawę, lecz zdecydowana większość osób działkę zwyczajnie musi kupić. Sporo osób najchętniej zamieszkałaby w jakimś spokojnym miejscu w samym mieście, jednak działki są bardzo drogie.

Przedsiębiorstwa, które parają się wypożyczaniem urządzeń budowlanych – czym dobrze kierować się przy wyborze tej najlepszej?

Kiedy planujesz przeprowadzenie w swoim domu niewielkiego remontu, wtedy kategorycznie przyda Ci się kilka ciekawych porad. Planując remont powinieneś brać pod uwagę tak dużo kwestii, że wiele z nich nawet nie przyszłoby Ci do głowy na pierwszy rzut oka. Duży remont niejednokrotnie okazuje się być wielkim przedsięwzięciem, do którego zwykle nie wiemy, jak się zabrać. Jakie są opcje w takich wypadkach?

Metody na jesienno-zimowy wypoczynek

Odpoczywamy na rozmaite sposoby. Poniektórzy z nas w sposób aktywny - na rowerze (najakuratniej dostarczanym przez miejski system wypożyczalni), bądź też wybierając się na dłuższy, jesienny spacerek ewentualnie wycieczkę w góry. Pozostali wolą w wyższym stopniu spokojny sposób relaksu. Nie koniecznie przed telepatrzydłem ale z książką czy oryginalnie - piekąc ciasteczka.

Latest posts

Sprawdzamy jak wykorzystać sterowanie roletami

W dzisiejszych czasach nie musimy spacerować po całym domu i sprawdzać czy wszystkie światła są wyłączone. W dzisiejszych czasach musimy tylko wcisnąć przycisk. Otóż istnieją systemy, które pozwalają sterować oświetleniem przy pomocy pilota.

Architekci wnętrz Warszawa są uwielbiani

Czasami ludzie posiadają świetną wizję artystyczną

Od czasu do czasu dzieje się tak, że ktoś bierze się za urządzanie swojego domu oraz robi to rzeczywiście wspaniale, bo ma szansę się pochwalić wspaniałą wizją artystyczną i niesamowitym wyczuciem smaku. Wówczas wszystko robi samodzielnie, nie myśli nawet o tym, aby poprosić o pomoc profesjonalistów, a co więcej rezultat ostateczny przeważnie niewiele wyróżnia się od tego, z jakim mamy szansę się spotkać w różnych magazynach.

Certus – rozpoznawalna oraz wyróżniana spółka mająca do zaoferowania technologie budowlane

Certus to wiodąca na rynku firma działająca w branży budowlanej. Proponuje ona sporo artykułów niezmiernie wysokiej jakości, które okażą się przydatne w budowlance. Firma certus przede wszystkim proponuje prefabrykaty betonowe, elementy wykończeniowe, kostkę brukową oraz belki stopowe. To polecany i fachowy wytwórca, jaki znany jest z artykułów niesłychanie dobrej jakości.

Rola nowoczesnych programów przy generowaniu kosztorysów budowlanych

W aktualnej chwili technologia niezwykle prężnie się rozwija, w związku z czym wiele czynności można wykonywać w znacznie prostszy sposób. Branżami, w których postęp ten jest bardzo przydatny są na pewno budownictwo i architektura. Na rynku znajduje się bardzo wiele specjalistycznych programów, które znacznie ułatwiają pracę w tych zawodach.