W jaki sposób sprawić ażeby urząd administracji publicznej prawidłowo działał?

Częstokroć utyskujemy na działalność urzędów oraz urzędników. Naszym zdaniem działają za wolno bądź nieprofesjonalnie. Wszystkie te wrażenia z reguły są subiektywne. Ustalając coś w powiecie albo w gminie nierzadko już od początku jesteśmy poddenerwowani, skutkiem tego łatwiej jest nam wzbudzić w sobie pejoratywne emocje. Czasem zwyczajnie czujemy bojaźń w obliczu władzy – zwłaszcza łatwo o takie uczucia w przypadku ludzi starszych, nierzadko zagubionych w dosyć nieprzystępnym gmachu

administration

Autor: Guillaume Speurt
Źródło: http://www.flickr.com
Każde te uczucia i wiele innych mogą zniekształcić nasz obraz faktyczności. Pierwszy z brzegu przykład; załatwiając w gminie zaświadczenie o wpisie do rejestru uprawnionych do głosowania pewien czas spędziłem w kolejce ze starszymi kobietami które to z jednej strony zestresowane były tym iż muszą uzyskać pewien papier, z drugiej strony były trochę zagubione. Oceniały one pracę urzędniczek jako złą, pomimo że nie było obiektywnego powodu do podobnych ocen. Emocje zakłóciły ich percepcję.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy post, bez ociągania przeczytaj dodatkowo inne warte zerknięcia (https://www.bscav.eu/streaming-online/) materiały – z pewnością także Cię zaabsorbują.

Kwadrans czekania w ogonku nie jest powodem do uskarżania się. Na czym więc powinna polegać prawidłowa ocena funkcjonowania administracji publicznej? Przede wszystkim powinna być bezstronna i pozbawiona emocji. Dobrze zatem by ocena funkcjonowania administracji publicznej przeprowadzona była przez organizacje pozarządowe niezależne od oceny danej instytucji, wiadomo bowiem iż nie można być sędzią (zobacz dotacje unijne na innowacje) we własnej sprawie. Jednostka taka do przeprowadzenia oceny musi znaleźć stosowne instrumenty. Jednym z głównych może być tak zwany audyt, czyli procedura polegająca na zadaniu zredagowanych wcześniej standardowych pytań tyczących się analizowanej sfery albo też ogólnych. Pytania winny mieć postać anonimowej ankiety zaś poddawani jej pracownicy muszą być pewni iż nie spotkają ich bolesne konsekwencje za udzielenie prawdziwych, jednak negatywnych odpowiedzi. Analiza formularzy powinna pomóc w ulepszaniu działania urzędu. Więcej: tutaj Współcześnie dąży się także do wprowadzenia w krajowych urzędach także rodzaju wewnętrznych procedur w których jednym ze składników byłaby ocena funkcjonowania administracji publicznej. Procedura ta jest opracowana w oparciu o dyrektywy Wspólnoty Europejskiej oraz jest składnikiem zarządzania jakością w administracji publicznej.

,

Related posts

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Meritum pakiet bez granic

Gdy mamy firmę to chcielibyśmy żeby przynosiła ona duże dochody. Tak, więc, gdy poszukujemy najlepszych rozwiązań, by działać na jak najwyższym poziomie powinniśmy zapoznać się z ofertę banku Meritum.

Zestawienie kredytów gotówki

Każdemu chyba z nas w pewnym momencie braknąć może środków finansowych na jakieś zakupy. Czy ma to być samochód, lodówka czy na przykład wymarzona wycieczka, to w każdym z tych przypadków możemy albo zrezygnować z wymarzonego zakupu, lub jakąś metodą zorganizować potrzebne środki.

Dzisiaj łatwo wyszukać nie tylko korzystną cenowo, ale i dopasowaną lokalizacyjnie ofertę biura rachunkowego

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga posiadania nie tylko wyjątkowych umiejętności organizacyjnych oraz gwarantowania wysokich standardów podczas oferowania usługi czy produktu. W dzisiejszych czasach, żeby nasz interes dobrze się rozwijał, musimy pamiętać także o jego stronie finansowej. Jest to kwestia arcyważna, gdyż jej zaniedbanie grozi nam finansowym krachem, czy też nawet konsekwencjami karnymi.

Biuro rachunkowe

Współcześnie wielką ilość trudności z kwestiami biznesowymi są w stanie pomóc rozwiązywać doświadczeni fachowcy, dla których rachunkowość albo księgowość nie posiadają żadnych sekretów. Dobrze w razie różnorodnych problematycznych kwestii nie zwlekać za dużo i zaczerpnąć kilku istotnych uwag w konkretnych kwestiach. Do tego gatunku problemów należą niewątpliwie liczne problemy z płatnością w większości wypadków również z przeliczaniem stóp procentowych. Biuro rachunkowe pomoże prosto rozwiązać takiego rodzaju kwestie.

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.