Jakimi zadaniami zajmuje się audytor? Jakie ma kompetencje, a jakie obowiązki?

Audytor wewnętrzny to najważniejsze stanowisko w dziale audytu wewnętrznego. Jego zadania polegają na uczestnictwie w projektach audytorskich oraz robieniu prac, które są zaplanowane w audycie. Praca w takim dziale wymaga pojęcia najważniejszych zadań organizacji, sfery ryzyka biznesowego, finansowego jak i operacyjnego, w którym działa taka firma.

To też konieczność zrozumienia różnych zewnętrznych regulacji, a także różnych potrzeb formułowanych przez akcjonariuszy, zarząd oraz pracowników.

Karierę w audycie, przykładowo jako audytor (kliknij) iso można zrealizować, jak zaczniemy ją w jednym z tych miejsc. Może to być firma audytorska, sektor audytu wewnętrznego lub inny dział w przedsiębiorstwie. Audytor wewnętrzny to ważny samodzielny pracownik na rynku pracy. Najlepiej natomiast,

kontrola jakości

Autor: Farther Along
Źródło: http://www.flickr.com

gdy ma przynajmniej 2-3 lata doświadczenia, poznał oraz rozumie procesy kierujące biznesem, zna metodologię robienia audytu, jak również posiada kwalifikacje zawodowe lub właśnie je uzyskuje. Od takiej osoby oczekuje się dokładności, terminowości, a czasem i gotowości do częstych podróży służbowych, jak również zagranicznych.

Co ciekawe, zależnie od biznesu każdy audytor posiada też inne kompetencje, przykładowo wspomniany wcześniej audytor do spraw iso musi zwraca uwagę na ghp, to znaczy dobre praktyki higieniczne. Jak audytor (dalej) wewnętrzny ma różne interesujące umiejętności, jak zarządzanie ludźmi oraz wiedzę merytoryczna, to istnieje szansa, że w szybki sposób dostanie awans, przykładowo na stanowisko managera od spraw audytu wewnętrznego. Pozostałe możliwości kontynuowania kariery to specjalista albo kierownik w dziale operacyjnym.

Audytor wewnętrzny jest w stanie znaleźć pracę w charakterze kontrolera finansowego w mniejszej firmie, albo jako specjalista do spraw kontrolingu w większej firmie. Z pewnością zrealizowanie ścieżki kariery umożliwia zdobycie któregoś ze znanych certyfikatów, przykładowo ACCA albo CIMA. To zdecydowanie jest w stanie ułatwić wspinaczkę po następnych szczeblach kariery. To gwarantuje zadowolenie oraz rzecz jasna zdecydowanie większe zarobki. Może dobrze będzie więc zainteresować się takim mającym przyszłość zawodem.

, ,

Related posts

Jak rozumieć windykację? Czy to zjawisko jak egzekucja komornicza? Co należy wiedzieć w tym temacie?

Coraz większa ilość naszych rodaków zadłuża się w różnych instytucjach finansowych, oferowana jest bowiem dosyć duża ilość różnych kredytów, chwilówek oraz pożyczek. Wszystko to jest dobre, póki spłacamy należności na czas, gorzej jak mamy problemy ze spłatą i nie możemy terminowo oddawać należności. W tego rodzaju sytuacji może się pojawić windykacja, jednakże należy mieć na uwadze, iż windykacja to nie to samo, co egzekucja komornicza.

Opóźniony lot, odszkodowanie lotnicze

W Polsce przyzwyczailiśmy się do tego, że pociąg może się spóźnić i bywa, że nawet 2 albo 3 godziny i jakoś mało ludzi myśli o tym, żeby PKP dało pasażerom jakieś odszkodowania. Ale, kiedy mowa o opóźnionym locie, to bardzo wiele osób domaga się odszkodowań.

Latest posts

Sprawdzamy jak wykorzystać sterowanie roletami

W dzisiejszych czasach nie musimy spacerować po całym domu i sprawdzać czy wszystkie światła są wyłączone. W dzisiejszych czasach musimy tylko wcisnąć przycisk. Otóż istnieją systemy, które pozwalają sterować oświetleniem przy pomocy pilota.

Architekci wnętrz Warszawa są uwielbiani

Czasami ludzie posiadają świetną wizję artystyczną

Od czasu do czasu dzieje się tak, że ktoś bierze się za urządzanie swojego domu oraz robi to rzeczywiście wspaniale, bo ma szansę się pochwalić wspaniałą wizją artystyczną i niesamowitym wyczuciem smaku. Wówczas wszystko robi samodzielnie, nie myśli nawet o tym, aby poprosić o pomoc profesjonalistów, a co więcej rezultat ostateczny przeważnie niewiele wyróżnia się od tego, z jakim mamy szansę się spotkać w różnych magazynach.

Certus – rozpoznawalna oraz wyróżniana spółka mająca do zaoferowania technologie budowlane

Certus to wiodąca na rynku firma działająca w branży budowlanej. Proponuje ona sporo artykułów niezmiernie wysokiej jakości, które okażą się przydatne w budowlance. Firma certus przede wszystkim proponuje prefabrykaty betonowe, elementy wykończeniowe, kostkę brukową oraz belki stopowe. To polecany i fachowy wytwórca, jaki znany jest z artykułów niesłychanie dobrej jakości.

Rola nowoczesnych programów przy generowaniu kosztorysów budowlanych

W aktualnej chwili technologia niezwykle prężnie się rozwija, w związku z czym wiele czynności można wykonywać w znacznie prostszy sposób. Branżami, w których postęp ten jest bardzo przydatny są na pewno budownictwo i architektura. Na rynku znajduje się bardzo wiele specjalistycznych programów, które znacznie ułatwiają pracę w tych zawodach.