Jakimi zadaniami zajmuje się audytor? Jakie ma kompetencje, a jakie obowiązki?
Karierę w audycie, przykładowo jako audytor (kliknij) iso można zrealizować, jak zaczniemy ją w jednym z tych miejsc. Może to być firma audytorska, sektor audytu wewnętrznego lub inny dział w przedsiębiorstwie. Audytor wewnętrzny to ważny samodzielny pracownik na rynku pracy. Najlepiej natomiast,

gdy ma przynajmniej 2-3 lata doświadczenia, poznał oraz rozumie procesy kierujące biznesem, zna metodologię robienia audytu, jak również posiada kwalifikacje zawodowe lub właśnie je uzyskuje. Od takiej osoby oczekuje się dokładności, terminowości, a czasem i gotowości do częstych podróży służbowych, jak również zagranicznych.
Co ciekawe, zależnie od biznesu każdy audytor posiada też inne kompetencje, przykładowo wspomniany wcześniej audytor do spraw iso musi zwraca uwagę na ghp, to znaczy dobre praktyki higieniczne. Jak audytor (dalej) wewnętrzny ma różne interesujące umiejętności, jak zarządzanie ludźmi oraz wiedzę merytoryczna, to istnieje szansa, że w szybki sposób dostanie awans, przykładowo na stanowisko managera od spraw audytu wewnętrznego. Pozostałe możliwości kontynuowania kariery to specjalista albo kierownik w dziale operacyjnym.