Etapy odzyskiwania zadłużenia od klienta formułuje strategia pozasądowa czy sądowa.

Podczas gdy opóźnia się kontrahent z zapłatą za usługę, którą dla niego zrealizowaliśmy, wówczas możemy zacząć strategię odzyskiwania należności. Pełny przebieg to parę etapów. Pierwszy krok to pozasądowe wezwanie kontrahenta do należności, a dalszy etap to przez sąd.

Dlatego że w firmach handlowych spóźnienia płatnicze są dzisiaj na porządku codziennym, tym samym prawo umów handlowych chroni się przed taką ewentualnością. Prawo umów handlowych ujmuje wymogi dla sprzedającego jak także nabywającego. Podczas gdy nabywca nie wywiązuje się z należności w określonym czasie, wobec tego są podejmowane strategie egzekucyjne. W głównej mierze wysyła się wezwanie do należności. Kluczowe jest aby w wezwaniu do opłaty był termin zapłaty długu oraz informacja za jaką usługę zaistniał ten dług.

windykacja

Autor: Kate Ter Haar
Źródło: http://www.flickr.com

Również w wezwaniu do należności komunikujemy, iż w wypadku braku należności czy opóźnienia, kwestią zajmie się windykacja, z czym wiążą się koszty dla dłużnika. Dużo firm, w jakich pracują doświadczeni radcy prawni bądź Kancelarie Prawnicze zajmujące się odzyskiwaniem zadłużenia realizuje strategię pozasądową nie tylko przesyłaniem wezwania do zapłaty dłużnikowi, lecz również kontaktuje się z dłużnikiem telefonicznie w kwestii zapłaty powstałego długu w wskazanym czasie. Jeżeli dłużnik wbrew przesyłanych do niego wezwań do należności dalej uchyla się od zapłaty roszczenia, wobec tego wolno zacząć procedurę sądową. Odzyskiwanie zadłużenia od dłużnika zazwyczaj zajmuje się egzekutor, jaki jest uprawniony zleceniem sądowym do podjęcia należytych działań, ażeby zobowiązanie odebrać.

Windykacja należności prowadzona przez komornika bazuje na zajęciu mienia dłużnika, majątków czy blokady konta bankowego w celu odebrania zadłużenia.

Sprawdź obfite w zawartość przydatne teksty (https://sport-dog.pl/pl/c/elektroniczne-obroze-antyszczekowe-przeciw-szczekaniu/73), mające użyteczne dane na opisywany temat – kliknij zatem w to miejsce i poznaj wiadomości, które Cię ciekawią.

Niewątpliwie wprzód zostaje dłużnik zaznajomiony o tym, że sprawa pozostała przekazana do egzekutora i o zajęciu przez komornika własności dłużnika zamiarem odzyskania zadłużenia.

Źródło: Global LEX

, , , , , , , , , , ,

Related posts

Meritum pakiet bez granic

Kiedy mamy firmę to chcielibyśmy żeby osiągała ona spore zyski. Dlatego, kiedy poszukujemy najlepszych rozwiązań, by funkcjonować na jak najlepszym poziomie musimy sprawdzić tym, co oferuje bank Meritum.

Profesjonalne szkolenia VBA w MS Excel na terenie Warszawy

Szkolenia informatyczne zezwalają na nieprzerwany rozwój i zgłębianie swoich zdolności, co jest w szczególności ważkie dla osób, jakie pracują w tej branży. Aby jeszcze lepiej poradzić sobie w pracy, mieć większe ewentualności rozwoju, a co za tym idzie postępu - wskazane jest szkolić się oraz uczyć na profesjonalnych szkoleniach i kursach.

Jak podejmować sensowne decyzje finansowe?

Prowadzenie firmy w Polsce - nic łatwego. Choć naturalnie trzeba w jakiś sposób sobie radzić - a zresztą nie jest tak kiepsko! Uważam, że jeżeli nie chcemy nieustannie narzekać na własny biznes, zwłaszcza powinniśmy podejmować sensowne decyzje natury finansowej.

Księgi rachunkowe mają szansę być prowadzone przez kogoś kolejnego

Małe przedsiębiorstwa wykorzystują z pomocy zewnętrznych księgowych. Kiedy jesteśmy prezesem małej firmy, to chcemy zmniejszyć ponoszone koszty do niezbędnego minimum. I właśnie przez to, znacznie częściej w takich firmach nie ma księgowego, który byłby tam przyjęty na cały etat, a w zamian za to pojawiają się księgowi, którzy pracują dla jakiejś firmy księgowej, lub mają swoją działalność i troszczą się właśnie o księgowość tak niewielkich przedsiębiorstw.

Latest posts

Jak znaleźć dobrego dewelopera

Decydując się na nabycie nowego mieszkania musimy przede wszystkim odpowiednio dobrać dewelopera. Dobrze jest przyjrzeć się jak inwestor spełnia postanowienia nowych przepisów deweloperskich, czy dopomaga klientom z formalnościami mającymi związek z kredytowaniem a także co może zaproponować poza samym apartamentem.

Biuro do wynajęcia we Wrocławiu – czy to dobry plan

Każda porządna firma musi posiadać biuro, to pewne. To jasne, że żaden klient nie zainteresuje się przedsiębiorstwem, które wita interesantów w barze z kanapkami. Schludne biuro w niezłym miejscu to dziś niebagatelny koszt, dlatego najlepszym wyborem jest znalezienie biura do wynajęcia.

Powinniśmy wiedzieć gdzie poszukiwać przedmiotu na drogi

Przeważnie nie wydajemy sobie sprawy z tego, z czego zrobione są nasze ulice, ani skąd bierze się materiał na ich budowę. Dlatego trzeba czasami spojrzeć na to, jak dużo robi kopalnia kruszyw, która ciągle pozyskuje odpowiedni żwir oraz piasek, który potem dostarczany jest na place budowy dróg. Pewnie że ten materiał nie może być obojętnie jaki, bo to właśnie od niego zależy jakość naszych dróg oraz to jak długo będziemy mogli po nich poruszać się nim pojawią się na nich dziury. Co istotne, to taka kopalnia działa praktycznie bez przerwy, gdyż zapotrzebowanie na produkt, który wydobywa jest na pewno nieprawdopodobnie wielkie, a co się z tym łączy, nie może sobie ona zezwolić na to, żeby przestać wydobywać.

Jeśli poszukujemy mieszkania na sprzedaż, to dobrze będzie zajrzeć do Internetu

Jeśli poszukujemy mieszkania na własność, to nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu z odnalezieniem interesującej oferty. Dzisiaj na rynku mieszkaniowym dzieje się bardzo dużo oraz ciągle pokazują się nowe lokale mieszkalne.
Jeśli pragniemy kupić klimatyczne mieszkanie lub chcemy przeprowadzić się w inne miejsce, to warto zobaczyć, jakie są dostępne mieszkania na sprzedaż.

Argumenty za tym dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie we Wrocławiu.

ObecnieWrocław jest niezwykle prężnie rozwijającym się miastem. Położony w południowo-zachodniej części Polski, w województwie dolnośląskim, stanowi jedną z największych aglomeracji tego rejonu. Urokliwa lokalizacja nad Odrą, sprawia, iż Wrocław jest niepowtarzalny. Jeżeli chodzi o liczbę mieszkańców, zajmuje on czwarte miejsce w naszym kraju, co wynika z wielu czynników.

Projekt domu tani w budowaniu i komfortowy w użytkowaniu

Z wielu dostępnych na krajowym rynku projektów domów, ciężko jest zadecydować o najlepszym wyjściu architektonicznym dostarczającym jednocześnie interesujący wygląd, ergonomiczność i co ważne energooszczędność.