Czy opłaca się być agentem ubezpieczeniowym?

Robota agenta polega na stałym kontakcie z innymi osobami, wykonywaniu setek połączeń, umawianiu spotkań a także ciągłych negocjacjach. Dlatego nadzwyczaj istotne w zawodzie agenta ubezpieczeniowego są predyspozycje osobowościowe. W tymże zawodzie najlepiej realizują się ludzie komunikatywni, prostolinijni, wzbudzający ufność, umiejący słuchać potrzeb swoich klientów jak też będący autentycznymi erudytami. Czas pracy jest nienormowany, stąd w tym zawodzie powinni wykonywać pracę faktycznie ludzie z pasją niebojący się wyzwań jak też a także spotkań z klientami w bardzo wczesnych albo bardzo późnych porach dnia.

praca agenta ubezpieczeniowego

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Na czym polega praca agenta ubezpieczeniowego? Agentów ubezpieczeniowych możemy podzielić na 2 grupy: agenci pełnomocnicy – to oni mają moc sprawczą oraz faktycznie parafują dokumenty i agenci pośrednicy, którzy w większości wypadków spotykają się z kontrahentami, przedstawiają propozycje jednakże przez brak licencji nie posiadają prawa do parafowania układów z klientem – nie mam pojęcia, na czym polega praca (certyfikacja DiSC) agenta ubezpieczeniowego. Agenci ubezpieczeniowi po założeniu firmy zgłaszają się do wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego celem odbycia szkolenia na agenta ubezpieczeniowego zakończonego egzaminem i parafowania umowy o współpracy.

Nierzadko towarzystwa ubezpieczeniowe działają przez sieć multiagencji i zwykle tam odsyłają pojedynczych agentów chcących pracować dla danego zakładu ubezpieczeń. Co istotne, to podpisując umowę z multiagencją zgadzamy się pracować tylko dla jednego zakładu ubezpieczeń. Jednakże z drugiej strony multiagencja przejmuje odpowiedzialność cywilną za agenta , z jakim kooperuje. Oznacza to, że agent nie musi ponosić kosztu obowiązkowego ubezpieczenia OC, które powinien wykupić każdy agent (chciałbym się zapisać na szkolenia na agenta ubezpieczeniowego), zamyślający podjąć kooperację z więcej niż jednym zakładem ubezpieczeniowym. Wadą tego wyjścia jest to, że multiagencje w większości wypadków nakładają na swoich agentów cele sprzedażowe a jeśli nie będziemy ich osiągać to multiagencja może prędko rozwiązać z nami umowę.

pieniądze

Autor: Vsevolod Knyazev
Źródło: http://www.flickr.com
Uposażenie stanowi przede wszystkim prowizja, która jest naliczana od każdej umowy osobno.

Jeżeli przedstawiany artykuł jest dla Ciebie interesujący, odwiedź odnośnik, a zgłębisz więcej informacji, które Cię niezwykle zaciekawią.

Agent jest nastawiony na ubezpieczenie jak największej ilości osób, aby uzyskać wysoką prowizję. Agent zarabia również na swoich zwierzchników z towarzystwa ubezpieczeniowego, z którego ramienia działa. To odsetek zysku z sygnowanej umowy.

, ,

Related posts

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Meritum pakiet bez granic

Gdy mamy firmę to chcielibyśmy żeby przynosiła ona duże dochody. Tak, więc, gdy poszukujemy najlepszych rozwiązań, by działać na jak najwyższym poziomie powinniśmy zapoznać się z ofertę banku Meritum.

Zestawienie kredytów gotówki

Każdemu chyba z nas w pewnym momencie braknąć może środków finansowych na jakieś zakupy. Czy ma to być samochód, lodówka czy na przykład wymarzona wycieczka, to w każdym z tych przypadków możemy albo zrezygnować z wymarzonego zakupu, lub jakąś metodą zorganizować potrzebne środki.

Dzisiaj łatwo wyszukać nie tylko korzystną cenowo, ale i dopasowaną lokalizacyjnie ofertę biura rachunkowego

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga posiadania nie tylko wyjątkowych umiejętności organizacyjnych oraz gwarantowania wysokich standardów podczas oferowania usługi czy produktu. W dzisiejszych czasach, żeby nasz interes dobrze się rozwijał, musimy pamiętać także o jego stronie finansowej. Jest to kwestia arcyważna, gdyż jej zaniedbanie grozi nam finansowym krachem, czy też nawet konsekwencjami karnymi.

Biuro rachunkowe

Współcześnie wielką ilość trudności z kwestiami biznesowymi są w stanie pomóc rozwiązywać doświadczeni fachowcy, dla których rachunkowość albo księgowość nie posiadają żadnych sekretów. Dobrze w razie różnorodnych problematycznych kwestii nie zwlekać za dużo i zaczerpnąć kilku istotnych uwag w konkretnych kwestiach. Do tego gatunku problemów należą niewątpliwie liczne problemy z płatnością w większości wypadków również z przeliczaniem stóp procentowych. Biuro rachunkowe pomoże prosto rozwiązać takiego rodzaju kwestie.

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.