Sprzęt ciężki i w jaki sposób go znaleźć? – obsługa i operatorzy, czyli jak niedrogo wynająć żuraw?

Budowa, nieoczekiwany wielkogabarytowy transport, problem techniczny, rozszerzenie usług o nowe branże, bywają momenty, w których niejedna przedsiębiorstwo korzysta z wynajmu ciężkiego sprzętu. Niekiedy wystarczający jest jeden samochód, lecz bywają i przypadki, kiedy do działania musi ruszyć cała flota zleceniobiorcy. Jak skutecznie i tanio znaleźć dobrego podwykonawcę?

dźwig

Autor: Alexandre Prévot
Źródło: http://www.flickr.com
Działania wykonywane ciężkimi maszynami nie należą do rzadkości, szczególnie w dużych miastach lub miejscach wysokiego przeładunku. Obecnie, przede wszystkim dzięki środkom z Unii Europejskiej rozwija się budownictwo, kolejne firmy wygrywają konkursy na budowę dróg, mostów, wiaduktów i budynków użyteczności publicznej. Wiele z tych prac wymaga użycia ciężkiego sprzętu. Wymagania bywają wielorakie czasem wystarczą małe dźwigi, a czasem potężne ciężarówki. Rozpatrzmy przypadek, gdy danemu właścicielowi firmy potrzebne są mechaniczne żurawie, czyli dźwigi – producent małych dźwigów. Najistotniejszą rzeczą dla biznesmena jest posiadanie bazy możliwych podwykonawców, firm, które z chęcią użyczą swojego sprzętu w najbardziej ważkim momencie. Taką bazę buduje się latami, jednak w dobie Internetu, wystarczy sprytny pracownik, choćby działu zaopatrzenia, który skontaktuje się z ewentualnym kolejnym partnerem biznesowym.

Wynajem ciężkiego sprzętu, a zwłaszcza wynajem dźwigu, jest o tyle bardziej skomplikowane, iż wymaga pracy sprzętu, niekiedy i przez długie miesiące. Każdy przedsiębiorca budowlany musi mieć niestety wkalkulowaną możliwość przestojów, a to z powodu na złe warunki atmosferyczne, a to na problemy z pieniędzmi. W takich sytuacjach bardziej wygodne są małe dźwigi, jednak czasami warunki wymagają zastosowania potężnych, a więc o wiele droższych żurawi. Firmy proponujące ofertę wynajmu dźwigów bardzo często dowożą sprzęt na miejsce we własnym zakresie. Gdy mówimy o podpisywaniu umowy należy nie zapomnieć o zawarciu w niej możliwie szerokiego terminu wynajmu maszyny, tak by nie trzeba było jej w krótkim czasie prolongować.

Trzeba również sprawdzić wiarygodność partnera oraz kontrole techniczne sprzętu. Istotna jest też persona do obsługi tego sprzętu. Niekiedy firmy proponują swoich pracowników, którzy znakomicie znają maszyny. Jednak tańsze jest posiadanie w przedsiębiorstwie osoby, która ma dokumenty uprawniające do obsługi dźwigu. Można tez nająć kogoś z zewnątrz, ale będącego w pobliżu projektu, aby obniżyć koszty dojazdu. Nie należy zapominać o bezpieczeństwie. Działanie na wysokości wymaga nie tylko przestrzegania przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, ale i wzmożonej ostrożności. Jeśli właściciel firmy zdecyduje się na pracownika spoza firmy powinien go, przynajmniej na początku, z uwagą obserwować. Jeśli chodzi o cenę to wiele zależy od czasu wynajmu, ważny jest też jednak relacja z partnerem biznesowym. Gdy jest lub będzie to długoletnia, sprawdzona współpraca wycena na pewno pójdzie w dół.

Jeśli ten tekst wzbudza Twoją ciekawość, kliknij tutaj oraz oprócz tego zdobądź więcej informacji (http://www.zawiesiawroclaw.pl/category/lancuchowe), które także są godne zauważenia.

W interesach, jak w życiu – liczy się wiarygodność.

urządzenie dźwigowe

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Wynajem sprzętu to interesująca alternatywa dla firm, które nie posiadają lub posiadają w ograniczonym zakresie własny sprzęt. Obecnie na rynku są przedsiębiorstwa trudniące się w głównie wynajmem ciężkich maszyn. Zlokalizowane są najczęściej w rejonie dużych miast, zatem dotarcie do nich nie powinien stanowić problemu.

, , ,

Related posts

Gdzie tanio kupić sprzęt do firmowego serwisu? Spróbujemy poradzić

Planując jakiekolwiek przedsięwzięcie o biznesowym charakterze musimy w głównej mierze skupić się na aspektach ekonomicznych. Ważne jest w głównej mierze to, ażeby zmieścić się w założonym sobie budżecie jak i, żeby co miesiąc uzyskiwać przychody, jakie pozwolą nam pokryć bieżące koszty.

Gdy mamy działalność budowlaną to na pewno wynajem żurawi będzie nam nieodzowny w trakcie roboty

Posiadanie prywatnej firmy jest teraz kwestią wyjątkowo dobrą, gdyż gdy tylko popatrzymy na to co się dzieje na rynku pracy to stanowczo ujrzymy, że na nieszczęście żeby pozyskać bardzo dobrą pracę, jaka będzie się łączyła z odpowiednim wynagrodzeniem, zdecydowanie musimy starać się kończyć jak najlepsze studia i to najlepiej za granicą oraz najdoskonalej żebyśmy w tym czasie robili praktykę.

Zawiesia pasowe – krótka charakterystyka

Najwyższej jakości zawiesia pasowe zrobione są z poliestru, który jest zaliczany do jednych z najbardziej trwałych materiałów, które są dostępne. Posiadanie specjalistycznego zawiesia właśnie z niego jest zatem gwarancją najwyższego poziomu bezpieczeństwa oraz użytkowania przez bardzo długi czas.

Zastanówmy się czy powinien okazać się nowy czy używany

Spycharka jest konieczną maszyną.

Jeśli zamierzamy otworzyć firmę budowlaną, to bez wątpienia powinniśmy dokładnie się namyślić jakie sprzęty będą nam do tego niezbędne, a potem przemyśleć, czy możemy nabyć nowe, czy powinniśmy spojrzeć na używane.

Latest posts

Gdzie nabyć surowce wydobywane z ziemi? Na jakie surowce zwrócić uwagę?

Nierzadko w czasie realizowanych przedsięwzięć budowlanych lub wytwarzania konkretnych produktów niezbędne są przeróżnego typu materiały pochodzące z ziemi. Mowa choćby o glinie, która używana jest na sporo sposobów, jak również o kruszywach, które również znajdują różne zastosowanie. Gdzie poszukiwać dostawców tego rodzaju materiałów? Ile kosztują?

Jak szukać pracy? Vademecum nowicjusza.

Czasem jeszcze w trakcie trwania studiów, a czasem tuż po ich ukończeniu młode osoby rozpoczynają poszukiwania interesującej ich pracy w wyuczonym zawodzie, odpowiadającej ich wykształceniu. Od czego zaczynają?

Rozmaite pomiary w fabrykacji przemysłowej oraz codziennym życiu

W życiu codziennym stosunkowo często istnieje obowiązek dokonywania różnorodnych pomiarów. Są one także niezwykle przydatne w różnych dziedzinach przemysłu. Często zdarza się, że od poprawności i skrupulatności wykonanego pomiaru zależy bardzo wiele, na przykład zdrowie i życie innych osób.

Wakacje odpowiedni moment na wykonanie ciężkich prac domowych

Lato to doskonały czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, zwłaszcza, jeśli podejmiemy decyzję o wymianie okien na nowe. Dzięki odpowiednim i dobrze założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w zimie w naszym mieszkaniu będzie ciepło i miło. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a światem zewnętrznym.

Innowacyjny dom – bezpieczeństwo i spokojne życie

Komfort, bezpieczeństwo, a co ważniejsze – całkowity nadzór nad własnym domem. Czy to wykonalne? Co do tej kwestii nie ma żadnych zastrzeżeń!
Usługa Inteligentnej Technologii to innowacyjna kwestia pełnej kontroli własnego domu.