Sprzęt ciężki i w jaki sposób go znaleźć? – obsługa i operatorzy, czyli jak niedrogo wynająć żuraw?

Budowa, nieoczekiwany wielkogabarytowy transport, problem techniczny, rozszerzenie usług o nowe branże, bywają momenty, w których niejedna przedsiębiorstwo korzysta z wynajmu ciężkiego sprzętu. Niekiedy wystarczający jest jeden samochód, lecz bywają i przypadki, kiedy do działania musi ruszyć cała flota zleceniobiorcy. Jak skutecznie i tanio znaleźć dobrego podwykonawcę?

dźwig

Autor: Alexandre Prévot
Źródło: http://www.flickr.com
Działania wykonywane ciężkimi maszynami nie należą do rzadkości, szczególnie w dużych miastach lub miejscach wysokiego przeładunku. Obecnie, przede wszystkim dzięki środkom z Unii Europejskiej rozwija się budownictwo, kolejne firmy wygrywają konkursy na budowę dróg, mostów, wiaduktów i budynków użyteczności publicznej. Wiele z tych prac wymaga użycia ciężkiego sprzętu. Wymagania bywają wielorakie czasem wystarczą małe dźwigi, a czasem potężne ciężarówki. Rozpatrzmy przypadek, gdy danemu właścicielowi firmy potrzebne są mechaniczne żurawie, czyli dźwigi – producent małych dźwigów. Najistotniejszą rzeczą dla biznesmena jest posiadanie bazy możliwych podwykonawców, firm, które z chęcią użyczą swojego sprzętu w najbardziej ważkim momencie. Taką bazę buduje się latami, jednak w dobie Internetu, wystarczy sprytny pracownik, choćby działu zaopatrzenia, który skontaktuje się z ewentualnym kolejnym partnerem biznesowym.

Wynajem ciężkiego sprzętu, a zwłaszcza wynajem dźwigu, jest o tyle bardziej skomplikowane, iż wymaga pracy sprzętu, niekiedy i przez długie miesiące. Każdy przedsiębiorca budowlany musi mieć niestety wkalkulowaną możliwość przestojów, a to z powodu na złe warunki atmosferyczne, a to na problemy z pieniędzmi. W takich sytuacjach bardziej wygodne są małe dźwigi, jednak czasami warunki wymagają zastosowania potężnych, a więc o wiele droższych żurawi. Firmy proponujące ofertę wynajmu dźwigów bardzo często dowożą sprzęt na miejsce we własnym zakresie. Gdy mówimy o podpisywaniu umowy należy nie zapomnieć o zawarciu w niej możliwie szerokiego terminu wynajmu maszyny, tak by nie trzeba było jej w krótkim czasie prolongować.

Trzeba również sprawdzić wiarygodność partnera oraz kontrole techniczne sprzętu. Istotna jest też persona do obsługi tego sprzętu. Niekiedy firmy proponują swoich pracowników, którzy znakomicie znają maszyny. Jednak tańsze jest posiadanie w przedsiębiorstwie osoby, która ma dokumenty uprawniające do obsługi dźwigu. Można tez nająć kogoś z zewnątrz, ale będącego w pobliżu projektu, aby obniżyć koszty dojazdu. Nie należy zapominać o bezpieczeństwie. Działanie na wysokości wymaga nie tylko przestrzegania przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, ale i wzmożonej ostrożności. Jeśli właściciel firmy zdecyduje się na pracownika spoza firmy powinien go, przynajmniej na początku, z uwagą obserwować. Jeśli chodzi o cenę to wiele zależy od czasu wynajmu, ważny jest też jednak relacja z partnerem biznesowym. Gdy jest lub będzie to długoletnia, sprawdzona współpraca wycena na pewno pójdzie w dół.

Jeśli ten tekst wzbudza Twoją ciekawość, kliknij tutaj oraz oprócz tego zdobądź więcej informacji (http://www.zawiesiawroclaw.pl/category/lancuchowe), które także są godne zauważenia.

W interesach, jak w życiu – liczy się wiarygodność.

urządzenie dźwigowe

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Wynajem sprzętu to interesująca alternatywa dla firm, które nie posiadają lub posiadają w ograniczonym zakresie własny sprzęt. Obecnie na rynku są przedsiębiorstwa trudniące się w głównie wynajmem ciężkich maszyn. Zlokalizowane są najczęściej w rejonie dużych miast, zatem dotarcie do nich nie powinien stanowić problemu.

, , ,

Related posts

Wynajem specjalistycznych podnośników

Wśród asortymentu firmy znajdują się rozmaite urządzenia oraz narzędzia, co wybierane są przez konsumentów przez wzgląd na jakość. Wraz z jakością idzie jednak wyjątkowo niska cena. Dawane do dyspozycji dzisiaj przez ekspertów akcesoria i sprzęty cięższe to owoc nieustannie rozbudowującej się bazy rozwiązań. Specjalistyczne podnośniki koszowe to pewien rodzaj znakomitych maszyn budowlanych, jakie okazują się szczególnie użyteczne do pracy budowniczych.

Szukamy wózków widłowych

Dla zainteresowanych, którzy chcieliby zakupić wózki widłowe Poznań to miasto, w którym znajdziemy łatwo dużą ilość serwisów trudniących się sprzedażą tych urządzeń. Do wyboru mamy szeroki asortyment wózków zarówno prosto z fabryki, jak i używanych. W zależności od konkretnych wymagań nabywcy są to wózki spalinowe (benzynowo-gazowe oraz z silnikiem Diesla) lub elektryczne.

Rodzaje i sposoby wykorzystania urządzeń ciśnieniowych

Podwyższone ciśnienie gazów stosowane jest w wielu różnych instalacjach. Odmian przyrządów o napędzie pneumatycznym jest wiele, niektóre z nich są bardzo potrzebne na co dzień. Sprężone powietrze występuje na przykład w tak powszechnych towarach jak aerozole. Są to przykładowo tak znane wszystkim antyperspiranty w aerozolu, odświeżacze powietrza czy na przykład farby w aerozolu.

Po co komu agregaty prądotwórcze?

Co roku rosnącym zainteresowaniem cieszą się generatory prądu, jakie używane są tak przez osoby fizyczne jak i biznesmenów, dla których niedobór prądu oznacza koszty albo brak możliwości realizowania swoich podstawowych obowiązków. Większość z nas żyje w przekonaniu, że generator prądu to coś, co przeciętnemu człowiekowi przydatne nie jest, a wykorzystywane jest w głównej mierze przez szpitale, strażaków oraz wszystkie inne służby, dla których niedobór prądu powoduje zagrożenie życia ludzi.

Jak funkcjonalnie zaplanować warsztat?

Wielu mężczyzn chciało by zbudować swój własny mały warsztat. Zastanówmy się nad tym, czego bez wątpienia będziemy potrzebować, spełniając tego typu marzenie. Po pierwsze należy pomyśleć nad pomieszczeniem, które najlepiej nada się do takiej adaptacji. W momencie kiedy posiadamy własny dom i podwórko, możemy postarać się postawić na nim niewielką altankę.

Prąd pod ręką

Dziś wszystko mamy mobilne. Nie trzeba się przejmować, że w którymś miejscu na przykład zabraknie prądu, bo można zabrać z sobą agregat mobilny i nie będzie kłopotu. Dlatego naprawdę warto pomyśleć o kupnie takiego urządzenia. Często rolnicy wybierają takie urządzenie, bo może się im przydać w wielu sytuacjach. Ale osoby prywatne, nie stawiają już na takie rozwiązania za często, bo należy za taki sprzęt słono zapłacić, chociaż oczywiście są też mniej kosztowne modele.

Latest posts

Inwestorzy z Wrocławia szukają małych metraży

Obecnie najchętniej nabywane są kawalerki oraz małe dwupokojowe mieszkania, których metraż mieści się w przedziale od 25 do 40 mkw. Kupują je zarówno inwestorzy, jak też rodzice wysyłające swoje dzieci na studia.
Jeśli chodzi o nowe mieszkania Wrocław jakie proponuje ceny metra kwadratowego nie są niskie i wszystko wskazuje na to, że taka sytuacja się utrzyma.

Zatroszcz się o dobrą pieczę dla swojej wspólnoty mieszkaniowej i budynku, by być pewnym, że wszystko zostało dopilnowane

Wspólnota mieszkaniowa okazuje się bardzo istotną jednostką, ponieważ trudni się wszelkimi aspektami związanymi z zastosowaniem obiektu mieszkalnego. Jej struktury tworzą właściciele poszczególnych mieszkań, a nadzór nad jej działaniem przeważnie powierza się specjalnym firmom. W ich kompetencji leży, by zadbać o optymalny stan obiektu i zadbać o wszystkie kwestie związane z pospisywaniem umów, egzekwowaniem opłat i tym podobne.

Błędy, których należy unikać w ciągu lepienia płytek elewacyjnych

Płytki klinkierowe to doskonały materiał na elewacje. Ściany ozdobione klinkierem są stylowe, a utrzymanie ich w kongruentnym stanie jest ogromnie proste. Muszą być jednakże sumiennie i prawidłowo ułożone. Zlecając fachowcom rozmieszczanie płytek elewacyjnych, dobrze jest przypilnować, by nie popełniali błędów montażowych.

Masz w planach kupić mieszkanie? Wybierz rynek pierwotny!

W ostatnim czasie liczba osób, które zdecydowały się na kupno własnego mieszkania istotnie zwiększyła się. Młodzi ludzie wiedzą już, że wynajmowanie czterech kątów się tak naprawdę nie opłaca. W efekcie postanawiają zdecydować się na kupno mieszkania. Bardzo dużo z nich staje jednak przed jeszcze przed inną decyzją: rynek pierwotny lub wtórny?

Czy można sobie w jakiś sposób ułatwić aranżację wnętrz? Czy trzeba zawsze samemu zajmować się taką kwestią?

Wybudowanie własnego domu to dopiero początek długiego procesu urządzania go. Niektórzynie mogą się doczekać tego momentu gdy będą mogli zabrać się za urządzanie przestrzeni. Inni z kolei z trwogą myślą o tym jak dużo decyzji jeszcze trzeba podjąć nim otrzymamy efekt końcowy. Jakkolwiek zapatrywalibyśmy się na ten temat jest to rzecz, przez jaką musimy przejść. Czy jednak można jakoś ułatwić sobie takie zadanie?