Jak znaleźć dobrego dewelopera

Decydując się na nabycie nowego mieszkanka powinniśmy przede wszystkim odpowiednio dobrać dewelopera. Dobrze jest upewnić się w jaki sposób inwestor realizuje postanowienia nowych przepisów deweloperskich, czy dopomaga nabywcom z formalnościami związanymi z kredytowaniem jak też co może zaproponować poza samym apartamentem.


warto wejść na tę stronę
Napisał: Sivi Steys
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Od wyboru mieszkania do otrzymania kluczy prowadzi zazwyczaj długa droga, w związku z tym trzeba przede wszystkim uzbroić się w wytrwałość, a po drugie dokładnie zbadać propozycje deweloperów. Przy sprawdzaniu dewelopera najlepiej brać pod uwagę dodatkowo inne przedmioty: pierwszy z nich tyczy się tego, w jaki sposób pomaga on swym klientom w staraniach o pożyczkę, drugi zaś tyczy się wyboru dewelopera, który zatroszczy się o swojego mieszkańca nie tylko przed zakupem, ale również potem. Nabycie domu to niemały koszt który częstokroć finansuje pożyczka bankowa zaciągnięta na 20-30 lat. Program rabatowy jaki oferują deweloperzy swoim rezydentom nierzadko umożliwia kupno sprzętu AGD, sprzętów oraz płytek.

Należy także kierować uwagę na to, jak inwestor spełnia decyzje regulacji deweloperskiej, która zaczęła obowiązywać 29 kwietnia tego roku. Jej kluczowym zamiarem jest zwiększenie bezpieczeństwa ustawodawczego a także finansowego osób pozyskujących majątki. Zrealizowanie tychże regulacji opierać się będzie na 3 rozwiązaniach: umowie deweloperskiej, rachunku powierniczym oraz prospekcie informacyjnym. Ów trzeci złożony jest z dwóch fragmentów: pierwszego, ogólnego, w jakim znajdzie się opis inwestycji, jej stan prawny a także scenariusz robót budowlanych. W drugim znajdą się: dane tyczące się wybranego lokalu.


Regulacja wymaga od dewelopera, ażeby zaprezentował nabywcy tzw. prospekt informacyjny, jaki zawiera informacje prawne a także finansowe o tak inwestycji jak i deweloperze. Umowa deweloperska jest sporządzana w obecności notariusza, jej koszty pokrywają po połowie klient i deweloper. Roszczenia klienta wynikające z umowy są wówczas wpisane do księgi wieczystej mieszkania.Teraz, gdy już wiadomo na co zwracać uwagę, starczy wbić w wyszukiwarkę sformułowanie mieszkanie Wrocław (jeżeli wyszukujemy mieszkania w okolicy Wrocławia), a niechybnie uzyskamy całe mnóstwo rezultatów - oto jeden z wyników .
2019/10/24, 03:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.