Nie ma najmniejszych wątpliwości, iż kobiety i mężczyźni różnią się od siebie. Nie można jednakże powiedzieć, iż ktoś jest bardziej inteligentny

To co najbardziej rzuca się w oczy najczęściej zaprząta nasze myśli.Dlaczego tak się dzieje? To weźmy za przykład samochód. Gdy go widzimy myślimy o jego wyglądzie, a dopiero później zastanawiamy się, co ma pod maską. Można tę kwestię rozwinąć jeszcze bardziej, gdy częściej to mężczyźni myślą o kwestiach technicznych, podczas gdy kobiety interesują się wyglądem. Nie można jednak generalizować i ulegać stereotypom. Po prostu każdy z nas, i to czy jesteśmy przedstawicielami płci męskiej czy żeńskiej, wpływa na postrzeganie świata.

Co ważne na samym początku, nie można wskazać, kto odznacza się wyższą inteligencją, bo takie pojęcie nawet nie istnieje.Ponieważ nasze mózgi pracują inaczej możemy odbierać rzeczywistość w inny sposób. Tłumaczenie na przykładzie samochodu jest może zbyt proste, ale na przykład łatwo można zauważyć, że mężczyźni odnoszą większe sukcesy w naukach ścisłych.Domeną kobiet są z kolei takie dziedziny jak nauki humanistyczne, sztuka, a także tak zwane miękkie umiejętności – psychologia, doradztwo i strategie negocjacyjne. Zobacz również: Profil Zst
Instalacje techniczne
Napisał: Ed
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Wydaje się, że kobiety lepiej potrafią słuchać, potrafią wczuć się w role innego człowieka, mężczyźni są z kolei mistrzami technicznych łamigłówek.

Zaciekawiły Cię informacje zamieszczone w tym serwisie? Jeśli tak, to kliknij tu i odkryj stronę (https://pojemniki-metalowe.com/koleby-new/), która również Cię się będzie podobać.

Dlatego też mężczyznę spotkamy w takich zajęciach, jak konserwacja instalacji technicznych czy Serwis techniczny, a kobiety wolą zajęcia związane z ludźmi. Jak ze wszystkim jednak, tak i w tym wypadku nie można dać się porwać przesadzie. Popatrzmy na przykład na taki zawód jak kucharz. Mawia się, że gotowanie to domena kobiet,ponieważ od dziecka wpaja się im model, w którym zajmują się rodziną i dużo czasu spędzają w kuchni.


Facet ma bardziej ślęczeć przy naprawie samochodu. Jednak jeśli to prawda to dlaczego większość najlepszych kucharzy jest mężczyznami? Widać to zwłaszcza w programach kulinarnych, w których większość szefów kuchni to mężczyźni . Ta sytuacja pokazuje, że te podziały, choć do nich przywykliśmy, nie są takie oczywiste, Każdy z nich niesie bowiem jakąś wątpliwość i jest pełen nieścisłości.

Jeśli interesują Cię omówione treści, to wejdź w widoczny link. Pod nim znajduje się dostęp ekstra do bardziej dokładnych informacji związanych z tym tematem.

Być może to i dobrze, szczególnie dlatego, że niektórzy uwielbiają stereotypy i myślą, że tak można objaśnić świat.Na szczęście życie jest bardziej skomplikowane niż nam się wydaje. Autor wpisu: Zintegrowane systemy techniczne
2020/06/25, 08:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.