Terminy prawne są niezwykle liczne, skomplikowane i jednocześnie w zasadzie znane tylko prawnikom

Prawo jest tą dyscypliną nauki, która rozwijała się przez stulecia. Jego zawiązki sięgają czasów antycznych i część praw przetrwała do dzisiaj, chociażby w postaci znanych skrzydlatych słów, które są niezwykle chętnie cytowane np. przez polityków. Nasza znajomość rozporządzeń czy nawet tylko terminologii z dziedziny prawa jest dość małowartościowa. Po pierwsze tę tematykę charakteryzuje duża rozległość, ale i notoryczne zmiany.

Porady prawne

Źródło: prawo.legeo.pl

A wreszcie po drugie, na co dzień nieczęsto bywa wymagana wiedza z tego tematu. Z tego też powodu zajmiemy się teraz słabo znanym terminem e-procurement.

Zainteresował Cię taki tekst? Zobacz i sprawdź szybko, w tym miejscu znajdziesz coś, co prawdopodobnie też jest wartościowe.

Samo brzmienie tego wyrazu już na początku odsyła nas rzecz jasna do języka łacińskiego. Bardzo podobne określenie, czyli per procura, jest dobrze znane historykom. W siedemnastowiecznej ojczyźnie książęta mogli wyjść za mąż w bardzo nietypowy sposób. Ślub per procura to taka ceremonia, gdzie jeden z niedoszłych małżonków jest nieobecny, ale zastępuje go jego pełnomocnik. Nieco może zaskakiwać to fakt, że i obecnie w uroczystość weselna może się w taki właśnie sposób odbyć.

Powróćmy jednakże do sedna naszych rozważań. Wspomniane wcześniej hasło e-procurement (patrz: modne szkolenia e-procurement) także odnosi się w jakiś sposób do szeroko pojętego pełnomocnictwa. Dzięki systemom elektronicznym możliwe jest szybkie dokonywanie zamówień, co znacznie wpływa na usprawnienie transakcji kupna-sprzedaży. Dzięki komputeryzacji zarówno placówki publiczne, jak i prywatne mogą w nieskomplikowany i, co warte zaznaczenia, przejrzysty sposób zamawiać surowce i śledzić na bieżąco postęp transakcji. W tak obmyślanym systemie sprzedaży najczęściej korzysta się z elektronicznych podpisów i faktur, które zastępują te tradycyjne wersje druków. I w tym przypadku nie bywa obligatoryjna osobista obecność dwóch stron dokonujących transakcji biznesowych.

prawo

Wdrożenie tego rodzaju rozwiązań na pewno pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu, ale nie tylko. Dzięki e-procurement każdy przedsiębiorca może weryfikować poziom danej transakcji i na bieżąco wyciągać przydatne wnioski. A to znacznie wpłynie również na budżet konkretnej firmy. Jeśli wspólnik nie świadczy usług na dobrym poziomie, to bez niepotrzebnych i pracochłonnych analiz można w szybki sposób uzyskać niepodważalne dowody na to, że transakcja przestała być dla nas korzystna.

, , ,

Related posts

Jak rozumieć windykację? Czy to zjawisko jak egzekucja komornicza? Co należy wiedzieć w tym temacie?

Coraz większa ilość naszych rodaków zadłuża się w różnych instytucjach finansowych, oferowana jest bowiem dosyć duża ilość różnych kredytów, chwilówek oraz pożyczek. Wszystko to jest dobre, póki spłacamy należności na czas, gorzej jak mamy problemy ze spłatą i nie możemy terminowo oddawać należności. W tego rodzaju sytuacji może się pojawić windykacja, jednakże należy mieć na uwadze, iż windykacja to nie to samo, co egzekucja komornicza.

Opóźniony lot, odszkodowanie lotnicze

W Polsce przyzwyczailiśmy się do tego, że pociąg może się spóźnić i bywa, że nawet 2 albo 3 godziny i jakoś mało ludzi myśli o tym, żeby PKP dało pasażerom jakieś odszkodowania. Ale, kiedy mowa o opóźnionym locie, to bardzo wiele osób domaga się odszkodowań.

Latest posts

Sprawdzamy jak wykorzystać sterowanie roletami

W dzisiejszych czasach nie musimy spacerować po całym domu i sprawdzać czy wszystkie światła są wyłączone. W dzisiejszych czasach musimy tylko wcisnąć przycisk. Otóż istnieją systemy, które pozwalają sterować oświetleniem przy pomocy pilota.

Architekci wnętrz Warszawa są uwielbiani

Czasami ludzie posiadają świetną wizję artystyczną

Od czasu do czasu dzieje się tak, że ktoś bierze się za urządzanie swojego domu oraz robi to rzeczywiście wspaniale, bo ma szansę się pochwalić wspaniałą wizją artystyczną i niesamowitym wyczuciem smaku. Wówczas wszystko robi samodzielnie, nie myśli nawet o tym, aby poprosić o pomoc profesjonalistów, a co więcej rezultat ostateczny przeważnie niewiele wyróżnia się od tego, z jakim mamy szansę się spotkać w różnych magazynach.

Certus – rozpoznawalna oraz wyróżniana spółka mająca do zaoferowania technologie budowlane

Certus to wiodąca na rynku firma działająca w branży budowlanej. Proponuje ona sporo artykułów niezmiernie wysokiej jakości, które okażą się przydatne w budowlance. Firma certus przede wszystkim proponuje prefabrykaty betonowe, elementy wykończeniowe, kostkę brukową oraz belki stopowe. To polecany i fachowy wytwórca, jaki znany jest z artykułów niesłychanie dobrej jakości.

Rola nowoczesnych programów przy generowaniu kosztorysów budowlanych

W aktualnej chwili technologia niezwykle prężnie się rozwija, w związku z czym wiele czynności można wykonywać w znacznie prostszy sposób. Branżami, w których postęp ten jest bardzo przydatny są na pewno budownictwo i architektura. Na rynku znajduje się bardzo wiele specjalistycznych programów, które znacznie ułatwiają pracę w tych zawodach.