Rozmaite pomiary w fabrykacji przemysłowej oraz codziennym życiu

W życiu codziennym stosunkowo często pojawia się konieczność dokonywania różnorodnych pomiarów. Są one również bardzo potrzebne w różnych gałęziach przemysłu. Często zdarza się, że od poprawności i skrupulatności wykonanego pomiaru zależy bardzo dużo, na przykład zdrowie i życie ludzi.
Plac budowy
Napisał: Edsel Little
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Tak jest na przykład w przypadku ludzi planujących i konstruujących budynki. Ich praca jest bardzo odpowiedzialna z tej racji, że pomyłka w pomiarze doprowadza niekiedy do bardzo niebezpiecznych skutków, z katastrofą budowlaną na czele.

Jeśli jesteś zadania, że przedstawiana problematyka jest intrygująca, wejdź na ten odnośnik, w najświeższej ofercie (https://www.invado.pl/drzwi-wewnetrzne/szyby-do-drzwi) także przeczytasz coś wartego uwagi.

Mierzyć można niezwykle różnorodne elementy. W życiu codziennym przykładowo niezwykle popularne są pomiary temperatury, gdzie wyniki prezentowane są na przykład w telewizyjnej prognozie pogody. W tym samym programie odbiorcy spotykają się też z pomiarami ciśnienia i mocy wiatru. Pomiary pozwalają w tym przypadku na dokonanie oceny panującej pogody i przykładowo zaplanowanie odzieży na dany dzień. Dużo poważniejszymi pomiarami są na przykład pomiary tensometryczne (), które wykorzystywane są między innymi w przemyśle. Pomocne przyrządy do pomiarów W dawniejszych czasach do mierzenia długości i odległości używano ludzkiego ciała, przykładowo
Budowa mostu
Napisał: Khairil Yusof
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
długość określonego przedmiotu określano w łokciach. Dopiero w późniejszym czasie wymyślono pozostałe jednostki, a pomiary wykonywało się z wykorzystaniem konkretnych urządzeń. Do dzisiaj narzędzia takie zyskały taką popularność, że używają ich nawet uczniowie szkół, należą do nich na przykład linijki i ekierki wykorzystywane przez dzieci na lekcjach matematyki do określania długości linii.

Pozostałe artykuły

Stawiajmy na inteligentne budownictwo - nowoczesność już w Polsce

Nie trać prądu na darmo
Napisał: Skoff
Zainspirowane przez: Skoff
Wewnętrzny i zewnętrzny wygląd posiadanego przez nas domu naturalnie może charakteryzować się bardzo tradycyjną prezencją - jeżeli posiadamy gotówkę, w sumie moglibyśmy kupić nawet przedwojenną willę, którą pewnie znamy ze starych polskich filmów. Jednakowoż jeśli już w rachubę akurat wchodzi urządzanie wnętrz własnego domu i planowanie różnego rodzaju udogodnień, trudno zapomnieć człowiekowi, że mamy już 2014 rok. Przede wszystkim trzeba napisać nieco więcej o inteligentnych domach.


Pomiary wykonywane w budownictwie Dziedziną, w której nieraz pojawia się konieczność dokonywania różnorodnych pomiarów, jest budownictwo. Jak już było wspomniane, w tym względzie istnieje znaczna odpowiedzialność pracowników względem ewentualnych użytkowników budowanego obiektu. Profesjonaliści w tej dziedzinie mają więc obowiązek stosowania bardzo skrupulatnych urządzeń do dokonywania pomiarów, tak by lotrzymane wyniki nie były obarczone błędem. Wykonywane są między innymi pomiary drgań (), które również są bardzo istotne pod względem bezpieczeństwa. Do tego również wykorzystuje się specjalistyczną aparaturę.
2020/03/11, 08:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.