Najem okazjonalny – czy powinno się bliżej zaciekawić się tego typu najmem?

Jednym z rodzajów najmu mieszkania jest najem okazjonalny. Czym różni się od zwykłego najmu i czy warto jest się nim bliżej zainteresować, jeżeli planujemy wynająć mieszkanie?
Przede wszystkim najem okazjonalny powinien być zawarty w formie pisemnej. Normalny najem może być ustanawiany ustnie, w tym wypadku natomiast na pierwszym miejscu stawia się bezpieczeństwo i właściciela określonego mieszkania, i osoby, jaki zamierza je wynająć.

mieszkanie z antresolą
Napisał: InAweofGod'sCreation
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Mając wszystko na piśmie z każdym razem można powołać się na umowę, cozabezpiecza przed wszelakimi kłopotami, np. z niepilnowaniem terminów spłat, jeżeli chodzi o wynajmującego bądź niedostarczeniem lodówki, mimo że w umowie mamy zapewnione wszystkie urządzenia AGD. Po drugie umowa może być zawierana na czas nieokreślony, jednak maksymalny okres wynajmu wynosi 10 lat. Oprócz tego nie może jej proponować osoba, jaka zawodowo trudni się wynajmowaniem lokali. Nie jest to zgodne z prawem, zatem można zawierać niniejsze umowy tylko z osobami prywatnymi, działającymi w innej gałęzi. W przypadku podpisywania kontraktu najmu okazjonalnego do dokumentu musi być jeszcze załączone specjalne oświadczenie, w jakim zawarte jest m.in. zobowiązanie o konieczności wskazania przez właściciela innego lokum, gdy okaże się, iż mieszkanie, w jakim mieszka wynajmujący, ma zostać opuszczone. Warto też zaznajomić się z pozostałymi wymogami zawierającemu się w oświadczeniu. Właściciel także uzyskuje wiele pożytków, ponieważ może usunąć dokuczliwego lokatora, podpierając się przepisami. Musi jednak pamiętać, że jedyny cel, zgodnie z którym może wynająć swoje lokum, jest przeznaczenie mieszkalne. W przypadku gdy będzie wskazane inne przeznaczenie lokalu, nie będzie można wynająć go na umowę najmu okazjonalnego (wynajem okazjonalny).

wyposażone wnętrze mieszkania
Napisał: Gwydion M. Williams
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeśli planujesz wynająć mieszkanie na kontrakt najmu okazjonalnego, niezbędna jest ci właściwa umowa wynajmu. Wzór możesz wyszukać w Internecie. Prześledź wszystkie pozycje dokumentu, by upewnić się, iż są dla ciebie zrozumiałe i zgadzasz się ze wszystkimi, a następnie wydrukuj umowę. Później możesz dać ją do podpisania osobie, jaka wynajmuje określone lokum, a także sam również ją podpisz. W dniu określonym w kontrakcie będziesz mógł wprowadzić się do wynajętego mieszkania, ciesząc się ładnym lokum oraz aranżując nowe gniazdko swoimi dodatkami.
2019/10/11, 00:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.