Konstrukcje offshore oraz prefabrykacja rurociągów

W pewnych kręgach niezwykle popularny jest tak zwany półprodukt, czyli - inaczej mówiąc - prefabrykant, element stosowany do montażu na wielu placach budowy, na przykład obszarach stropowych lub też rurociągów montowanych właściwie wszędzie. Prefabrykanty charakteryzują się szybkim tworzeniem, jak również powtarzalnością i - co ważniejsze - precyzyjnością w trakcie wyrabiania. Mogą one posłużyć przez wiele lat, a tym samym wymiana oraz obawy o uszkodzenia nie wystąpią.


Najczęstszą usługą jest tak zwana prefabrykacja rurociągów, które produkuje się z najwyższej jakości stali nierdzewnej i rur stopowych. Rurociągi tworzone są za sprawą trwałych tworzyw oraz przy zastosowaniu nowoczesnej technologii, pozwalającej z najwyższą precyzją tworzyć trwałe elementy, bądź całe konstrukcje. Ponadto, prefabrykacja rurociągów jest poddawana zabezpieczeniom antykorozyjnym, aby w przyszłości nie doszło do defektów oraz problemów związanych z nimi. Niektóre części posiadają najbardziej skomplikowane oraz niepowtarzalne formy. Firmy, które posiadają usługę prefabrykacji, prowadzą także dokumentację, a także oferują pakowanie oraz - ostatecznie - transport.


ogród zimowy
Napisał: Reynaers Polska
Zainspirowane przez: Reynaers Polska


Blok mieszkalny
Napisał: JOHN LLOYD
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Podobnie jak prefabrykanty, nadzwyczajnie trwałymi częściami są tak zwane konstrukcje offshore, które - zgodnie z definicją - stosuje się do poszukiwania i wydobywania poza lądem, głównie na morzu, ropy oraz gazu. Ów konstrukcje stosowane są od około czterdziestych lat ubiegłego wieku.
Instalacje offshore charakteryzują się dużymi gabarytami, lecz najczęściej nazywa się tak również statki do obsługi instalacji. Podzielić je można na 3 grupy: platformy, statki wiertnicze i pływające punkty produkcji.
2019/10/20, 00:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.