Porotherm dryfix idealny do budowy budynków

To, ile czasu minie od rozpoczęcia budowy do wprowadzenia się do domu zależy w dużej mierze od tworzyw, z jakich zdecydujemy się budować. Dzięki murowaniu w systemie porotherm dryfix można zaoszczędzić nawet kilka tygodni pracy. Ceramika to materiał, który był wykorzystywany prawie od samego początku istnienia dziedzictwa kulturowego.
polecana strona
Napisał: Salvador Drusin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dziś najlepiej zaawansowaną technologicznie nowinką jest porotherm dryfix - porotherm dryfix na budogram.pl. System porotherm dryfix oparty jest na pustakach poryzowanych, we wnętrzu których ulokowane są specjalnie zaprojektowane układy drążeń. Mikroskopijne puste przestrzenie sprawiają, że są świetnymi izolatorami cieplnymi.

Czy masz chęć poszerzyć swą znajomość rzeczy na powyższy temat? Więc mamy zamiar zachęcić Cię do naszych nowych wpisów - wejdź w łącze do serwisu (https://www.cleo-polska.pl/s-143-zawiesia-lancuchowe).

Cegły w systemie porotherm dryfix, połączane są specjalistyczną zaprawą w piance, która jako pierwsza w Polsce uzyskała aprobatę techniczną ITB. Zaprawa dryfix sprzedawana jest w zestawie z cegłami, więc nie musisz martwić się o jej oddzielny zakup oraz dobieranie odpowiedniej ilości zaprawy.

Pozostałe artykuły

O czym pamiętać, gdy budujemy dom?

budowa domu
Jedna z najważniejszych decyzji naszego życia została podjęta. Zdecydowaliśmy się budować dom. Oczywiście wcześniej czeka nas dużo spraw do pozałatwiania. Ale najpierw czeka nas zakup działki budowlanej. Jeśli zdecydujemy się na kupno teraz, jest szansa że wyjdziemy na tym lepiej, niż nasi przyszli sąsiedzi, którzy takową działkę zakupili w okresie od stycznia do czerwca.


Ściana na zaprawie dryfic osiąga pełną wytrzymałość po 48 godz. Po tym okresie można ją swobodnie obciążać. To dzięki bardzo niewielkiej ilości wody, która znajduje się w murze wykonanym w systemie cienkospoinowym. Pustaki nie przesuwają się względem siebie i od momentu ich ułożenia stanowią w pełni stabilną konstrukcję. Mur na tradycyjnej zaprawie osiąga pełną wytrzymałość dopiero po 28 dniach i dopiero po tym czasie zalecane jest jego obciążanie. Kluczowymi zaletami porotherm dryfix jest: wydłużenie sezonu budowlanego - możliwość murowania również w zimie (do temperatury -5°C); maksymalna ochrona cieplna - za sprawą eliminacji mostków termicznych w spoinach pionowych i poziomych; czyste murowanie - mało prac porządkowych (brak narzędzi do rozrabiania, nakładania i mieszania zaprawy); niezwykła wytrzymałość ściany - mur wykonany na zaprawie porotherm dryfix szybko uzyskuje deklarowane parametry wytrzymałościowe; estetyczny wygląd ściany - czysty mur po wykonaniu - brak widocznych spoin, optymalny podkład pod tynk.

budowa domu
Rozległy asortyment cegieł porotherm dryfix pozwala na wybudowanie ścian jednowarstwowych, ścian zewnętrznych z dociepleniem, ścian wewnętrznych nośnych, działowych i osłonowych. Pustak ceramiczny porotherm dryfix to więc doskonały produkt przeznaczony do budowy ścian zewnętrznych z dociepleniem oraz ścian wewnętrznych nośnych. Pustaki porotherm dryfix wyróżniają specjalnie szlifowane powierzchnie poziome, do łączenia których wykorzystuje się suchą zaprawę dryfix w cenie pustaka. Główną zaletą jej używania jest sucha ściana zaraz po wybudowaniu i brak mostków izolacyjnych w miejscach zaprawy.Budowa w systemie porotherm dryfix jest niezwykle szybkie i proste, zapewnia nawet połowę oszczędność czasu w stosunku do normalnych metod murowania. Ponadto zaprawa Dryfix dostarczana jest gratis w odpowiedniej ilości do zakupionych pustaków co jeszcze bardziej obniża koszty budowy.

Jeżeli na opisywany wątek masz zapytania, to poznaj więcej detali (https://www.artimbo.pl/ploty-lyon,g36.html) na publikowane zagadnienie, wchodząc tutaj - informacje będą na pewno ważne.

W każdym momencie profesjonalną radą oraz szkoleniem ekipy murarskiej - posłuża nasi doradcy techniczni
2019/12/27, 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.