Jak efektywnie kierować firmą?

W obecnych czasach, jakie cechuje ogromna konkurencja w każdej dziedzinie gospodarki liczy się skuteczność przedsiębiorstwa. Odpowiednie kierowanie firmą we wszystkich jej aspektach jest jednym z istotnych aspektów, które składają się na całościowy sukces przedsiębiorstwa.

W teorii ale również i w praktyce znajdziemy sporo metod zarządzania, jakie były wykorzystywane na przestrzeni dekad.

Zachęcamy – naciśnij tutaj leasing nowego auta i przeloguj się na inną naszą witrynę. Tam oczekują na Ciebie świeże oraz rzetelne artykuły.

Jedną z najbardziej znanych i skutecznych metodologii jest zarządzanie TOC+ przez cele a więc tak zwane MBO – czytaj więcej o zarządzaniu przez cele. Jest to system, w którym cele organizacji są wyraźnie zdefiniowane, tak aby pracownicy mieli klarowny obraz tego, w w jakim kierunku zmierza firma. Cele w firmie, która stosuje praktykę MBO są wspólnie ustalane przez menedżerów jak i podwładnych, a postęp pracy jest okresowo sprawdzany.

informacje

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Chryzantema wielkokwiatowa

Autor: Dorcia
Istotną kwestią jest przestrzeganie konkretnych zasad w trakcie definiowania celów organizacji (zgodnie z zasadą SMART) – powinny być one umieszczone w kolejności ich znaczenia, muszą być zgodne z ogólną polityką organizacji a także realne do osiągnięcia a zarazem ambitne. Wypada nadmienić, że w cały proces muszą być zaangażowani wszyscy pracownicy, a indywidualny wysiłek podporządkowany jest wspólnemu celowi. System MBO można zdefiniować jako model, jaki w końcowym rozrachunku jest mocno skoncentrowane na wyniku. W taki sposób bardzo łatwo można sprawdzać progres prac i porównać podwładnych na konkretnych stanowiskach.

Warto jednakże pamiętać o tym, żeby samo dążenie do realizacji celów nie niszczyło ducha zespołu oraz odpowiedniej współpracy. Z tego teżpowodu należy stale sprawdzać czy zarządzanie przez cele w naszej organizacji przynosi zakładany efekt i nie powoduje niepotrzebnych napięć.

, ,

Related posts

Zarządzanie swoją firmą

Prowadzenie swojego przedsiębiorstwa związane jest z wieloma przywilejami, ale również dużą liczbą powinności. Do przywilejów należy na przykład możliwość samodzielnego zarządzania swoją karierą i pracowanie jako swój własny szef.

Pit trzydzieści sześć wypełniany online – a więc, w jaki sposób rozliczyć ową deklarację samemu w sieci oraz stacjonarnie

W jaki konkretny sposób można rozliczyć się z deklaracji PIT? Co naszym osobom bywa do tego potrzebne, szczególnie gdy chodzi o napomknięty w temaciku PIT o numerze trzydzieści sześć? Jak ma możliwość wyglądać podpis do każdziutkiego rodzaju sposoby uzupełnienia deklaracji? To wszyściutko i jeszcze bardziej dużo bez najbardziej małego problemu wynajdziesz dzisiaj w naszym nowiutkim artykuliku, poświęconemu PIT-owi o numerku 36!

Dostatni rynek dostawców rozwiązań telekomunikacyjnych – intensyfikacja call center

Metody sprzedaży są aktualnie wciąż polepszane i często pokazują się ciekawsze i bardziej skuteczne techniki. Tyczy się to tak samo sprzedaży bezpośredniej jak i pośredniej, jaka zazwyczaj jest realizowana w ramach telemarketingu. Specjalność ta tworzy dzisiaj jedną z ciekawszych i bez wątpienia niezmiernie przyszłościowych, co powoduje, że zainteresowanie nią cały czas wzrasta.

Zabrakło ci pieniędzy? Poznaj przymioty chwilówek

Nie każdy może sobie na wszystko pozwolić, szczególnie ze względu na za małe przychody. Aby szybko pozyskać gotówkę na wymarzony sprzęt do salonu albo na nowe łóżko do sypialni, dobrze jest ubiegać się o kredyty chwilówki Kraków. Mają wiele zalet, nie tylko możliwość ekspresowego otrzymania gotówki. Co jeszcze jest ich niezaprzeczalnym przymiotem?

Które istotne dane i informacje trzeba umieścić pisząc CV?

Moment poszukiwania pracy jest jednym z najważniejszych w życiu. Człowiek spręża się ze wszystkich sił, żeby wyszukać taką pracę w której może się dopełniać oraz będzie przynosiła sukcesy. Natomiast nim to wszystko stanie się człowiek jest zobligowany do sporządzenia CV oraz czasami listu motywacyjnego. Z wyglądu proste zadanie, tymczasem kiedy się nad tym usiądzie nie będzie już tak wesoło. Dlaczego?

Handlowiec – płace, komentarze i opinie

By móc uprawiać zawód handlowca konieczne jest ukończenie technikum, które daje tytuł technika handlowca. Jednostka, jaka stawia na edukację w owym kierunku winna być ambitna, przebojowa, określać sobie śmiałe cele a także konsekwentnie je realizować.

Latest posts

Eko przedmioty cieszą się coraz większą popularnością

Tendencja na ekorzeczy na dobre zagościła do życia wielu rodzin. Przejawia się to w licznych przypadkach, począwszy od jedzenia, przez wyposażenie wnętrz, ubiór a skończywszy na produktach dla dzieci jak np. oczywiście zabawki. Ekologia łączy się również z troską o środowisko. Otaczanie się naturalnymi produktami w znaczący sposób polepsza nasze samopoczucie. Dodatkowo istotne jest to, że jesteśmy też zdrowsi, kiedy troszczymy się o to, co spożywamy.

Ładne i nowoczesne mieszkania od dewelopera na Dolnym Śląsku

Współcześnie w kraju – a szczególnie we Wrocławiu – rynek mieszkaniowy jest wysoce dynamiczny. Dlatego teraz mieszkania są wysoce poszukiwane – sporo osób pragnie również wprowadzić się „na swoje”. W sytuacji kiedy zwłaszcza poszukiwane są wysokojakościowe, najnowsze mieszkania, świetnym rozwiązaniem jest kupienie albo wynajem mieszkania od dewelopera. W ten sposób można zyskać mieszkanie z pierwszej ręki, nierzadko w wysoce przystępnych cenach i w znacznie korzystnej lokalizacji.

Do czego wykorzystuje się granit?

Granit od zawżdy stanowi podstawowy materiał w budownictwie. Wynika to z tego, iż jest on jednym z najbardziej trwałych i wytrzymałych materiałów. Ponadto jest ekologiczny oraz nie wymaga wielu konserwacyjnych zabiegów, dzięki czemu nie jest trudno zachować jego wiecznotrwałe piękno.

Co to są tryskacze oraz jak one funkcjonują?

W wypadku wystąpienia pożaru instalacje tryskaczowe samodzielnie uruchamiają proces gaszenia i alarmują właściwą jednostkę straży pożarnej.
Tryskacze gaśnicze są po prostu połączone w strukturę przewodów rurowych i są umieszczone pod stropami.

Zarządzanie swoją firmą

Prowadzenie swojego przedsiębiorstwa związane jest z wieloma przywilejami, ale również dużą liczbą powinności. Do przywilejów należy na przykład możliwość samodzielnego zarządzania swoją karierą i pracowanie jako swój własny szef.