Zastosowanie styropapy oraz plusy dachów zielonych - dlaczego warto je wybrać?

Styropapa to płyty warstwowe termoizolacyjne PW 20, jakie użytkuje się do izolacji termicznej. Są one niesłychanie efektywne w izolacjach do dachów płaskich. Styropapa jest mocowana za pośrednictwem specjalnego kleju, można też wykorzystać mocowanie mechaniczne. Styropapę użytkuje się również przy izolacji dachów zielonych, które aktualnie cieszą się coraz większym zainteresowaniem.


Dachy zielone posiadają nadzwyczaj sporo plusów i walorów - -> kliknij. Dachy zielone przede wszystkim prezentują się niezwykle estetycznie, zezwalają na atrakcyjne zagospodarowanie powierzchni miejskiej, co sprawia, iż jest ona milsza dla oka.

Koniecznie zobacz artykuł w serwisie (https://www.aleklima.pl/klimatyzatory-rodzaje/klimatyzatory-kasetonowe) publikującym pokrewne informacje. Są równie fascynujące, ponieważ odnoszą się do tego samego tematu.

Chociaż estetyka to nie pojedyncza zaleta dachów zielonych. Dach zielony jest dodatkową izolacją, zmniejsza harmider uliczny, a także efektywnie oczyszcza powietrze. Udowodniono, że dachy zielone pochłaniają multum złych zanieczyszczeń i gazów, które mieszczą się w powietrzu.
dach
Napisał: Röben
Zainspirowane przez: Röben


Przyczyniają się również do destylowania wód opadowych oraz ich retencji, ponieważ zielone dachy zatrzymują blisko 50-60 procent wody opadowej, w związku z tym do kanalizacji opada jej sporo mniej niż w razie dachów zwyczajnych - .

Jeżeli omawiany temat Cię zaintrygował, sprawdź szybko ten świetny link (http://prokad.com.pl/) - znajdziesz w tym miejscu dużo użytecznych informacji.

Dzięki temu dachy zielone są również kapitalnym zabezpieczeniem przeciwpowodziowym. Zaletą zielonych dachów jest też zwiększenie trwałości materiałów poprzez wydłużenie terminu ich eksploatacji, a także niższe zagrożenie zerwania dachu.


To ledwo kilka doniosłych zalet, które niosą za sobą dachy zielone, niemniej jest ich jeszcze multum. Pożądane byłoby uświadamiać społeczeństwo jak dużo wartościowych korzyści związanych jest z konstrukcją dachów zielonych. Coraz więcej przedsiębiorstw budowlanych oferuje wykonywanie dachów zielonych, wskutek tego z pewnością powinno się korzystać z tej ewentualności. Dachy zielone efektywnie uświadamiają zbiorowość, pokazując im, które korzyści płyną z ich zastosowania.
2019/05/20, 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.