Najważniejsze zalety i wady żaluzji, jakie są dwa główne ich odmiany używane w domach i biurach

Poszukując pomysłu na ochronę pomieszczeń domowych przed promieniami słonecznymi i podglądaniem przez ciekawskich sąsiadów wiele osób bardzo chętnie wybiera żaluzje. Są one estetyczne, trwałe i pozwalające na całkiem spore możliwości regulowania, trudno się więc dziwić, że zdobywają tak ogromną popularność. Największą ich zaletą jest to, że można w nich w płynny sposób regulować ilość padającego do wnętrza światła. Żaluzje można regulować dwoma sposobami.


żaluzje
Napisał: zenjazzygeek
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Pierwszym z nich jest regulowanie, jaka część szyby zostanie przez nie zasłonięta, można je całkowicie podnieść i pozostawić puste okno, a można przysłonić całe okno. Lecz w porównaniu z mechanizmem rolet żaluzje posiadają jeszcze drugą regulację, to znaczy kąta położenia lamelek. Jeśli ustawi się je pod kątem prostym do szyby, to wówczas światło w zasadzie nie jest blokowane, jeśli jednak zmieni się ich kąt na równoległy, to w takim przypadku zasłonią wszystko.

Zaintrygował Cię ten materiał? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj ponadto szczegóły w źródle (https://www.pixelpro.pl/), odnajdziesz tam inne informacje.

Rozwiązanie tego typu daje bardzo duże możliwości na sterowanie ilością słonecznego światła we wnętrzu, a wykorzystuje się do tego proste i łatwe w obsłudze mechanizmy.


Najbardziej popularne żaluzje, które są oferowane w sprzedaży, to są żaluzje w wersji poziomej - idź na stronę. Składają się one z przymocowywanego na górze mechanizmu oraz pewnej ilości cienkich listewek nazywanych lamelami. Lamelki wykonane są najczęściej z drewna, plastiku lub aluminium, a kontrolowanie ich położenia odbywa się przy pomocy pokręteł, sznurków i układu żyłek.
żaluzje
Napisał: Coulisse
Zainspirowane przez: Coulisse
Żaluzje poziome najczęściej można spotkać w domach i mieszkaniach, tam również przy niewielkich oknach bardzo dobrze się one sprawdzają.

Z kolei w biurach i obiektach publicznych, gdzie są duże okna, coraz powszechniejsze są pionowe żaluzje, mają one znacznie szersze lamele i nieco inny mechanizm do sterowania.

Jeżeli opublikowane w niniejszym artykule dane są dla Ciebie pasjonujące, to ponadto, który posiada analogiczne materiały.

Żaluzje często są również elementem ozdobnym, duża ilość oferowanych wzorów, materiałów i kolorów powoduje, że każdy powinien coś dobrać do swojego okna. Przy ochranianiu okien często montuje się także siatki przeciwinsektowe, zapobiegające dostawaniu się latających owadów do środka mieszkania.
2019/09/05, 18:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.