Piec na pelet - jaki kocioł będzie najlepszy?

Piec na pelet to wydatek mniej więcej paru bądź nawet kilkunastu tysięcy złotych. Co zatem wyselekcjonować i na co zwracać uwagę podczas zakupu, ażeby nie były to pieniążki wyrzucone w błoto? Którymi kryteriami się kierować, wybierając kocioł na pelet?

Kotły przeznaczone do spalania peletu są najczęściej sprzedawane z samoczynnymi podajnikami i zbiornikami paliwa. Podajniki mają za zadanie dostarczać opał z zasobnika do pieca. W asortymencie są ślimakowe bądź pneumatyczne. Te ostatnie gwarantują przenoszenie peletu na odległość paręnastu albo nawet kilkudziesięciu m. Dzięki takiemu rozwiązaniu opał może być magazynowany w znacznej odległości od kotłowni, na przykład w osobnym pomieszczeniu albo w zbiorniku postawionym na zewnątrz. Warto wygospodarować obszerne wnętrze na opał, gdyż można zaopatrzyć się w jego zapas na cały sezon grzewczy w okresie, kiedy jego cena jest najniższa.

Pozostałe artykuły

Jeśli jesteś w czasie większej inwestycji budowlanej - dom, bądź siedziba pewnej instytucji - warto zorientować sięw cenach rozdzielnic

Budowa budynku
Napisał: Elliott Brown
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Okres budowania domu, bądź większej placówki firmy, biurowej, osiedli, biurowców itp. to nie tylko surowo stawiona konstrukcja, wprawiona w ruch tuż po pojawieniu się murów. To wielopoziomowy czas trwania, którego sukces i funkcjonalność jest zależne od dużej ilości aspektów zarówno zewnętrznych, jak i wewnątrz. Dobry szkic, materiał budowlany i ekipa robotnicza, to nie koniec. Nim zdecydujesz się na ulokowanie pieniędzy w nieruchomość - warto zapoznać się z wyznaczonymi procedurami i wymogami, które należy spełniać.


ogrzewanie, dom, ciepło
Napisał: JMacPherson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Większa część kotłów na pelet to sprzęty jednofunkcyjne, zasilają tylko instalację grzewczą. Aby mogły przygotować wodę do mycia, powinno się do nich dokupić odpowiedni zasobnik. Rzadkością są kotły z wbudowanym zasobnikiem. Nie warto nabywać pieca o mocy większej aniżeli obliczona w projekcie budynku, albowiem przez większą część sezonu zimowego powinien pracować z mocą nominalną. Będzie wtedy osiągał najwyższą sprawność, a więc z porcji paliwa uzyskiwał najwięcej energii. Dzięki takiemu rozwiązaniu zużycie peletów będzie małe i do powietrza trafi mniej zanieczyszczeń wynikających z procesu wypalania.

W ofercie wytwórców pojawia się coraz sporzej kotłów niewielkiej mocy – wręcz kilkukilowatowych.

Znajdujące się w tym miejscu wiadomości są według Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź na stronę biura nieruchomości koszalin, na której zgłębisz podobne zagadnienia.

Taka moc starczy do ogrzewania przyzwoicie ocieplonego budynku. Jeśli kocioł ma też podgrzewać wodę do mycia, jego moc winna być większa (najczęściej powyżej 20 kW).

Pelety jest to granulat kulki styropianowe przygotowywany z drzewnych odpadków: zrzynów, wiórów bądź zrębków, sprasowanych pod dużym ciśnieniem, bez dodatków takich jak lepiszcza. Ma on postać laseczek o średnicy od 6 do 25 milimetrów oraz długości do paru cm. Zalicza się je do grupy czystych ekologicznie paliw z biomasy. Poza tym, piece do palenia peletów montowane w jednorodzinnych domach mogą być bezobsługowe i wtedy gwarantują równie wygodną eksploatację jak przykładowo piece na olej opałowy.
2020/04/19, 07:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.