Obecnie, ze względu na wytrzymałość i prezencję zakłada się przede wszystkim dachówki ceramiczne

Jeśli stawiasz dom istotne jest jego odpowiednie pokrycie, czyli zamontowanie dachu, który będzie osłaniał budynek przed dostawaniem się do środka deszczu, wiatru i innych czynników atmosferycznych.
Kolorowe dachówki
Napisał: Emily Mathews
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dachówki tego rodzaju (np. :

dachówki Koramic) robi się z gliny, która przez wzgląd na swoją strukturę nie przepuszcza wody i zabezpiecza przed mrozem. Z tej właśnie racji stanowi dobry materiał izolacyjny i idealnie nadaje się na zadaszenia. Naturalne złoża gliny nie posiadają jednolitej barwy – stąd też dachówki tego typu mogłyby się mniej lub bardziej od siebie różnić jeśli idzie o odcień czerwonego, czyli standardowego kolory glinu, który wynika z obecności żelaza. Aby zatem nadać dachówkom jeden kolor stosuje się barwienie w masie czy też angobowanie.

Pierwszy rodzaj, czyli barwienie w masie, to dodawanie do gliny stosownych pigmentów jeszcze zanim dachówka zostanie uformowana. Z kolei angobowanie wiąże się z naniesieniem na już ukształtowaną i wysuszoną, choć jeszcze nie wypaloną glinę materiału jakim jest tzw. szlachetna glinka. Różnica między tą metodą a barwieniem w masie polega też na tym, że angobowanie realizowane jest tylko na zewnętrznej warstwie dachówki, w związku z tym po przycięciu
Mężczyzna kładący dachówki
Napisał: onnola
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
dachówki może się ona różnić odcieniem w miejscu przycięcia, w przypadku barwienia w masie różnicy tej nie widzimy z tej racji, że cegłówka ma jednolity kolor.

Pozostałe artykuły

Jakie elementy poleca się stosować przy budowie naszego domu?

Nie da się zanegować faktu, że wykończenie atrakcyjnego domu jest dzisiaj marzeniem znacznej liczby domowników. Okazuje się bowiem, że wygląd zewnętrzny naszego domu ma dla nas niezmiernie nadrzędne znaczenie. Czynimy wobec tego nieustanne wysiłki, aby zastrzec sobie szczególne walory. Zadanie to nie jest proste, bowiem w wielu przypadkach nasza wiedza nie pozwala nam odnaleźć atrakcyjnych rozwiązań. Niemniej jednak ich ilość jest duża. Wystarczy nam tylko zapoznać się z innowacjami oferowanymi przez profesjonalistów z branży wykończeniowej, a bez wątpliwości uda nam się wybrać coś osobliwego dla naszego domu. Na rynku znajduje się wiele artykułów, które są nam w stanie dostarczyć fenomenalne walory wzrokowe. W następstwie tego powinniśmy je obowiązkowo wykorzystać.


Dachówki angobowane (rekomendowane dachówki angobowane) w wyniku angobowania są bardziej odporne na wpływ czynników atmosferycznych niż zwykłe cegłówki.

W tym artykule odnajdziesz interesujące informacje, ale odszukaj także (https://www.merazet.pl/produkt/miernik-uniwersalny-ar500) inne teksty na ten temat. Na pewno będą interesujące.

Jako, że istnieje możliwość zmiany odcienia mogą one przybierać również bardziej rozmaite kolory, a w wyniku zastosowania kwarcu i innych podobnych materiałów mogą także mieć bardziej błyszczącą strukturę, dzięki czemu dach - (kliny dachowe) prezentuje się nadzwyczaj okazale.
Oczywiście większa odporność i możliwość uzyskania przeróżnych barw powoduje, że dachówki angobowane są zazwyczaj o 10% droższe aniżeli ich naturalne odpowiedniki. Wydatek ten jednak w czasie znacznie się opłaca, jako że dachówki tego typu znacznie dłużej utrzymują swój wygląd, nie pękają i nie zachodzą mchem. Są jednym słowem bardziej wytrzymałe, a więc na dłużej nam posłużą. Poniesiony koszt zwróci się więc z nawiązką.
2019/08/22, 07:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.