Kostka brukowa – świetna sprawa!

Sporo przed czasem panowania betonu i asfaltu, kostka brukowa była podstawowym surowcem przy konstrukcji dróg. Pierwsze brukowane drogi znaleziono na Krecie, liczą sobie aż trzy i pół tysiąclecia!


Metalbud
Zainspirowane przez: www.metalbud.net.pl
Podobne drogi, lecz nieco już młodsze, odkryto też w obrębie dawnej Mezopotamii. Bruk chętnie stosowali starożytni Rzymianie. Mawia się, iż wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Wspaniałe brukowane szlaki łączyły najdalsze zakątki Imperium i były niezbędne w komunikacji. Współcześnie możesz podziwiać wycinek takiej trasy. W Wiecznym Mieście zachował się słynna Via Apia. Od końca średniowiecza o bogactwie metropolii świadczyła skala użycia kostki brukowej przy budowie ulic (czytaj tutaj więcej).

Najwspanialsze miasta Starego Kontynentu chwaliły się wygodnymi kocimi łbami. W drugiej XX wieku zaczęła się era asfaltu. Era kostki brukowej minęła, lecz nie definitywnie.

W dzisiejszych czasach kostka brukowa przydaje się przeważnie do obkładania chodników i podwórza przed willami. Wybór w Polsce jest naprawdę spory. Możesz wybrać sobie bruk w różnym kształcie, projekcie, wymiarze, surowcu i koszcie. W sprzedaży są bruki granitowe, bazaltowe, betonowe i drewniane ). W formie koła, prostokątne i bardziej fikuśne. O rozpiętości barw już nawet nie napiszę. Wielkość musimy przystosować mając na uwadze, czy po kostce będzie poruszał się samochód lub innego typu pojazd.

W celu znalezienia uczciwego hurtownika kostek brukowych, użyj internetu. Gdy żyjesz na przykład w Łodzi, wpisz do wyszukiwarki „hurtownia budowlana łódź” albo „docieplenia łódź”. Postaw na wiarygodną i porządną ofertę i hurtownika, który obieca ci pewność trwałości kostki.
2019/02/26, 17:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.