O XXI-wiecznych tendencjach w aranżowaniu przydomowych przestrzeni, czyli parę słów o modnych i praktycznych ogrodzeniach naszych parceli

O porządnym ogrodzeniu myśli prawdopodobnie każdy gospodarz, który zakupił działkę budowlaną, jak również każdy mężczyzna, który w nadchodzącym miesiącu zamierza zamieszkać w ledwo co postawionym domu. Z kolei ci, którzy mają kilkudziesięcioletni płot, liczący niemalże pół wieku, również pragnęliby pochwalić się przed sąsiedztwem o wiele piękniejszym ogrodzeniem. Wybór, przed którym stają gospodarze wcale nie jest łatwy, bo na rynku można dziś dostać prawie wszystko: od pięknych sosnowych sztachet zaczynają, a na solidnych stalowych przęsłach kończąc.

ogrodzenie kute
Napisał: Gary J. Wood
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Warto przypomnieć, że tak ogrodzenia kute, jak i bardzo powszechny płot z ciemnozielonej siatki stają się nie tylko istotnym elementem dekoracji otoczenia domu, lecz także mają chronić konkretną rodzinę przed intruzami - dowiedz się więcej o ogrodzeniach kutych. Tak czy owak nie mamy tutaj na myśli złodziei, gdyż dla nich płot nie jest barierą niemożliwą do sforsowania, ale przede wszystkim przypadkowych, a jednocześnie wyjątkowo ciekawskich przechodniów. Z tego powodu zamożni biznesmeni inwestują w tak masywne ogrodzenie, że stojący w środku domek piętrowy jest właściwie niewidoczny.

Gdy dokładniej przypatrzymy się chociażby sąsiednim domostwom, to od razu przekonamy się, że ich właściciele na kupnie i zamontowaniu mniej bądź bardziej eleganckiego ogrodzenia w żadnym wypadku nie kończą. Naprawdę popularnym zwyczajem staje się sadzenie rozmaitych drzew albo krzewów ozdobnych. I tak najczęściej solidne ogrodzenia kute są przyozdobione gałązkami rosnących w pobliżu żywotników, cyprysów, jałowców lub innych gatunków drzew i krzewów. Oryginalnie przystrzyżone rośliny stają się wspaniałą dekoracją, a przypadkowi spacerowicze nie widzą, co gospodarze działki robią na podwórku bądź w ogrodzie.


Pozostałe artykuły

Potrzebne wskazówki przy szklanych elementach

stłuczone szkło
Napisał: Sylvain Moreau
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Gdy decydujemy się na jakiekolwiek szklane rozwiązania powinniśmy brać pod uwagę fakt, że ze szkłem należy się trochę inaczej obchodzić. Prawda jest taka, że nawet przy szkle hartowanym są inne dodatki niż do drewnianych czy metalowych przedmiotów.

Porządek i respektowanie podstawowych zasad projektowania otoczenia obiektu mieszkalnego bywa priorytetem, szczególnie kiedy na ładnie położonej parceli stoi supernowoczesny domek.

Zaintrygowały Cię informacje opublikowane w naszym wpisie? Na pewno spodoba Ci się także dodatkowe czytanie. Nie ociągaj się więc i przejdź do następnej witryny.

Dlatego warto też wybrać, na przykład, balustrady kute, jeśli tylko działkę otaczają przęsła wykonane z identycznego albo przynajmniej podobnego materiału - balustrady kute od kowarts. Mniej uważni sąsiedzi być może w ogóle nie zrozumieją starań podjętych przez gospodarzy, lecz pomysłowi właściciele domu parterowego będą mieć dużą satysfakcję ze wzorowo wykonanej pracy.
2019/07/03, 07:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.