O XXI-wiecznych tendencjach w aranżowaniu przydomowych przestrzeni, czyli parę słów o modnych i praktycznych ogrodzeniach naszych parceli

O porządnym ogrodzeniu myśli prawdopodobnie każdy gospodarz, który zakupił działkę budowlaną, jak również każdy mężczyzna, który w nadchodzącym miesiącu zamierza zamieszkać w ledwo co postawionym domu. Z kolei ci, którzy mają kilkudziesięcioletni płot, liczący niemalże pół wieku, również pragnęliby pochwalić się przed sąsiedztwem o wiele piękniejszym ogrodzeniem. Wybór, przed którym stają gospodarze wcale nie jest łatwy, bo na rynku można dziś dostać prawie wszystko: od pięknych sosnowych sztachet zaczynają, a na solidnych stalowych przęsłach kończąc.

ogrodzenie kute
Napisał: Gary J. Wood
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Warto przypomnieć, że tak ogrodzenia kute, jak i bardzo powszechny płot z ciemnozielonej siatki stają się nie tylko istotnym elementem dekoracji otoczenia domu, lecz także mają chronić konkretną rodzinę przed intruzami - dowiedz się więcej o ogrodzeniach kutych. Tak czy owak nie mamy tutaj na myśli złodziei, gdyż dla nich płot nie jest barierą niemożliwą do sforsowania, ale przede wszystkim przypadkowych, a jednocześnie wyjątkowo ciekawskich przechodniów. Z tego powodu zamożni biznesmeni inwestują w tak masywne ogrodzenie, że stojący w środku domek piętrowy jest właściwie niewidoczny.

Gdy dokładniej przypatrzymy się chociażby sąsiednim domostwom, to od razu przekonamy się, że ich właściciele na kupnie i zamontowaniu mniej bądź bardziej eleganckiego ogrodzenia w żadnym wypadku nie kończą. Naprawdę popularnym zwyczajem staje się sadzenie rozmaitych drzew albo krzewów ozdobnych. I tak najczęściej solidne ogrodzenia kute są przyozdobione gałązkami rosnących w pobliżu żywotników, cyprysów, jałowców lub innych gatunków drzew i krzewów. Oryginalnie przystrzyżone rośliny stają się wspaniałą dekoracją, a przypadkowi spacerowicze nie widzą, co gospodarze działki robią na podwórku bądź w ogrodzie.


Pozostałe artykuły

Rola nowoczesnych programów przy generowaniu kosztorysów budowlanych

fotka - dom
Napisał: Christoph Freitag
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Aktualnie technologia bardzo prężnie się rozwija, dzięki czemu wiele czynności można wykonywać w o wiele prostszy sposób. Dziedzinami, w których postęp ten jest niezwykle przydatny są z pewnością budownictwo i architektura. Na rynku znajduje się bardzo wiele specjalistycznych programów, które znacznie ułatwiają pracę w tych zawodach.

Porządek i respektowanie podstawowych zasad projektowania otoczenia obiektu mieszkalnego bywa priorytetem, szczególnie kiedy na ładnie położonej parceli stoi supernowoczesny domek.

Zaintrygowały Cię informacje opublikowane w naszym wpisie? Na pewno spodoba Ci się także dodatkowe czytanie. Nie ociągaj się więc i przejdź do następnej witryny.

Dlatego warto też wybrać, na przykład, balustrady kute, jeśli tylko działkę otaczają przęsła wykonane z identycznego albo przynajmniej podobnego materiału - balustrady kute od kowarts. Mniej uważni sąsiedzi być może w ogóle nie zrozumieją starań podjętych przez gospodarzy, lecz pomysłowi właściciele domu parterowego będą mieć dużą satysfakcję ze wzorowo wykonanej pracy.
2019/07/03, 07:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.