Czy opłaca się zdecydować na wyspę w kuchni? O czym pamiętać podczas planowania projektu?

Wyspa w kuchni to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki temu można zaoszczędzić miejsce oraz zyskać |wygodę przygotowywania posiłków wraz z rodziną. Jest jednak jeden warunek, który z pewnością nie będzie dziwił. Kuchnie z wyspą spełniają swoją rolę, jeśli są dobrze zaprojektowane. Trzeba w związku z tym zwrócić uwagę na kilka kwestii, aby korzystanie z takiej kuchni nie było utrapieniem, lecz przyjemnością.


domowyplus.pl/kuchnia-z-wyspa-wymarzone-miejsce-dla-kazdego
Zainspirowane przez: pixabay
Wyspa - jak sama nazwa wskazuje, po to faktycznie jest wyspą, żeby łatwy był do niej dostęp z każdej strony, to znaczy nie może zakłócać komunikacji w pozostałej części kuchni jak i sąsiednich pokojach. Nie może być umieszczona w przejściu do pozostałych pomieszczeń albo tez zbytnio blisko drzwi wejściowych do kuchni, albo też z kuchni do spiżarni. Drzwiczki szafek i różnych sprzętów, to znaczy piekarnika czy zmywarki nie mogą ze sobą kolidować. Przy krótszych bokach wyspy nie może zabraknąć miejsca, aby swobodnie móc ją minąć. Powinno tam być przynajmniej 60 centymetrów, jeżeli natomiast na tym odcinku są otwierane meble, to powinno być 80 centymetrów.

Cały czas interesuje Cię ów tekst? Kliknij w wybrany link i pod nim znajduje się kolejna strona, gdzie odkryjesz ekstra treści.

W bardziej ciasnych przestrzeniach trudno jest nie tylko przejść dwóm osobom, ale również dojść do szafek pod blatem. Po prostu należy się do nich schylić albo kucnąć, a przecież musi jeszcze być tam miejsce na otwarcie drzwiczek.


szafki kuchenne
Napisał: Christopher Kuttruff
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W sytuacji, jeśli wyspa ustawiona jest pomiędzy kuchnią a jadalnią lub pokojem gościnnym sprawdźmy, czy taka wyspa oraz siedzące przy niej osoby nie będą przeszkadzać w korzystaniu z pozostałego obszaru pokoju, to znaczy stołu w jadalni albo aneksu wypoczynkowego. Wyspa koniecznie musi być dopasowana do sprzętów, które muszą się na niej zmieścić i przy tym zapewnić właściwą przestrzeń na ich obsługę.

Ten tekst jest interesujący, ale warto sprawdzić też inne takiego typu materiały. Dlatego zobacz szczegóły (http://stanmal.pl/oferta-markizy.html), które także okażą się dla Ciebie użyteczne.

W związku z tym inne będą wymiary wyspy ze zlewozmywakiem, zaś inne także z płytą grzewczą. Zachowując właściwe proporcje prościej zachować czystość w kuchni (domowyplus.pl/jak-dbac-o-czystosc-w-kuchni), względny ład jak również miłą atmosferę, z pewnością również łatwiej przyrządzić coś pysznego, ponieważ używanie takiej kuchni będzie rzeczywiście przyjemnością. Warto zastosować się do powyższych paru wytycznych, gdyż wtedy będziemy mieć prawdziwe zadowolenie z tej kuchennej wyspy.
2019/12/19, 07:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.