Jak najlepiej nabyć mieszkanie na wtórnym rynku? O czym musimy wiedzieć? O czym koniecznie pamiętać?

Bez wątpienia, kupno mieszkania na rynku wtórnym wiążę bardzo dużą ilością kwestii, a jednocześnie potencjalnymi trudnościami. Może przykładowo pojawić się ryzyko, iż kupimy mieszkanie zadłużone albo z lokatorami. Powinniśmy wiedzieć jak można tego uniknąć. Jak więc najlepiej kupić mieszkanie używane?


mieszkanie
Napisał: Arto Brick
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nie trzeba głośno oraz wszędzie ogłaszać, iż kupię mieszkanie, ponieważ dzisiaj mieszkań jest bardzo dużo i to sprzedawcy, a nie kupujący muszą się postarać o najlepszą transakcję. Jednakowoż nie oznacza to, iż kupno mieszkania będzie bezproblemowy, ponieważ czasem zdarzają się przykre sytuacje, o jakich należy wiedzieć. Przy zakupie mieszkania z wtórnego rynku niezbędną kwestią jest sprawdzenie stanu księgi wieczystej mieszkania, które pragniemy zakupić.

Obecnie oceń siatka do styropianu ten artykuł, który jest bardzo zajmujący. Wykonaj to już teraz! Zobaczysz, że faktycznie trzeba to zrobić!

Dzięki temu określimy, iż sprzedający jest osobą, jaka jest rzeczywistym właścicielem mieszkania - zerknij.

Czasami spotyka się przypadki, kiedy za właściciela podczas sprzedaży powołują się np. najemcy, którzy mają prawo posiadania mieszkania, lecz nie są jego prawnymi właścicielami. Przed nabyciem mieszkania najlepiej spytać, czy mieszkanie nie jest obciążone tzw. prawem dożywocia. To uregulowana w Kodeksie cywilnym umowa dożywocia, jaka polega na tym, że w zamian za przekazanie własności nieruchomości nabywca zobowiązuje się zagwarantować zbywcy dożywotnie utrzymanie. W praktyce chodzi o to, że np. bliska właścicielowi mieszkania osoba jest w stanie mieszkać w nim aż do swojej śmieci, i nie ważne, kto jest właścicielem mieszkania. Podczas zakupu mieszkania na wtórnym rynku najprawdziwszą uwagę trzeba zwrócić na to, czy żyją w nim zameldowani lokatorzy.


dokumenty z baknku
Napisał: Sean MacEntee
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Musimy zażądać od sprzedającego zapewnienia zaświadczenia, iż w lokalu nikt nie ma meldunku. Zawsze powinniśmy zwracać uwagę na datę tego rodzaju zaświadczenia, jeśli na przykład zaświadczone wystawione jest na trzy miesiące przed datą planowanej sprzedaży, tak więc może się zmienić. Najkorzystniej więc zadbać, ażeby zaświadczenie dotyczące zameldowania posiadało datę z dnia sprzedaży mieszkania. Duża liczba osób, jakie chce sprzedać szybko mieszkanie korzysta z różnych opcji, jak skup nieruchomości, szczególnie jest to popularne w Szczecinie.

Sądzisz, że ten artykuł jest godny polecenia? Jeśli tak, to niewątpliwie zaciekawi Cię też ta rekomendowana oferta, ponieważ odnosi się do zbliżonej problematyki.

Dobrze o tym wiedzieć, choć nie ma to ogromnego znaczenia, gdy kupujemy mieszkanie.
2020/08/02, 08:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.