Demontaż domu – kiedy wymaga pozwolenia, a kiedy nie

Większa część niedużych budynków – niżej ośmiu metrów – można rozebrać bez nieodzowności otrzymania pozwolenia na rozbiórkę, wtenczas wystarczy jedynie zgłoszenie faktu przeprowadzenia robót.


Jednakże w niektórych sytuacjach przymuszeni będziemy otrzymać zezwolenie.
wyburzenia wrocław
Napisał: Arek Olek
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Dom w amarantusach
Napisał: Biuro Projektów ARCHON+
Zainspirowane przez: Biuro Projektów ARCHON+


Kiedy możemy rozpocząć roboty rozbiórkowe? W jakich wypadkach musimy postarać się o pozwolenie, a w których starczy zgłoszenie komunikujące odpowiednie organy o chęci rozbiórki? Rozbiórki domu bez uzyskania wcześniejszego pozwolenia możemy dokonać w razie domków, jakie nie są wpisane do rejestru antyków i nie są objęte ochroną konserwatorską oraz na dodatek ich wielkość nie przekracza ośmiu metrów a także odległość od krawędzi działki do obiektu jest nie mniejsza niż połowa wielkości domu. Demontaż bez zezwolenia będzie możliwy także w wypadku tych obiektów, co do których nie ma nieodzowności otrzymania pozwolenia na budowę – pod warunkiem, iż nie są one wpisane do indeksu antyków ani objęte osłoną konserwatorską.

Czy komentarze z witryny (http://artimbo.pl/altany-drewniane,g19.html) pod przeczytanym tekstem Cię zaciekawiły? Może pragnąłbyś cokolwiek do nich dodać? Będzie to dla nas z pewnością szalenie pouczające.

Ażeby dokonać demontażu takich budynków należy najpierw zameldować chęć demontażu właściwym organom. Zgłoszenie to powinno obejmować informację o zakresie i sposobie zamierzanych robót. Czasami zdarza się, iż organy mogą nałożyć na posiadacza obowiązek uzyskania pozwolenia na wyburzenia (oferta na roboty rozbiórkowe cennik) Wrocław nawet w razie obiektów, jakie spełniają wszystkie wyżej przedstawione warunki.


Rozbiórka budynku – kiedy niezbędne jest zezwolenie? Pozwolenie na rozbiórkę powinno się uzyskać wówczas, gdy dom ma ponad ośmiu metrów, stoi w odległości mniejszej aniżeli połowa swojej wysokości od granicy parceli, wpisany jest na listę zabytków czy podlega osłonie konserwatorskiej.
W innych przypadkach nieodzowność uzyskania pozwolenia na wyburzenia Śląsk może się pojawić jedynie wtedy, gdy rozbiórka budynków wpłynąć może na pogorszenie warunków sanitarnych albo kiedy rozbiórka wymaga zachowania warunków, od jakich może być uzależnione przeprowadzenie robót.
2020/01/16, 07:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.