Nagrzewnice gazowe – opis działania oraz zastosowanie

nagrzewnice gazowe
Zainspirowane przez: www.klimatop.pl
Ogólna opis urządzenia
Nagrzewnice to narzędzia o różnym wykorzystaniu.
Podstawowym celem ich używania jest, jak sama nazwa wskazuje, nagrzewanie powietrza do pożądanej przez właściciela maszyny temperatury. częstym miejscem używania nagrzewnic są auta, jednak użytkuje się je również w pomieszczeniach, szczególnie tych bardziej rozległych, oraz w przemyśle – w procesach z udziałem ciepła. Do urządzeń tych używa się kilku rodzajów paliwa: oleju opałowego, gazu ziemnego lub LPG, paliw stałych (np. węgla czy koksu). Mogą być także uruchamiane za pomocą prądu lub energii uzyskiwanej z cieczy.

Nagrzewnice gazowe – opis działania Są to maszyny o kształcie najczęściej cylindrycznym, lub też prostopadłościennym. wyposażone są w wentylator, doprowadzający powietrze do urządzenia, gdzie jest ono ogrzewane, a następnie – wyprowadzane jest na zewnątrz. Wymagają paliwa w postaci gazu ziemnego lub LPG (powszechnie znany jako propan butan). Jest to jedna z ich zalet, ponieważ gaz należy współcześnie do stosunkowo tanich, a wręcz taniejących surowców – w porównaniu chociażby do stale drożejącego prądu elektrycznego. Dzięki temu nagrzewnice gazowe są wydajne, a ich użytkowanie – korzystne dla właściciela. Niektóre z nich posiadają elementy regulujące poziomu dopływu gazu, co można zaliczyć do zalet.

Zastosowanie Nagrzewnice gazowe pozwalają na ogrzewanie wnętrz, takich jak na przykład obiekty sakralne, hale produkcyjne czy też sportowe, magazyny, zakłady pracy, a także domy i mieszkania prywatne. Mogą być zamontowane na stałe lub też przenośne, przy czym te ostatnie z uwagi na mniejsze gabaryty (a co za tym idzie – proporcjonalnie zmniejszoną moc grzewczą znajdują zastosowanie w pomieszczeniach o mniejszej powierzchni. Ich przenośność jest jednak ogromną zaletą, w szczególności gdy wykorzystywane są w prywatnych mieszkaniach. W tej sytuacji możliwe jest wielokrotne i łatwe przenoszenie przyrządu w miejsce, w którym będzie najbardziej potrzebne. Z nagrzewnicami stałymi natomiast mamy do czynienia najczęściej w obiektach bardziej rozległych, gdzie ważniejsza od ich mobilności będzie wysoka moc połączona z wydajnością.


Pozostałe artykuły

Opanuj powietrze we własnym mieszkaniu

wentylator
Technologia poczyniła duże, duże postępy w ostatnim stuleciu. Ludzie nauczyli się dzięki niej panować właściwie nad wszystkimi możliwymi żywiołami: istnieją melioracje, świetne okręty transportowe, wojenne i inne. Wyjmujemy spod ziemi złoża naturalne, wiercąc korytarze parę kilometrów pod powierzchnią. Posiadamy urządzenia grzewcze, które niemal w stu procentach użytkują energię ognia, nie wspominając już o tym, że ogniska, które dawno temu należało krzesać krzemieniem albo deseczkami, teraz potrafi rozpalić dziecko przy użyciu zapałki. Jest jeszcze powietrze – najtrudniejszy do opanowania żywioł, równie niebezpieczny w nadmiarze, jak te pozostałe, ale najtrudniej uchwytny.
2019/01/18, 12:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.