Powrót mody na lite drewno. Co warto wiedzieć?

We współczesnych trendach dotyczących wykańczania i meblowania mieszkań i domów trudno nie zauważyć wracającej mody na lite drewno. Tego rodzaju zmiany związane są głównie ze znudzeniem produktami drewnopodobnymi proponowanymi w popularnych marketach. Z biegiem lat standard życia w naszym kraju się poprawia, w związku z czym ludzie są bogatsi i stać ich na więcej.


Meble
drewniany parkiet
Napisał: Akasa Gestión Consultores SL
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
i podłogi produkowane z drewnopodobnych płyt, które osiągnęły sukces na rynku jeszcze kilkanaście lat temu, głównie ze względu na niską cenę w stosunku do drewnianych odpowiedników, dziś coraz częściej są uważane za tandetę. Jest to związane głównie z ich stosunkowo niskiej trwałości i praktycznym braku możliwości renowacji.
W momencie, gdy w powszechnej sprzedaży pojawiły się panele podłogowe wykonane z płyt HDF, narodziła się bardzo powszechna moda na tego typu podłogi. Ich największą zaletą jest fakt, iż są tanie. Wadą jest na pewno ich wygląd. Co prawda współcześnie można kupić panele (zobacz panele ogrodzeniowe małopolska) w sposób idealny imitujące prawdziwy parkiet, są one jednak o wiele droższe. Trudno również liczyć na podobną do litego drewna trwałość. Panele podłogowe, zrobione z drewnopodobnych płyt, zazwyczaj pokrywane okleinami są w gruncie rzeczy jednorazowe. Nie ma możliwości ich renowacji i przywrócenia do stanu pierwotnego.
Zupełnie inaczej jest natomiast z parkietami wykonanymi z drewna. Tutaj, mimo iż inwestycja jest dużo większa, niż w przypadku paneli podłogowych, to mamy jednak pewność, że jest ona na całe życie. Nawet jeżeli nasza podłoga złożona z drewnianych klepek zostanie zniszczona przez upływ czasu, w pewnych miejscach zetrze się lakier,
lśniący parkiet
Napisał: Marco Assini
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
a pomiędzy deski dostaną się zabrudzenia – będzie ją można wycyklinować.


Proces ten polega na usunięciu wierzchniej, zniszczonej warstwy drewna, wypolerowaniu jego powierzchni, wypełnieniu ewentualnych ubytków i zaimpregnowaniu całej powierzchni podłogi na wiele kolejnych lat.
Tego rodzaju zabiegi muszą być oczywiście wykonywane przez wykwalifikowanego specjalistę. Warto dobrze rozeznać się w ofertach różnorakich firm i na przykład poczytać wypowiedzi internautów na ich temat. Jeżeli mieszkamy w Katowicach, to wystarczy na przykład wpisać w wyszukiwarce frazę ‘cyklinowanie katowice’ lub ‘układanie parkietu katowice’ (Firma IRMAR), dzięki czemu dostaniemy szereg przekierowań na witryny internetowe specjalistów zajmujących się tego typu usługami w tym rejonie. W wyniku wspomnianego powrotu mody na lite drewno (zobacz narzędzia dla stolarzy) i parkiety, ilość takich firm nieustannie rośnie, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie - cyklinowanie-kusmierski.pl/.
2020/03/04, 08:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.