Czym ogrzać duże obiekty - podpowiadamy

Przykładem niech będzie choćby ścianka wspinaczkowa. Niezwykle wysokie pomieszczenie o dużej powierzchni, zazwyczaj w niedocieplonym budynku, dodatkowo często odwiedzane przez ludzi. Wiadomo, że w środku zimy zazwyczaj nie panują tam bardzo sprzyjające warunki. Rozwiązaniem są nagrzewnice gazowe. Są mniej kosztowne w eksploatacji niż podobne na prąd i potrzeba ich kilka, żeby w pomieszczeniu było ciepło i by spokojnie dało się uprawiać sport.
Zobacz tutaj: https://www.klimatop.pl/nagrzewnice-gazowe,103.html.

klimatyzator
Napisał: FUJIAIRE
Zainspirowane przez: FUJIAIRE
Tego rodzaju sprzęty sprawdzają się świetnie. Mamy do wyboru kilka ich typów. Zwykłe, trochę tańsze nagrzewnice z zapłonem piezoelektrycznym – które nie dają możliwości zmian temperatury za pomocą termostatu. Istnieją również takie, które to umożliwiają. Każda nagrzewnica działa na gaz propan- butan z butli, ale powinna być dodatkowo wpięta do prądu. Oczywiście to proces spalania gazu jest tu źródłem ciepła, a nie energia elektryczna, lecz jest ona konieczna do funkcjonowania nagrzewnicy. Należy postępować uważnie w trakcie korzystania z nagrzewnic gazowych w przestrzeniach zamkniętych. Ponieważ mogą pojawić się trudności przy oddzielaniu ogrzanego powietrza od produktów spalania należy salę dobrze wentylować- https://www.klimatop.pl/oczyszczacze-powietrza,100.html. Oczywiście, są także nagrzewnice z katalizatorami umożliwiające wyłapanie praktycznie wszystkich produkty spalania i tego typu nagrzewnice są bardziej bezpieczne. Sprawdźmy w szczegółach jaki sprzęt kupujemy. Ważne, by był bezpieczny w użytkowaniu, zwłaszcza gdy w pomieszczeniu, które chcemy ogrzewać są ludzie.
nagrzewnica
Zainspirowane przez: własne
Nie możemy tego ignorować. Naturalnie pojedyncza nagrzewnica nie sprawdza się na całe spore miejsce. Najlepiej umieścić je w narożnikach pomieszczenia. Gdy jest ono niezwykle wysokie będziemy musieli odczekać chwilę na nagrzanie i tak czy owak – przy wentylacji – nie uzyskamy bardzo wysokiej temperatury, ale zazwyczaj, jeśli jest to przykładowo ściana wspinaczkowa – nie jest to w ogóle konieczne.


Pozostałe artykuły

Gdzie można wykorzystać osuszacze powietrza?

osuszacz powietrza
Zainspirowane przez: http://www.pneuma.pl/
Niewielu ludzi myśli o tym czy powietrze w naszym domu ma odpowiednią wilgotność. Obecnie, w czasie upalnego lata stanowi niewielki kłopot, ale nazbyt wysoka wilgotność powietrza w mieszkaniu często jest powodem bardzo dużej ilości kłopotów. Należy to sprawdzić, aby ochronić się przed pleśnią, zaciekami i powstawaniem rdzy
2018/06/22, 06:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.