Przydomowa instalacja LPG interesującą alternatywą dla metanu

Niestety nie każdy z nas może wykorzystywać dobrodziejstwa instalacji LPG wybudowanej przez powiat.
Częstokroć występuje taka sytuacja w wioskach górskich, gdzie doprowadzenie powszechnej sieci gazowniczej jest nieekonomiczne ze względu na niekorzystne ukształtowanie obszaru lub też nie za dużą wielkość abonentów przedsiębiorstwa by było to zyskowne dla firmy która ma koncesje na wysyłkę powiatowi gazu LPG.

palnik gazowy
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Mamy wtenczas parę innych opcji dostarczania gazu do własnego mieszkania. Pierwszą alternatywą jest zakup zbiornika LPG, podłączenie zasobnika do odbiornika gazu i osobista wymiana go po pewnym czasie na nowy zasobnik z LPG. Jest to tanie podejście gdy propan w naszym domu stosujemy do pieczenia, niemniej jednak ogrzewamy budynek inaczej. Gdy jednak postanowimy, iż będziemy nagrzewać nasze mieszkanko i zarazem kuchcić przy pomocy LPG, więcej opłacalne jest zbudowanie indywidualnej instalacji gazowej. Owa konstrukcja to system zbiorników LPG, rur dostarczających gaz do budynku albo grupy budynków. Są do zastosowania dwa odmienne rodzaje konstrukcji.

Ten odnośnik (http://www.lotosasfalt.pl/1842/p,6,c,1959/produkty_i_cenniki/asfalty_modyfikowane_modbit/asfalty_modyfikowane/modbit_45/80-65) kieruje do niezwykle ciekawej strony, która ma równie fascynujące informacje na opisywany temat.

Więcej informacji - zbiorniki lpg.


Pozostałe artykuły

Jakie zbiorniki są odpowiednie do przechowywania odpadów gazowych? Czym muszą się odznaczać?

Zbiorniki
Napisał: HML NOSEWICZ
Zainspirowane przez: http://www.hmlnosewicz.pl
Każdy odpad powinien być właściwie zutylizowany, tak jak mówi ustawa. Zgodnie z ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 roku o odpadach, magazynowanie odpadów jest tymczasowym przechowywaniem albo gromadzeniem ich przed przetransportowaniem, odzyskiem lub zneutralizowaniem. Składowanie odpadów możemy podzielić na odpady stałe, są to odpady o dużych rozmiarach, jak gruz z budowy, kolejną grupę stanowią odpady płynne, a trzecią - na tej skupimy się w poniższym artykule – odpady gazowe.


liczniki gazu
Napisał: Peretz Partensky
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jedną z możliwości jest zbiornik LPG na powierzchni, drugą z kolei alternatywą jest zbiornik zakopany pod gruntem. Decyzja bezapelacyjnie należy do właściciela. W moim przekonaniu podziemne zbiorniki LPG są estetyczne i przez to wygodniejsze chociaż na starcie wysiłku przy budowie jest sporzej. Należy dla przykładu wygrzebać akuratnie duży wykop ażeby można było bezpiecznie postawić zbiornik LPG. Rów według prawa budowlanego winien być długi na 4 metry, mieć trzy metry szerokości, głębokości 2,5 m. Zbiorniki LPG ustawiane są na betonowej podstawie o wielkości 2 na 1,5 metra, o grubości dwadzieścia pięć centymetrów. Zbiornik LPG jest do podstawy osadzony żelbetonem i nadto asekurowany żelaznymi kotwiczkami.

Zbiornik powinno się zasypać w pierwszej warstwie ostrożnie piaseczkiem żeby nie zniszczyć warstewki antykorozyjnej. Takowa instalacja LPG wymaga od eksploatatora zgłoszenia zamiaru inwestycji w urzędzie powiatowym i złożenia podania o pozwolenie na budowę instalacji . Do prośby należy dodać mapę sytuacyjną z naznaczeniem dystansu od domów, z zaznaczeniem rejonów bezpieczeństwa, wymierzanych od wierzchniego rantu zbiornika LPG (więcej na ten temat). Przed uruchomieniem instalacji potrzebne będzie przyjęcie technologiczne instalacji LPG przez upełnomocnioną osobę (z reguły pracownika dostawcy gazu).
2019/06/14, 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.