Odmiany ogrodzeń

Ogrodzenie stanowi istotną część wszystkich posesji. Pomaga chronić ją przed obcymi, może tez jako takie być ozdobą. Ogrodzenie stawiane jest zazwyczaj już po wybudowaniu domu. Wtedy trzeba więc dobrać je do stylistyki i charakteru budowli, a także do otoczenia. Stworzono dużą liczbę typów ogrodzeń. Głównym podziałem jest ten ze względu na tworzywo, z którego określone ogrodzenie jest zrobione. Charakterystycznym wyjściem może być wykorzystanie żywopłotu. W tym celu wykorzystywane są różne odmiany krzewów, zarówno iglastych, jak i liściastych. Żywopłot pozwala na lepsze odgrodzenie otoczenia domu od ruchu ulicznego i głośnych dźwięków, a gdy jest właściwie traktowany, może być ozdobą.


Ogrodzenia z metalu
płot
Napisał: Takuma Kimura
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Bardzo chętnie wykorzystywane są ogrodzenia wykonane z metalu, ze względu na niewysokie ceny. Wśród nich najczęściej występuje siatka ogrodzeniowa. Przy niedużej cenie jest jednak mało wytrzymała i podatna na zniszczenia. Specyficzną grupą ogrodzeń wykonanych z metalu są ogrodzenia panelowe. Wykorzystywane są niekiedy na terenach prywatnych, jednak w przeważającej liczbie sytuacji służą do oddzielania obiektów takich jak parki, place zabaw czy budynki publiczne. Ich niezaprzeczalną zaletą jest prosty montaż i demontaż. Produkty takie są bowiem zmontowane z oddzielnych elementów, które w przypadku zniszczenia można zdemontować oddzielnie, bez potrzeby rozbierania całego ogrodzenia. Ogrodzenia z paneli są bardzo korzystnym produktem na jakiś czas, a czasami mogą również być używane latami. Innym rodzajem ogrodzeń wykonanych z metalu są ogrodzenia kute. Najczęściej są to wyroby artystyczne, wykonywane przez doświadczonych kowali.

Ogrodzenia z drewna
ogrodzenie
Napisał: Jocelyn Kinghorn
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W grupie ogrodzeń wykonanych z drewna także znaleźć można ogrodzenia z paneli. panele ogrodzeniowe Anotis drewniane charakteryzują się wysoką grubością i skutecznie oddzielają teren prywatny od zewnątrz. Wykorzystanie paneli, tak samo jak w ogrodzeniach wykonanych z metalu, pozwala na prosty demontaż i ewentualną naprawę. Ogrodzenia drewniane nierzadko także łączone są z elementami murowanymi w postaci słupów albo ceglanymi. Płoty wykonane są z różnych odmian drewna, zwłaszcza tych twardych i odpornych.
2019/04/27, 22:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.