Czym jest pojęcie intercyzy? Co trzeba przez to rozumieć oraz w jakim momencie ma zastosowanie?

Intercyza jest to słowo na opisanie przedmałżeńskiej umowy dotyczącej majątku, jednakże intercyzę można zawrzeć w trakcie trwania małżeństwa. Kontrakt taki więc może, ale wcale nie musi, poprzedzać ślubu. Powszechnie się uważa, że istnieje jeden rodzaj intercyzy, czyli taki, który opisuje całkowitą rozdzielność majątku małżonków. To jednak nie jest prawdą, gdyż intercyza może zmniejszyć zakres wspólnoty majątkowej, ale i go zwiększyć.
Prawo rodzinne określa, iż można zawrzeć różne typy umowy przedmałżeńskiej, zaś umowa tego typu musi być podpisana w formie aktu notarialnego pod rygorem nieważności. Tego typu rygor znaczy, że nie zachowanie formy aktu notarialnego może skutkować nieważnością intercyzy. W czasie trwania małżeństwa możemy zmieniać, a nawet znieść umowę majątkową. Zrezygnowanie z powyższego porozumienia majątkowego, bez rozwodu, będzie skutkowało utworzeniem się ustawowej wspólności majątkowej.

Jeśli stworzony tutaj wpis wciągnął Cię i chcesz więcej, to z pewnością spodoba Ci się link do źródła (https://kancelarie-knuter.pl/oferta/), gdzie znajdziesz więcej treści.

Gdy weźmiemy ślub bez intercyzy, to wejdzie w życie tak zwana wspólnota majątkowa.
dokumenty
Napisał: 24oranges.nl
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Obejmuje ona wszystkie przedmioty majątku, które zostały zostały wniesione przez małżonków podczas trwania takiej wspólnoty, czyli od chwili jej ustanowienia. Małżonkowie więc są współwłaścicielami tych części składowych majątku.

Jeżeli sądzisz, że nie znajdziesz w internecie ciekawych informacji, to przejrzyj (http://winski.pl/ochrona-dobr-osobistych-i-wizerunku.html) treści, ponieważ można by w nich znaleźć atrakcyjne dane na interesujący Cię wątek.

Jednakże, wspólność nie obejmie majątku osobistego każdego ze współmałżonków. Może też tak się zdarzyć, iż małżonkowie chcą zmniejszyć zakres majątku wspólnego. W tej sytuacji w umowie przedmałżeńskiej opisuje się dodatkowe rodzaje przedmiotów majątku, które nie będą objęte tego typu umową. W tej sytuacji prawo nie stawia większych przeszkód w wyłączaniu poszczególnych grup. Ograniczenie wspólnoty majątkowej polega na tym, iż w kontrakcie opisuje się, która część majątku wspólnego będzie majątkiem osobistym małżonków. Jednocześnie, można działać jeszcze inaczej, to znaczy rozszerzyć wspólnotę majątkową. W takiej sytuacji ustawodawca zakazuje pewnych czynności - kliknij aby zobaczyć źródło.


Pozostałe artykuły

Gdy jesteśmy na etapie urządzania naszego mieszkania, wówczas takie elementy, jak kabiny prysznicowe Koło będą nam przydatne

mieszkanie
Napisał: Irish Home
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeżeli kupiliśmy już nasze ulubione miejsce, w którym będziemy pragnęli spędzić resztę naszego egzystowania, wówczas wyczekuje nas długi i raczej trudny proces organizowania naszego mieszkania. Jest to naturalnie również powód do znacznego zadowolenia, gdyż każdy człowiek pragnie przecież mieć tego typu miejsce, w jakim będzie mógł żyć każdego dnia, do jakiego będzie mógł zawracać po ciężkim dniu w robocie i będzie mógł odpoczywać w gronie najbliższych osób.


Małżonkowie mogą rozszerzyć wspólność na rzeczy majątkowe, które przypadną żonie albo mężowi z tytułu
odziedziczenia, prawa majątkowe, jakie wynikają ze wspólności łącznej, jaka podlega odrębnym regulacją oraz na prawa niezbywalne, co znaczy, iż mogą przysługiwać jedynie jednej osobie. Na wypadek wielu wątpliwości dobrze będzie omówić tego typu sprawę ze znawcą tematu, jest nim bez wątpienia adwokat - -> link. Lepiej poradzić się wcześniej, niż po wszystkim starać się w jakiś sposób naprawić błędy wynikające z niewiedzy.
2019/10/08, 07:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.