Czy warto inwestować w przydomową oczyszczalnię ścieków?

Na który wariant przydomowej oczyszczalni powinniśmy się zdecydować? A może korzystniej wyselekcjonować bezodpływowy zasobnik na ścieki? To dylematy właścicieli posesji, jakie nie są podłączone do systemu kanalizacji . Ażeby je rozstrzygnąć, należy wziąć pod uwagę normy prawne, uzależnione od wielkości działki i własne możliwości finansowe.
Co lepsze szambo czy może ekologiczna oczyszczalnia ścieków?


Generalnie lepiej zainwestować w oczyszczalnię. Aczkolwiek w fazie zdobycia surowców jak też montażu, działanie zdaje się drogie, wydatki zostaną wynagrodzone niemal bezpłatną eksploatacją. Użytkownicy poniosą jedynie koszta na Kupno środków bakteryjnych a także usuwanie osadów (około 200–250 zł rocznie, jeżeli chodzi o opcję dla pięciu osób).

Kliknij ten link - ta wyczerpująca treść ujawni całkowicie nową dawkę informacji na temat, który może okazać się warty zgłębienia.

Plusy owego rozwiązania to też: ekologiczność – woda po utylizacji będzie zwracana przyrodzie, tania i łatwa eksploatacja i nieduża dokuczliwość dla domowników, którym nie przeszkadzają wizyty auta asenizacyjnego.


W jaki sposób działa oczyszczalnia? Schemat funkcjonowania oczyszczalni przydomowej mieści się w 2 etapach: mechanicznym jak też biologicznym. W pierwszym usuwane są nierozpuszczone zanieczyszczenia, jakie gromadzone zostają w osadniku gnilnym po czym tam dokładnie podlegają sfermentowaniu. Osadnik gnilny powinien być prawidłowo ulokowany- przenieś mnie do źródła. W drugim etapie następują tlenowe procesy biologiczne. Krótko mówiąc – mikroorganizmy, usuwają rozpuszczone w wodzie substancje organiczne. W zależności od zastosowanej technologii oczyszczania, wyróżniamy kilka typów przydomowych oczyszczalni: z drenażem rozsączającym, drenem piaskowym, filtrem gruntowo-roślinnym. To grupa narzędzi użytkujących złoże biologiczne o wypełnieniu naturalnym. Drugą grupę stanowią oczyszczalnie kompaktowe, fabrykowane fabrycznie.

Nie ma co zwlekać, takie rzadkie okazje należy prędko wykorzystać, więc nie wahaj się i szybko sprawdź kompletną ofertę (https://alluxzabudowy.pl/).

Pośród nich jedne mają złoże biologiczne o napełnieniu sztucznym, pozostałe pracują w oparciu o technologię osadu czynnego, a jeszcze inne łączą te opcje.


kontrola
Napisał: Integer
Zainspirowane przez: Integer


Najczęściej wykorzystywanym oraz najtańszym rozwiązaniem będzie oczyszczalnia z rozsączającym drenażem. Ścieki, po przygotowawczym podczyszczeniu w osadniku gnilnym, trafiają do drenażu ułożonego na przyszykowanym uprzednio żwirowym podłożu. Stamtąd przez warstewkę żwiru, jaka je do tego oczyszcza, spływają do gruntu- bądź na bieżąco.
Na ów wariant oczyszczalni powinniśmy zdecydować się jedynie wtenczas, kiedy uda się zainstalować urządzenia rozsączające co najmniej 1,5 m powyżej poziomu wód gruntowych. Gdy zachowanie takiej odległości nie jest możliwe, inną możliwością zostaje usypanie pagórka i ulokowanie na nim drenażu. Ścieki muszą być wtenczas tłoczone do niego przez pompę, natomiast cena takiego podejścia znacznie podwyższy koszta oczyszczalni.
2020/06/03, 08:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.