Czy rozmowa kwalifikacyjna to część fatalnego horroru, który przypomina się każdej nocy przez kolejny tydzień?

Następny ranek i znowu wstaje dzień. Ty niekoniecznie masz na to chrapkę. Dlaczego? Zapewne skończyłeś właśnie studia, ubiegasz się o staż, poszukujesz nowej pracy bądź po prostu znużyła cię już obecna. Starania właściwego przygotowania się do rozmowy nie dają zadowalających efektów.
Spróbujemy rozwiązać zaistniały problem Rozmowa kwalifikacyjna to etap, który oznacza, że CV oraz list motywacyjny zainteresowały osobę rekrutującą. Teraz wystarczy tylko zrobić dobre wrażenie. Łatwo się mówi, gorzej wykonać. Standardowa rozmowa kwalifikacyjna trwa zazwyczaj od 20 minut do godziny. Czasami może się ona przedłużyć, zważywszy na test, o którego wypełnienie zostanie poproszony ubiegający się o pracę.

Nieźle wyglądam? Na rozmowę składa się także autoprezentacja opisana na polecanej stronie - , toteż powinniśmy pamiętać o treści i formie wystąpienia. Nasze sprawowanie podczas rozmowy zdradza jak radzimy sobie ze stresem, czy jesteśmy bezproblemowi i otwarci. Nerwy nie są naszymi pomocnikami, choć nie można powiedzieć, iż działają kompletnie źle na człowieka.
rozmowa kwalifikacyjna
Napisał: jeanbaptisteparis
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Stres wzbudza adrenalinę, powoduje, że mocniej nam zależy i w ten sposób staramy się dać z siebie wszystko. Ważne, aby w przypadku drżącego głosu, czy rąk przyznać się do odczuwanego napięcia, np. „Przepraszam, jestem zdenerwowany. Wszystko przez to, że tak bardzo zależy mi na Państwa pracy”. Zawsze jest szansa, że osoba rekrutująca popatrzy na nas łagodniejszym okiem.

Pozostałe artykuły

Jak można zwiększyć swoje szanse w czasie poszukiwania zatrudnienia?

Ryzyko
Napisał: http://sxc.hu
Zainspirowane przez: http://sxc.hu
Aktualnie osoby poszukujące pracy raczej nie mają poważniejszych problemów z jej wyszukaniem. Wykluczając instytucję tego typu jak urząd Pracy, w prasie lokalnej i ogólnokrajowej jest bardzo dużo różnych ofert dotyczących pracy.


Błędy poznawcze Niekiedy zdarza się, że czujesz się poszkodowany przez osobę rekrutującą. Pomimo ich wielkich prób, ażeby dokonywać niezaangażowanych ocen pretendentów oraz zachowywania określonych procedur, które mają na celu zmniejszenie ryzyka wykonania błędu, to i tak uważasz, że zostałeś niewłaściwie potrraktowany. Pomyśl o nowych kwalifikacjach ()!

W CV niczego nie brakuje, a rekrutacja przebiegła całkiem dobrze? Oczywiste staje się, że mogą być za to odpowiedzialne mechanizmy poznawcze. Na przykład, jesteś kolejnym ocenianym po kilku poprzednikach. Ubiegający się przed tobą nie wykazał się zbytnio dużymi osiągnięciami, co pozytywnie wpływa na pogląd o tobie i masz dużo większe możliwości na lepszą ocenę. Podobnie sytuacja prezentuje się z efektem pierwszeństwa. Zauważono, że rekruter przecenia informacje, które otrzymał na początku. Często jest tak, iż osoba, która przedstawia się jako pierwsza staje się punktem odniesienia dla pozostałych. Istnieje jeszcze mnóstwo innych błędów, dlatego opłaca się trochę poczytać w kategorii zanim pójdziemy na rozmowę kwalifikacyjną.
2019/05/20, 18:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.