Jak wybrać dobrą kancelarię prawną?

Bywa, że zdarzają się sytuacje w których trapi nas jakiś problem natury prawnej i nie bardzo orientujemy się do kogo się zwrócić o radę. Do adwokata czy radcy prawnego? Czym różnią się od siebie te zawody? Powinniśmy zgłębić tę wiedzę, wówczas zaoszczędzimy czas, fundusze i niepotrzebne emocje.

Profesja adwokata opiera się na świadczeniu pomocy prawnej czyli:* udzielaniu porad prawnych,* sporządzaniu opinii prawnych,* opracowywaniu projektów aktów prawnych,* występowaniu przed sądami oraz urzędami.

Z wymienieniem różnic między zawodem adwokata (zobacz więcej informacji), sporo osób ma kłopot z racji iż w ostatnich latach dało się zauważyć skłonność zacierania różnic między tymi zawodami. Zazwyczaj jest błędnie postrzegany jako doradca prawny, nie mający udziału w bezpośrednich sprawach. W końcu nadeszła chwila w której uprawnienia radców i adwokatów w zasadzie niczym się nie różnią i radca może nas reprezentować w sprawach cywilnych, rodzinnych i administracyjnych. Praca radcy prawnego polega na ogół na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych a także projektów akt prawnych.

Książki prawnicze

Autor: Brian Holland
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak w przypadku sądów, zakres działań radcy prawnego przedstawia się nieco inaczej niż u adwokata (zobacz). Radca prawny nie może reprezentować oskarżonego w sprawach karnych i karnoskarbowych. I to jest istotna różnica, jaka odróżnia te dwie profesje.

W jaki sposób znaleźć właściwą kancelaria prawna? Co najważniejsze, musimy zaczerpnąć informacji. Podobnie jak z lekarzem specjalistą. Posłuchajmy opinii rodziny, bliskich, znajomych. Może kojarzą kogoś zaufanego, kogo mogą nam zdecydowanie polecić. Bliscy nie zawsze mimo wszystko orientują się w naszych problemach, szczególnie dotyczących działalności gospodarczej.
Aktualnie kopalnią wiedzy jest internet. Każda renomowana kancelaria (kancelaria prawna częstochowa) ma założoną stronę internetową, gdzie jesteśmy w stanie poznać jej specjalizację i zakres usług (więcej). Poszukiwania należy rozpocząć od wybrania interesującej nas kancelarii, a dopiero później powinien nas zainteresować radca prawny. Godne zainteresowania są przede wszystkim kancelarie prowadzące działalność od dłuższego czasu, które mają już wyrobioną renomę i zdobyły zaufanie klienta.

,

Related posts

Kredyt na samochód czy motopożyczka bez Biura Informacji Kredytowej?

Prowadząc firmę mamy możliwość otrzymania dofinansowania pieniężnego zagwarantowanego posiadanym samochodem. Zabezpieczeniem takiej pożyczki jest zabranie częściowe pojazdu. Kredyt jest skierowany dla firm, które nie mogą udokumentować swoich przychodów. Kwota takiego zapożyczenia jest uzależniona od wartości posiadanego auta.

Programy podatkowe – nowe możliwości dla podatników

Jednym z powszechniejszych oraz najbardziej znanych jest PIT o numerze 37. Aby jednak się z nim rozprawić, trzeba dobrać dobry formularz, co nie zawsze – wbrew pozorom – jest kwestią prostą, jaką się z początku wydaje.

Ciepła radość w wielkim mieście – czyli kominki na wyciągnięcie ręki

Obecnie szeregowy klient jest w stanie pozwolić sobie na o wiele więcej niż w przeszłości i to w praktycznie każdej sferze codziennego życia. Wyraźnie da się to zauważyć w rozwiązaniach wykończeniowych na jakie decydują się rozwojowo działający klienci.
Palenisko kominkowe to już nie opcja przeznaczone jedynie dla zamożnych odbiorców.

Ręczne wpisywanie faktur się skończyło

Wygoda jest aktualnie szczególnie istotna, również w świecie księgowości. Pojawia się mnóstwo udogodnień dla ekspertów, którzy z chęcią z nich korzystają. Wśród faktur możemy się pogubić, ale wystarczy zastosować doskonałe akcesorium i od razu prościej wprowadzać różne dane, jak i całość zorganizować. Rozwiązania specjalistyczne, które ułatwiają skanowanie faktur w szczególnym stopniu, zostały skonstruowane z użyciem nowoczesnych technologii.

Latest posts

Jakie są korzyści i koszta deregulacji profesji zarządzającego nieruchomościami?

Biznes nieruchomości jest bardzo dochodowy. Posiadacz nieruchomości ma pewność, że jego pieniądze są solidnie ulokowane, ponieważ ta branża jest z punktu widzenia działań inwestycyjnych pewną inwestycją. Trzeba jednak posiadać wiedzę, żeby na nieruchomościach zarabiać. Oczywiście w sieci jest bardzo dużo informacji na ten temat.

Nowe mieszkania na warszawskiej Pradze

Lubimy podejmować nowe wyzwania i jesteśmy absolutnie pewni, że tuż za rogiem czeka na nas coś interesującego. Nie wyobrażamy sobie spędzenia reszty życia w małym miasteczku, dlatego przeprowadzamy się do dużego miasta, z perspektywami. Miasta, które będzie w stanie zapewnić nam możliwości, spełnić nasze oczekiwania i pasje.

Co może nam zaproponować firma remontowa Wrocław?

Nieraz dzieje się tak, że musimy coś zreperować w naszym mieszkaniu, albo w jego otoczeniu. Kolejnym przypadkiem pragniemy się odseparować od nieznajomych, pragnąc posiadać gwarancję, że bez odpowiedniej zgodny nie zajrzą oni na naszą posesję.

Kilka podstawowych informacji w odniesieniu do klimatyzatora

Klimatyzator to takie urządzenie, które przynosi nam ukojenie przede wszystkim podczas niezwykle gorących dni. Jego skuteczność funkcjonowania jest zależna od wielu aspektów.
Jeśli decydujemy się na narzędzia typu split, które są połączeniem dwóch jednostek (wewnętrznej oraz zewnętrznej), to musimy zadbać o ich dobre rozmieszczenie, przede wszystkim jednostki znajdującej się w środku pokoju.