Jak prawidłowo radzić sobie z upałami?

Wysokie temperatury mogą sprawić, że będziemy czuć się źle i na nic nie będziemy mieli ochoty. To normalne, jednak warto sprawiać, żeby samopoczucie stało się jak najwłaściwsze i nie zaniedbywać się podczas gorących dni. Upały można bezproblemowo przetrwać. Jak to zrobić?

upał
Napisał: Grupa Scanmed Multimedis
Zainspirowane przez: Grupa Scanmed Multimedis
Po pierwsze powinniśmy pić naprawdę dużo wody, szacuje się, że najmniej ok. 3 litry w ciągu dnia. Warto również nie wypijać dużych porcji w tym samym czasie, ponieważ uczucie sytości może sprawić, że będzie nam się wydawać, że ugasiliśmy już pragnienie. Jeśli to tylko możliwe nie wychodźmy z domu, najlepiej róbmy to tylko rankiem lub późnym wieczorem (kliknij tutaj). Nie wolno wykonywać zbyt męczących czynności, odpoczywać kiedy możemy i nie przebywać w pełnym słońcu. Warto także zrezygnować z używek. Zarówno palenie, jak i alkohol sprawią, że poczujemy się znacznie gorzej.

Podoba Ci się ten materiał? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link - ta witryna także z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Dodatkowo powinniśmy smarować skórę balsamami z wysokimi filtrami i przykrywać głowę i kark. Żeby mniej się pocić, należy ubierać się w przewiewne tkaniny, wyłącznie jasne. Warto się również chłodzić, często myć ręce, przemywać twarz lub brać prysznic. Powinniśmy jednak mieć na uwadze, że jeżeli nasze ciało jest nagrzane nie można od razu skorzystać z lodowatej wody. Co jeść w upały? Głównie owoce i warzywa. Istotne jest, aby posiłki były lekkie i pełne witamin. Świetnym owocem podczas wysokich temperatur będzie arbuz. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na dzieci oraz osoby starsze. To właśnie oni bardzo źle znoszą upały. Z całą pewnością nie powinny opuszczać domu i przebywać na słońcu. Warto kontrolować, czy spożywają dużo wody i dbać o to, żeby czuli się jak najlepiej. Wysokie temperatury wpływają nieprawidłowo nie tylko na ludzi, lecz także wszystkie sprzęty znajdujące się we wnętrzach. Nasz komputer może wydać nietypowe dźwięki czy chodzić głośno, niemal jak gdyby włączylibyśmy odkurzacza. Jak z tym poradzić? Po pierwsze powinno się dać urządzeniu nieco "oddechu", czyli odsunąć go od ścian na kilka centymetrów, aby cyrkulacja przebiegała prawidłowo. Dodatkowo można w komputerach stacjonarnych otworzyć obudowę, tak żeby na przykład wentylator (zobacz|sprawdź wentylator łazienkowy z czujnikiem wilgotności) 12V mógł bez przeszkód pracować, podobnie jak pozostałe części (mselektronik.pl/contacts/).

Upały są zarówno przyjemne (szczególnie kiedy jesteśmy na urlopie), jak i niebezpieczne. Trzeba zwracać szczególną uwagę na dobre samopoczucie, odżywiać się prawidłowo, nie ubierać nieprzewiewnych materiałów i pić naprawdę dużo wody. Czarne ubrania powinniśmy schować na dno szafy bez względu na to, czy inne kolory nam się podobają. Warto nie zapominać, że najistotniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo i absolutnie tego nie ignorować. Prawidłowe zachowania sprawią, że lepiej zniesiemy wysokie temperatury. Warto mieć to na uwadze.
2019/09/02, 00:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.