Handel międzynarodowy

Rozrost komunikacji, sieci i rozwiązań cyfrowych dały kompaniom o zasięgu ogólnoświatowym znacznie przyspieszyć i ulepszyć swoje pozycję na rynku. To jednak nie jest jedyna sprawa, jaka pozwala handlować lub w odmienny sposób działać na arenie międzynarodowej lub transkontynentalnej, bo przecież nawet najbardziej zaawansowana komunikacja elektroniczna nie pozwoli na przesył transportu towaru z jednego państwa do innego, nie mówiąc nawet przecież o transporcie międzykontynentalnym.


handel
Napisał: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu
Z tego powodu tak ważna jest logistyka. W każdej szanującej się, większej firmie, która opiera swoją działalność na kursowaniu pewnych rzeczy po świecie: w firmie wysyłającej towary za granicę, hurtowniach czy firmach wysyłkowych obecny jest sztab specjalistów zajmujących się tylko koordynacją kursujących tam i z powrotem samochodów i samolotów z ładunkiem. Nie jest to ani proste, ani nieodpowiedzialne zadanie. Do odpowiedzialności takich ludzi należy koordynacja transportu w taki sposób, by był możliwie tani i jak najbardziej wydajny, co przecież przekłada się jednoznacznie na sukcesie finansowym firmy.

Spedycja (propozycja) wykorzystuje najróżniejsze środki transportu. Duże spółki mają zazwyczaj swoje samochody, zwykle duże ciężarówki, jakich przeznaczeniem jest zwykłe przewiezienie cargo z miejsca na miejsce. Od czasu do czasu, gdy przedsięwzięcie bywa bardziej skomplikowane, taki przewóz wysyła się na towarową stację kolejową, gdzie podnajęte wagony zostają załadowane i jadą dalej koleją, co jest na dłuższą metę znacznie tańszym środkiem transportu niż po drogach krajowych – z takiego metody korzysta zwłaszcza poczta.

Spedycja międzynarodowa (kliknij) to znacznie bardziej złożona tematyka.

Interesują Cię różnego rodzaju fachowe artykuły? Więc kliknij tutaj naczepy poleasingowe i przeczytaj nasze kolejne teksty na ten temat. Liczymy na Twoją ocenę.

Wymaga wykorzystania dużo bardziej efektywnych i dalekosiężnych metod przewozu. Globalne firmy kurierskie operują nie tylko na lądzie, ale również na wodzie i w przestrzeni powietrznej. Koordynacja wielu przewozów wymaga ekipy dostępnych cały dzień ludzi, którzy, obarczeni odpowiedzialnością za wszelką pomyłkę i opóźnienie w doręczeniach, muszą jak najszybciej przesyłać wysyłki z sortowni do sortowni przy użyciu aut i floty powietrznej, by ostatecznie paczka znalazła się u odbiorcy. Stanowi to na tyle złożone zadanie, że niektóre uczelnie w Polsce wdrożyły nawet odpowiednie kierunki studiów, kształcące fachowców w tej materii.
2019/07/09, 07:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.