Handel międzynarodowy

Rozrost komunikacji, sieci i rozwiązań cyfrowych dały kompaniom o zasięgu ogólnoświatowym znacznie przyspieszyć i ulepszyć swoje pozycję na rynku. To jednak nie jest jedyna sprawa, jaka pozwala handlować lub w odmienny sposób działać na arenie międzynarodowej lub transkontynentalnej, bo przecież nawet najbardziej zaawansowana komunikacja elektroniczna nie pozwoli na przesył transportu towaru z jednego państwa do innego, nie mówiąc nawet przecież o transporcie międzykontynentalnym.
handel
Napisał: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu
Z tego powodu tak ważna jest logistyka. W każdej szanującej się, większej firmie, która opiera swoją działalność na kursowaniu pewnych rzeczy po świecie: w firmie wysyłającej towary za granicę, hurtowniach czy firmach wysyłkowych obecny jest sztab specjalistów zajmujących się tylko koordynacją kursujących tam i z powrotem samochodów i samolotów z ładunkiem. Nie jest to ani proste, ani nieodpowiedzialne zadanie. Do odpowiedzialności takich ludzi należy koordynacja transportu w taki sposób, by był możliwie tani i jak najbardziej wydajny, co przecież przekłada się jednoznacznie na sukcesie finansowym firmy.

Spedycja (propozycja) wykorzystuje najróżniejsze środki transportu. Duże spółki mają zazwyczaj swoje samochody, zwykle duże ciężarówki, jakich przeznaczeniem jest zwykłe przewiezienie cargo z miejsca na miejsce. Od czasu do czasu, gdy przedsięwzięcie bywa bardziej skomplikowane, taki przewóz wysyła się na towarową stację kolejową, gdzie podnajęte wagony zostają załadowane i jadą dalej koleją, co jest na dłuższą metę znacznie tańszym środkiem transportu niż po drogach krajowych – z takiego metody korzysta zwłaszcza poczta.

Pozostałe artykuły

Frapujesz się, jak powstają elementy na produkty wykończeniowe? Przeczytaj i kupuj z głową!

mączka wapienna
Napisał: Project NEURON
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kiedy myślimy o pracownikach kopalni, najczęściej napływają nam przed oczy ubrudzeni pyłem węglowym górnicy z Górnego Śląska. W istocie w Polsce pracuje wiele kopalń, które z węglem nie mają nic wspólnego.


Wykopuje się u nas przeróżne surowce mineralne.


Spedycja międzynarodowa (kliknij) to znacznie bardziej złożona tematyka. Wymaga wykorzystania dużo bardziej efektywnych i dalekosiężnych metod przewozu. Globalne firmy kurierskie operują nie tylko na lądzie, ale również na wodzie i w przestrzeni powietrznej.

Udało nam się przyciągnąć Twoją uwagę tym intrygującym opisem? Rewelacyjnie. Tym samym namawiamy - kliknij w link termostat Ford focus c-max i przenieś się do następnej witryny po szczegóły.

Koordynacja wielu przewozów wymaga ekipy dostępnych cały dzień ludzi, którzy, obarczeni odpowiedzialnością za wszelką pomyłkę i opóźnienie w doręczeniach, muszą jak najszybciej przesyłać wysyłki z sortowni do sortowni przy użyciu aut i floty powietrznej, by ostatecznie paczka znalazła się u odbiorcy. Stanowi to na tyle złożone zadanie, że niektóre uczelnie w Polsce wdrożyły nawet odpowiednie kierunki studiów, kształcące fachowców w tej materii.
2020/05/06, 09:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.