Gdzie przydają się badania tensometryczne?

Badania tensometryczne są jednym ze procedur badania deformacji w elementach konstrukcji. Tensometrami jest możliwość wytyczać stałe sprężyste materiałów, definiować komponenty stanu odkształcenia i sporych zakresów złączonych z nimi, takich jak: napięcia, siły, momenty, ciśnienia.

Tensometry posiadają nadzwyczaj obszerne zastosowanie przy analizie stanu naprężenia w kawałkach maszyn, pojazdach, szkieletach budowlanych.

oprogramowanie

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki pomiarom tensometrycznym jest możliwość stwierdzić, czy stworzona konstrukcja pasuje założeniom kreślarskim pod kątem indeksów wytrzymałościowych, czy jest bezpieczna i trwała.odwiedź serwis deska jesionowa deska jesionowaNa etapie konstrukcji prototypu można wykluczyć kiepskie punkty i zmodyfikować konstrukcję przed zainicjowaniem wytwórczości. Dzięki pomiarom tensometrycznym, można wzmocnić, jak też zoptymalizować pod względem masy, bez pogarszania parametrów wytrzymałościowych. Pozwala to producentowi na przygotowanie właściwej jakości, niezawodnego i konkurencyjnego produktu.

Analizy MES pozwalają na całościowe oszacowanie trwałości, sztywności, i optymalizację masy i geometrii części szkieletów, poczynając od prostych ram elementów maszyn, kończąc na konstrukcjach skrzyń pojazdów szynowych, autobusów, tramwajów.
Analiza MES wspierana komputerowo, pozwala na prędkie i stosunkowo wnikliwe zdobycie wyników, których uzyskanie drogą analitycznych obliczeń jest wprost niewykonalne, biorąc pod uwagę kompleksowość badanych szkieletów.

oprogramowanie

Autor: Lea Latumahina
Źródło: http://www.flickr.com

Do realizowania analiz MES używane jest specjalistyczne oprogramowanie, bazujące na strategiach symulacji komputerowej. Procedury te są obecnie niezwykle skutecznym narzędziem wspomagającym przebieg projektowania, diagnostyki i oceny szkieletów inżynierskich, zjawisk, także testowań naukowych. Zezwalają one na zlokalizowanie pozycji niepewnych w konstrukcji, zespolonych z koncentracją naprężeń mogącą doprowadzić do zniszczenia, określenie rozkładu, również poziomu napięć i odkształceń w konstrukcji.

Jeśli sądzisz, że ten materiał jest warty uwagi, to co pomyślisz, gdy zobaczysz więcej wiadomości z tego źródła?. Po prostu kliknij tu oraz zobacz.

Analiza MES to również obliczenie wartości sił reakcji, oraz poziomu temperatury w konstrukcji i połączonych z nią napięć cieplnych.

, , ,

Related posts

Jak tanio i szybko postawić swój wyśniony dom, czyli garść przydatnych informacji o wyborze działki i planu.

Zaczynając stawianie swojego wymarzonego domu trzeba się nastawić na to, że może być przy nim dużo zajęcia i podejmowania ważnych decyzji. Jedną z ważniejszych z nich należy podjąć już na samym początku - a będzie nią wybranie miejsca, gdzie będzie się chciało zamieszkać. Szczęśliwcy działkę otrzymują od najbliższych, i mają w zasadzie rozwiązaną sprawę, lecz zdecydowana większość osób działkę zwyczajnie musi kupić. Sporo osób najchętniej zamieszkałaby w jakimś spokojnym miejscu w samym mieście, jednak działki są bardzo drogie.

Przedsiębiorstwa, które parają się wypożyczaniem urządzeń budowlanych – czym dobrze kierować się przy wyborze tej najlepszej?

Kiedy planujesz przeprowadzenie w swoim domu niewielkiego remontu, wtedy kategorycznie przyda Ci się kilka ciekawych porad. Planując remont powinieneś brać pod uwagę tak dużo kwestii, że wiele z nich nawet nie przyszłoby Ci do głowy na pierwszy rzut oka. Duży remont niejednokrotnie okazuje się być wielkim przedsięwzięciem, do którego zwykle nie wiemy, jak się zabrać. Jakie są opcje w takich wypadkach?

Metody na jesienno-zimowy wypoczynek

Odpoczywamy na rozmaite sposoby. Poniektórzy z nas w sposób aktywny - na rowerze (najakuratniej dostarczanym przez miejski system wypożyczalni), bądź też wybierając się na dłuższy, jesienny spacerek ewentualnie wycieczkę w góry. Pozostali wolą w wyższym stopniu spokojny sposób relaksu. Nie koniecznie przed telepatrzydłem ale z książką czy oryginalnie - piekąc ciasteczka.

Latest posts

Sprawdzamy jak wykorzystać sterowanie roletami

W dzisiejszych czasach nie musimy spacerować po całym domu i sprawdzać czy wszystkie światła są wyłączone. W dzisiejszych czasach musimy tylko wcisnąć przycisk. Otóż istnieją systemy, które pozwalają sterować oświetleniem przy pomocy pilota.

Architekci wnętrz Warszawa są uwielbiani

Czasami ludzie posiadają świetną wizję artystyczną

Od czasu do czasu dzieje się tak, że ktoś bierze się za urządzanie swojego domu oraz robi to rzeczywiście wspaniale, bo ma szansę się pochwalić wspaniałą wizją artystyczną i niesamowitym wyczuciem smaku. Wówczas wszystko robi samodzielnie, nie myśli nawet o tym, aby poprosić o pomoc profesjonalistów, a co więcej rezultat ostateczny przeważnie niewiele wyróżnia się od tego, z jakim mamy szansę się spotkać w różnych magazynach.

Certus – rozpoznawalna oraz wyróżniana spółka mająca do zaoferowania technologie budowlane

Certus to wiodąca na rynku firma działająca w branży budowlanej. Proponuje ona sporo artykułów niezmiernie wysokiej jakości, które okażą się przydatne w budowlance. Firma certus przede wszystkim proponuje prefabrykaty betonowe, elementy wykończeniowe, kostkę brukową oraz belki stopowe. To polecany i fachowy wytwórca, jaki znany jest z artykułów niesłychanie dobrej jakości.

Rola nowoczesnych programów przy generowaniu kosztorysów budowlanych

W aktualnej chwili technologia niezwykle prężnie się rozwija, w związku z czym wiele czynności można wykonywać w znacznie prostszy sposób. Branżami, w których postęp ten jest bardzo przydatny są na pewno budownictwo i architektura. Na rynku znajduje się bardzo wiele specjalistycznych programów, które znacznie ułatwiają pracę w tych zawodach.