Gdzie przydają się badania tensometryczne?

Badania tensometryczne są jednym ze procedur badania deformacji w elementach konstrukcji. Tensometrami jest możliwość wytyczać stałe sprężyste materiałów, definiować komponenty stanu odkształcenia i sporych zakresów złączonych z nimi, takich jak: napięcia, siły, momenty, ciśnienia.

Tensometry posiadają nadzwyczaj obszerne zastosowanie przy analizie stanu naprężenia w kawałkach maszyn, pojazdach, szkieletach budowlanych.

oprogramowanie

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki pomiarom tensometrycznym jest możliwość stwierdzić, czy stworzona konstrukcja pasuje założeniom kreślarskim pod kątem indeksów wytrzymałościowych, czy jest bezpieczna i trwała.odwiedź serwis deska jesionowa deska jesionowaNa etapie konstrukcji prototypu można wykluczyć kiepskie punkty i zmodyfikować konstrukcję przed zainicjowaniem wytwórczości. Dzięki pomiarom tensometrycznym, można wzmocnić, jak też zoptymalizować pod względem masy, bez pogarszania parametrów wytrzymałościowych. Pozwala to producentowi na przygotowanie właściwej jakości, niezawodnego i konkurencyjnego produktu.

Analizy MES pozwalają na całościowe oszacowanie trwałości, sztywności, i optymalizację masy i geometrii części szkieletów, poczynając od prostych ram elementów maszyn, kończąc na konstrukcjach skrzyń pojazdów szynowych, autobusów, tramwajów.
Analiza MES wspierana komputerowo, pozwala na prędkie i stosunkowo wnikliwe zdobycie wyników, których uzyskanie drogą analitycznych obliczeń jest wprost niewykonalne, biorąc pod uwagę kompleksowość badanych szkieletów.

oprogramowanie

Autor: Lea Latumahina
Źródło: http://www.flickr.com

Do realizowania analiz MES używane jest specjalistyczne oprogramowanie, bazujące na strategiach symulacji komputerowej. Procedury te są obecnie niezwykle skutecznym narzędziem wspomagającym przebieg projektowania, diagnostyki i oceny szkieletów inżynierskich, zjawisk, także testowań naukowych. Zezwalają one na zlokalizowanie pozycji niepewnych w konstrukcji, zespolonych z koncentracją naprężeń mogącą doprowadzić do zniszczenia, określenie rozkładu, również poziomu napięć i odkształceń w konstrukcji.

Jeśli sądzisz, że ten materiał jest warty uwagi, to co pomyślisz, gdy zobaczysz więcej wiadomości z tego źródła?. Po prostu kliknij tu oraz zobacz.

Analiza MES to również obliczenie wartości sił reakcji, oraz poziomu temperatury w konstrukcji i połączonych z nią napięć cieplnych.

, , ,

Related posts

Rodzaje ogrodzeń stosowanych przy domach, zalety i wady coraz popularniejszych ogrodzeń kutych.

Ogrodzenie pełni ważną rolę dla wielu osób, w pewnym sensie jest wizytówką domu i świadczy o dobrym guście jego posiadacza. Pośród wielu odmian ogrodzeń coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć wersje metalowe, solidne, trwałe i ładnie się prezentujące. Przed laty metalowe ogrodzenia były drogie i niedostępne dla większości - przede wszystkim z powodu kosztów materiałów, a po drugie umiejętności kowali, którzy zajmowali się ich wytwarzaniem.

Urok letnich miesięcy – jak wykorzystać słoneczny dzień?

Gdy przychodzi wiosna, świat budzi się do życia, co wypełnia nas dobrą energią i stanowi siłę napędowa do działania. Otrząsamy się z zimowego snu, postanawiamy uprawiać sporty, czynimy wszystko aby spędzać na wolnym powietrzu jak najwięcej czasu. Jest to również okres dodatkowych obowiązków, które ze względu na spore nasłonecznienie i dłuższe dni, nie są dla nas za bardzo przykre.

Budowlane ogrodzenia jako nieodłączny element placów budowy

Kiedy jeździmy po mieście zauważamy place budowy, nowe budynki, remonty dróg. Raczej nikt z nas nie baczy na rusztowania, szalunki czy bariery drogowe, tak bardzo stanowią już element krajobrazu. Działają firmy wyspecjalizowane właśnie w produkowaniu tego typu elementów. Ich działanie jest bardzo ważne dla wszelkich przedsiębiorstw budowlanych, bo nie mogą bez nich prowadzić prac.

Doskonałe zagospodarowanie powierzchni w dużych ogrodach.

Każdy, kto ma duży ogród powinien przemyśleć, jak zatroszczyć się o idealne zajęcie dokładnie w powierzchni większych ogrodów. Będzie okazja chociażby decydować się na to, żeby wyznaczyć ją tylko pod uprawianie owoców albo roślin, aczkolwiek nad wyraz dobrym pomysłem okaże się też wykorzystywanie terenu ogródka w celach wypoczynkowych.

W którym miejscu najlepiej kupić solidne ogrodzenia budowlane?

Panelowe ogrodzenia budowlane, ze względu na szybkość i łatwość montowaniu są najlepszym rozwiązaniem na prowizoryczne wydzielenie przestrzeni wydzielonych na placach budów, składach czy też podczas działań masowych. Ogrodzenia panelowe to ocynkowane przęsła z rur, wypełnione w środku siatką o różnym wymiarze oczka. Ogrodzenie konstrukcji mocowane na blokach z betonu i powiązane ze sobą osobliwą sprzączką jest solidnym rozwiązaniem, które umożliwia bezpieczeństwo i obronę przed natrętami.

Usługi na wysokim poziomie w Poznaniu

Kiedy zwrócimy uwagę na dziedzinę taką jak brukarstwo Poznań może zagwarantować znakomite możliwości. Oferta poszerza się nieustannie, więc warto wciąż odświeżać aktualne możliwości. Duży wybór doskonale przygotowanych opcji motywuje w niemałym stopniu. Profesjonaliści pragną stale dawać swym klientom tylko sprawdzone możliwości, by mieć całkowitą pewność postawienia na świetne opcje. Niewysokie ceny w połączeniu z profesjonalizmem naszych specjalistów robią wrażenie.

Latest posts

Ocena podłoża przed budową

Inspekcje geologiczne podłoża, pod budowę domu, przeprowadza się w celu doboru fundamentów a także zbrojenia, natomiast w przypadku planów gotowych, dopasowania „szablonu” do konkretnych warunków podłoża.

Jakich narzędzi użyć do nanoszenia preparatu do gruntowania?

Jest to dość prosta czynność, którą można by wykonać na własną rękę. Do likwidacji pęknięć i wgłębień wystarczyłaby jedynie gładź szpachlowa, papier ścierny oraz paca z nierdzewnej stali. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ta prosta czynność wymaga niezwykle znacznej cierpliwości i precyzji.

Oferty mieszkań w stolicy

Kupując nowe mieszkanie aranżuje i mebluje się je całkiem wg osobistych wymogów, gustów i projektów, jest możliwość więc popuścić wodze fantazji i spełnić parę własnych marzeń. Nowe materiały budowlane są najczęściej wyższej jakości aniżeli te, z jakich korzystano kilkadziesiąt lat temu, posiadają też lepsze właściwości cieplne.