Gdzie można wykorzystać osuszacze powietrza?

Niewielu ludzi interesuje się tym, czy powietrze w naszym mieszkaniu ma dobrą wilgotność. Obecnie, w okresie upalnego lata jest to mniejszy kłopot, ale za wysoka wilgotność powietrza w domu może być przyczyną bardzo dużej ilości kłopotów. Warto to skontrolować, by ochronić się przed grzybami, zaciekami i powstawaniem korozji
Zwłaszcza jeśli nasze mieszkanie znajduje się w kamienicy albo w dopiero co postawionym budynku mamy spore szanse narazić się na kłopot za dużej wilgotności w pomieszczeniach. Wówczas receptą są osuszacze sprężonego powietrza. Istnieje wiele typów tych sprzętów. Tak do działań przemysłowych jak i w domach. Tak właściwie każda firma zajmująca się remontami powinna mieć na wyposażeniu osuszacz. W trakcie prac malarskich doskonale się sprawdzają.

Używa się ich także w czasie doprowadzania do stanu używalności pomieszczeń po zalaniach - różnego rodzaju piwnic czy na przykład domach po powodziach. Jeżeli nie ucierpiała konstrukcja budynku, można go odremontować i wysuszyć.

Pozostałe artykuły

Czym ogrzać duże obiekty - podpowiadamy

nagrzewnice   slider
Napisał: KLIMA-TOP
Zainspirowane przez: http://dimycz.pop.e-wro.pl/tmp/1.jpg
Przykładem może być choćby ścianka wspinaczkowa. Dość wysokie pomieszczenie o sporej powierzchni, najczęściej w niedocieplonym budynku, dodatkowo często odwiedzane przez ludzi. Wiadomo, że w zimie zazwyczaj nie panują tam dość miłe warunki. Wyjściem są nagrzewnice gazowe. Są tańsze w użyciu niż elektryczne i wystarczy ich parę, aby w sali było ciepło i żeby bez szczękania zębami dało się uprawiać sport.


Bywa że osuszacze zamawiane są przez biblioteki czy archiwa - to instytucje, w których trzymane są wielkie ilości dokumentów albo książek, które, aby nie uległy zniszczeniu, muszą mieć zagwarantowane dobre warunki. Jeśli powietrze w pomieszczeniu jest za wilgotne papier nie poleży w nim za długo.

W razie Wypadku bez problemu odszukamy firmy, które sprzedają osuszacze powietrza. Zazwyczaj mają też w sprzedaży mnóstwo innych sprzętów, jak klimatyzatory, nagrzewnice, czy nawet sprężarki tłokowe. Często oferują też kompleksowy serwis oferowanego sprzętu, zatem jeżeli nasze mieszkanie ulegnie zalaniu jest możliwość, aby doprowadzić je do ładu.
2019/10/03, 19:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.