Jakie są różnice między umowami tyczącymi się kredytu oraz pożyczek?

Czy wiesz, że kredytu mógłby udzielić wyłącznie bank oraz wykonuje to przeważnie nie tylko na wcześniej uzgodniony cel, na jaki przeznaczone będą środki pieniężne, ale także pobierać za tę usługę oprocentowanie i prowizje? Poza tym pod rygorem nieważności umowa kredytu musi być zawarta na piśmie.

pożyczka
Te sprawy reguluje tzw. prawo bankowe.
W przeciwieństwie do kredytu, pożyczka może zostać udzielona przez dowolną osobę oraz w niemal dowolnej postaci, np. na podstawie umowy ustnej. Biorący pożyczkę człowiek zobowiązuje się do oddania takiej samej kwoty pieniędzy albo rzeczy takiego samego typu.

Ciekawi Cię ten wątek? Jeżeli tak, to po przejściu na stronę www (http://detektyw-pajak.pl/) znajdziesz podobne pasjonujące dane, których nie zapomnisz długo.

Formalności związane z udzielaniem pożyczki określa kodeks cywilny. Wbrew powszechnej opinii nie jest to to samo co kredyt. Następną różnicę przedstawia przedmiot umowy: w wypadku kredytu mogłaby być nim jedynie ustalona suma pieniędzy, natomiast przedmiotem pożyczki mogą być tak pieniądze oraz uzgodnione odnośnie typu przedmioty. Są nimi te, jakie można policzyć, zważyć czy też mierzyć. Pozostałymi słowy mógłby to być przykładowo węgiel lub ropa naftowa.

Podobne pozornie niewielkie różnice stanowi kwestia odpłatności umowy. Ta dotycząca kredytu jest w każdym wypadku umową płatną (za jej udzielanie bank bierze zapłatę zazwyczaj w postaci odsetek), natomiast bardziej znaczącą dowolność przedstawia umowa dotycząca tego typu świadczenia jakim jest pożyczka.

Taka umowa mogłaby zostać zawarta zarówno odpłatnie (na przykład procent od pożyczanej kwoty) jak i nieodpłatnie (ta forma jest przeważnie stosowana przez znajome sobie osoby). Kolejną różnicą jest celowość – kredyt udzielany jest na podany w dotyczącej go umowie cel (np. zakup działki czy też samochodu).

, ,

Related posts

Zarządzanie swoją firmą

Prowadzenie swojego przedsiębiorstwa związane jest z wieloma przywilejami, ale również dużą liczbą powinności. Do przywilejów należy na przykład możliwość samodzielnego zarządzania swoją karierą i pracowanie jako swój własny szef.

Pit trzydzieści sześć wypełniany online – a więc, w jaki sposób rozliczyć ową deklarację samemu w sieci oraz stacjonarnie

W jaki konkretny sposób można rozliczyć się z deklaracji PIT? Co naszym osobom bywa do tego potrzebne, szczególnie gdy chodzi o napomknięty w temaciku PIT o numerze trzydzieści sześć? Jak ma możliwość wyglądać podpis do każdziutkiego rodzaju sposoby uzupełnienia deklaracji? To wszyściutko i jeszcze bardziej dużo bez najbardziej małego problemu wynajdziesz dzisiaj w naszym nowiutkim artykuliku, poświęconemu PIT-owi o numerku 36!

Dostatni rynek dostawców rozwiązań telekomunikacyjnych – intensyfikacja call center

Metody sprzedaży są aktualnie wciąż polepszane i często pokazują się ciekawsze i bardziej skuteczne techniki. Tyczy się to tak samo sprzedaży bezpośredniej jak i pośredniej, jaka zazwyczaj jest realizowana w ramach telemarketingu. Specjalność ta tworzy dzisiaj jedną z ciekawszych i bez wątpienia niezmiernie przyszłościowych, co powoduje, że zainteresowanie nią cały czas wzrasta.

Zabrakło ci pieniędzy? Poznaj przymioty chwilówek

Nie każdy może sobie na wszystko pozwolić, szczególnie ze względu na za małe przychody. Aby szybko pozyskać gotówkę na wymarzony sprzęt do salonu albo na nowe łóżko do sypialni, dobrze jest ubiegać się o kredyty chwilówki Kraków. Mają wiele zalet, nie tylko możliwość ekspresowego otrzymania gotówki. Co jeszcze jest ich niezaprzeczalnym przymiotem?

Które istotne dane i informacje trzeba umieścić pisząc CV?

Moment poszukiwania pracy jest jednym z najważniejszych w życiu. Człowiek spręża się ze wszystkich sił, żeby wyszukać taką pracę w której może się dopełniać oraz będzie przynosiła sukcesy. Natomiast nim to wszystko stanie się człowiek jest zobligowany do sporządzenia CV oraz czasami listu motywacyjnego. Z wyglądu proste zadanie, tymczasem kiedy się nad tym usiądzie nie będzie już tak wesoło. Dlaczego?

Handlowiec – płace, komentarze i opinie

By móc uprawiać zawód handlowca konieczne jest ukończenie technikum, które daje tytuł technika handlowca. Jednostka, jaka stawia na edukację w owym kierunku winna być ambitna, przebojowa, określać sobie śmiałe cele a także konsekwentnie je realizować.

Latest posts

Eko przedmioty cieszą się coraz większą popularnością

Tendencja na ekorzeczy na dobre zagościła do życia wielu rodzin. Przejawia się to w licznych przypadkach, począwszy od jedzenia, przez wyposażenie wnętrz, ubiór a skończywszy na produktach dla dzieci jak np. oczywiście zabawki. Ekologia łączy się również z troską o środowisko. Otaczanie się naturalnymi produktami w znaczący sposób polepsza nasze samopoczucie. Dodatkowo istotne jest to, że jesteśmy też zdrowsi, kiedy troszczymy się o to, co spożywamy.

Ładne i nowoczesne mieszkania od dewelopera na Dolnym Śląsku

Współcześnie w kraju – a szczególnie we Wrocławiu – rynek mieszkaniowy jest wysoce dynamiczny. Dlatego teraz mieszkania są wysoce poszukiwane – sporo osób pragnie również wprowadzić się „na swoje”. W sytuacji kiedy zwłaszcza poszukiwane są wysokojakościowe, najnowsze mieszkania, świetnym rozwiązaniem jest kupienie albo wynajem mieszkania od dewelopera. W ten sposób można zyskać mieszkanie z pierwszej ręki, nierzadko w wysoce przystępnych cenach i w znacznie korzystnej lokalizacji.

Do czego wykorzystuje się granit?

Granit od zawżdy stanowi podstawowy materiał w budownictwie. Wynika to z tego, iż jest on jednym z najbardziej trwałych i wytrzymałych materiałów. Ponadto jest ekologiczny oraz nie wymaga wielu konserwacyjnych zabiegów, dzięki czemu nie jest trudno zachować jego wiecznotrwałe piękno.

Co to są tryskacze oraz jak one funkcjonują?

W wypadku wystąpienia pożaru instalacje tryskaczowe samodzielnie uruchamiają proces gaszenia i alarmują właściwą jednostkę straży pożarnej.
Tryskacze gaśnicze są po prostu połączone w strukturę przewodów rurowych i są umieszczone pod stropami.

Zarządzanie swoją firmą

Prowadzenie swojego przedsiębiorstwa związane jest z wieloma przywilejami, ale również dużą liczbą powinności. Do przywilejów należy na przykład możliwość samodzielnego zarządzania swoją karierą i pracowanie jako swój własny szef.