Jakie są różnice między umowami tyczącymi się kredytu oraz pożyczek?

Czy wiesz, że kredytu mógłby udzielić wyłącznie bank oraz wykonuje to przeważnie nie tylko na wcześniej uzgodniony cel, na jaki przeznaczone będą środki pieniężne, ale także pobierać za tę usługę oprocentowanie i prowizje? Poza tym pod rygorem nieważności umowa kredytu musi być zawarta na piśmie.

pożyczka
Te sprawy reguluje tzw. prawo bankowe.
W przeciwieństwie do kredytu, pożyczka może zostać udzielona przez dowolną osobę oraz w niemal dowolnej postaci, np. na podstawie umowy ustnej. Biorący pożyczkę człowiek zobowiązuje się do oddania takiej samej kwoty pieniędzy albo rzeczy takiego samego typu.

Ciekawi Cię ten wątek? Jeżeli tak, to po przejściu na stronę www (http://detektyw-pajak.pl/) znajdziesz podobne pasjonujące dane, których nie zapomnisz długo.

Formalności związane z udzielaniem pożyczki określa kodeks cywilny. Wbrew powszechnej opinii nie jest to to samo co kredyt. Następną różnicę przedstawia przedmiot umowy: w wypadku kredytu mogłaby być nim jedynie ustalona suma pieniędzy, natomiast przedmiotem pożyczki mogą być tak pieniądze oraz uzgodnione odnośnie typu przedmioty. Są nimi te, jakie można policzyć, zważyć czy też mierzyć. Pozostałymi słowy mógłby to być przykładowo węgiel lub ropa naftowa.

Podobne pozornie niewielkie różnice stanowi kwestia odpłatności umowy. Ta dotycząca kredytu jest w każdym wypadku umową płatną (za jej udzielanie bank bierze zapłatę zazwyczaj w postaci odsetek), natomiast bardziej znaczącą dowolność przedstawia umowa dotycząca tego typu świadczenia jakim jest pożyczka.

Taka umowa mogłaby zostać zawarta zarówno odpłatnie (na przykład procent od pożyczanej kwoty) jak i nieodpłatnie (ta forma jest przeważnie stosowana przez znajome sobie osoby). Kolejną różnicą jest celowość – kredyt udzielany jest na podany w dotyczącej go umowie cel (np. zakup działki czy też samochodu).

, ,

Related posts

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Meritum pakiet bez granic

Gdy mamy firmę to chcielibyśmy żeby przynosiła ona duże dochody. Tak, więc, gdy poszukujemy najlepszych rozwiązań, by działać na jak najwyższym poziomie powinniśmy zapoznać się z ofertę banku Meritum.

Zestawienie kredytów gotówki

Każdemu chyba z nas w pewnym momencie braknąć może środków finansowych na jakieś zakupy. Czy ma to być samochód, lodówka czy na przykład wymarzona wycieczka, to w każdym z tych przypadków możemy albo zrezygnować z wymarzonego zakupu, lub jakąś metodą zorganizować potrzebne środki.

Dzisiaj łatwo wyszukać nie tylko korzystną cenowo, ale i dopasowaną lokalizacyjnie ofertę biura rachunkowego

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga posiadania nie tylko wyjątkowych umiejętności organizacyjnych oraz gwarantowania wysokich standardów podczas oferowania usługi czy produktu. W dzisiejszych czasach, żeby nasz interes dobrze się rozwijał, musimy pamiętać także o jego stronie finansowej. Jest to kwestia arcyważna, gdyż jej zaniedbanie grozi nam finansowym krachem, czy też nawet konsekwencjami karnymi.

Biuro rachunkowe

Współcześnie wielką ilość trudności z kwestiami biznesowymi są w stanie pomóc rozwiązywać doświadczeni fachowcy, dla których rachunkowość albo księgowość nie posiadają żadnych sekretów. Dobrze w razie różnorodnych problematycznych kwestii nie zwlekać za dużo i zaczerpnąć kilku istotnych uwag w konkretnych kwestiach. Do tego gatunku problemów należą niewątpliwie liczne problemy z płatnością w większości wypadków również z przeliczaniem stóp procentowych. Biuro rachunkowe pomoże prosto rozwiązać takiego rodzaju kwestie.

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.