Jakie plusy i minusy ma pracowniczy outsourcing, jakie zagrożenia będą się wiązać przy takiej współpracy.

Outsourcing pracowniczy zaczyna być coraz bardziej popularny w niejednej branży. W największym skrócie polega on na tym, że niektóre z zadań do zrobienia przekazywane są innej firmie, jaka zająć się ma realizacją wszystkiego.

dom - malunek

Autor: Christine Wagner
Źródło: http://www.flickr.com
Fizycznie osoby zajmujące się takimi pracami znajdują się na terenie firmy zlecającej, lecz formalnie pracują dla innego pracodawcy. W takich przypadkach to zewnętrzna firma jest odpowiedzialna za koordynowanie działań pracowników, ona ustala ich obowiązki i obsługuje pod względem kadrowych. Przeważnie outsourcing pracowniczy stosowany jest przy działach księgowości albo IT, lecz coraz częściej spotyka się też przypadki związane z produkcją albo sprzedażą.

Aby poszerzać wiedzę w wybranym temacie – kontynuuj wyszukiwanie kolejnych ciekawych wątków w różnych postach. Wejdź w podany link i studiuj bez ograniczeń.

Nie ma też żadnych problemów, aby tego typu działaniem objąć również jakieś inne obszary, jeżeli tylko będą takie potrzeby.

klient - selfie

Autor: Bratislavská župa
Źródło: http://www.flickr.com
Dla firm które wynajmują usługi outsourcingowe jest to niezwykle praktyczne, gdyż odpada całościowa sfera związana z utrzymaniem pracowników. Firma dostaje od wykonawcy jedną fakturę za zrobione prace, a pozostałymi tematami już on się będzie zajmował. Lecz takie działania będą się wiązać z pewnym ryzykiem dla pracowników, i jednak niejednokrotnie mechanizm ten jest wykorzystywany do rozmaitych oszustw.

Za pomocą przeniesienia pracowników do podmiotu wykonującego usługi można w łatwy sposób ominąć temat zwolnień grupowych czy wysokich odpraw, gdyż zwyczajnie zostają oni przekazani kolejnej spółce. Poza tym w wielu przypadkach takie firmy chcąc tak bardzo jak się da ograniczyć swoje koszty po prostu nie płacą za pracowników składek na ZUS.

, , ,

Related posts

Kwestie urzędowe za granicą – jak sobie z nim radzić?

Planujesz wyjazd za granicę? Na dodatek ma być to długi wyjazd dotyczący podjęcia pracy zarobkowej? Pamiętaj, aby odpowiednio wcześnie załatwić wszelkie niezbędne formalności w kraju, ale także poznać zasady funkcjonowania prawa w kraju, do jakiego wyjeżdżasz.

Jak zaplanować kolejne etapy edukacji, aby w przyszłości znaleźć pracę w księgowości bądź otworzyć własne biuro rachunkowe

Obmyślanie kariery w danym zawodzie niektórzy przedstawiciele młodego pokolenia zaczynają w gimnazjum. Wszystko dlatego, że już na tym etapie należy wyznaczyć drogę do przyszłego fachu. Przykładowo, każdy młody człowiek musi zdecydować, czy pójdzie do liceum i potem na studia, czy od razu przekroczy próg technikum, aby już w parę lat zdobyć wymarzony fach. Niektórzy nastolatkowie świetnie wiedzą, co pragną robić w przyszłości i wybór placówki edukacyjnej w jakimkolwiek wypadku nie jest kwestią zbiegu okoliczności.

Na ile handlowanie to właściwy pomysł na działalność gospodarczą?

O posiadaniu własnej działalności gospodarczej myśli sporo osób, jednakże nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, iż jest to naprawdę niełatwe. Wielu ludziom wydaje się, iż praca u siebie to jedynie atuty. Należy być jednak przygotowanym na to, że ciążyć będzie na nas wiele zadań, duża odpowiedzialność i niemały stres wiążący się z potrzebą opłacenia wszystkich rachunków. Jaki biznes wybrać dla siebie?

Zadania połączone z zatrudnianiem nowych pracobiorców

Jeśli w prowadzonej firmie pragniemy zaangażować pracobiorców, powinniśmy zastanowić się nad zadaniami, które będziemy musieli zrealizować w związku z owym zdarzeniem.
Owe zobowiązania zależą m.in. od formy umowy, na którą zatrudnimy pracowników jak też od ich indywidualnych uprawnień składkowych.

Latest posts

Pomoc ekspertów jest nieoceniona

Do kupna apartamentu trzeba podejść niezwykle kompleksowo. Jest to wyjątkowo istotne, bo nieruchomości nie wykupujemy codziennie. Rekomenduje się więc zwrócić się ze swoją prośbą do doświadczonego specjalisty, jaki może pomóc określić sprawdzoną i godną naszej uwagi opcję dla nas. Możliwości szczególnie ciekawych stale przybywa, co uraduje klientów na rynku najbardziej. Szczególne rozwiązania dopracowywane są w sposób systematyczny przez naszych specjalistów.

Jak postawić szopkę drewnianą w ogrodzie?

Budowa osobistego miejsca w ogródku to misja oraz cel, ale przy okazji to też doskonała zabawa. Najfajniejsze jest, że efekty ujrzycie błyskawicznie, a zadanie w żadnym razie nie będzie trudne.
Najpierw budowę powinno się zgłosić do gminy.

Projekty domów. – przejrzyj studio krajobrazy

Wiele osób marzy o swoim własnym domku. Jednakże tak samo wiele osób wnioskuje, że w czasach ciężkich dla nas jest to nierealne. Boimy się zaciągać kredyty, bo tylko w sumie dzięki nim większość osób jest w stanie wybudować swój własny dom. Choć można również wyjechać za granice i tam zarabiać na upragnione cztery kąty.

Organizacja wesela – gdzie powinno się zaaranżować przyjęcie weselne?

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Młodzi, szykujący się na ten ważny dzień, mają wiele rzeczy do załatwienia. Pierwszym krokiem jest rzecz jasna odnalezienie sali weselnej. Zanim poczniemy wyszukiwać sali weselnej powinniśmy zrobić listę gości, oraz także spisać swoje oczekiwania w stosunku do sali i wesela.

By nie dopuszczać do pożarów – w jakie systemy opłaca się zainwestować?

Czasem można spotykać się z opiniami, że wszelkie szkolenia wiążące się z ochroną przeciwpożarową to strata czasu. Jednak na pewno osoby, jakie tak uważają, z pewnością zmienią zdanie, jeśli tylko znajdą się w obliczu zagrożenia przeciwpożarowego. Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy to niezwykle istotne zadanie.