Klinkier ceramiczny to zapewnienie wytrzymałości i solidności. Czy wiesz czemu? Poznaj jego atrybuty

Klinkier ceramiczny to materiał ceramiczny o czerepie spieczonym, bez właściwości jednakowoż zeszkliwienia powierzchni. Dostaje się je przez wypalanie glin wapienno-magnazjeowych, wapienno-żelazistych czy żelasistych. Temperatura tego typu wypalania wynosi od tysiąc do 1300 stopni Celsjusza. Klinkier jest wykorzystywany przeważnie w produkcji cegieł, płytek i dachówek. Każdy z wyrobów klinkierowych jest odporny na mróz i nasiąkliwości do sześciu procent.

ściana z cegły klinkerowej

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Spośród produktów klinkierowych jesteśmy w stanie wymienić cegłę budowlaną klinkierową. Jest to materiał o jednakowych wymiarach jak cegła normalna pełna. Wyrabiana jest z otworami lub jako pełna, chociaż możemy spotkać również inne rozmiary. Jej cechy szczególnie to przede wszystkim twardość, mniejsza nasiąkliwości niż cegła licowa i spora wytrzymałość. Taka cegła jest mrozoodporna, jest niepalna, nie zmienia barwy przez działanie słońca. Pozostałe produkty to przykładowo cegła kominowa, która pasuje do tworzenia wolno stojących kominów przemysłowych.

Kształt tych cegieł jest dosyć charakterystyczny – wycinek pierścienia kołowego. Cegła kanalizacyjna, jak same nazewnictwo wskazuje przeznaczona jest do budowy sieci kanalizacyjnej, która potrzebuje szczelności. Cegła drogowa służy do budowy nawierzchni dróg, ale też placów fabrycznych, parkingów. Elewacje z cegły klinkierowej zaliczyć można do najlepszych, najbardziej cenionych. Nie na darmo, są bardzo trwałe i ponadczasowe. Ponadto mogą się pochwalić wysokimi walorami estetycznymi, a też parametrami technicznymi. To wszystko sprawia, że stosowane są od lat. Cegły klinkierowe znajdują się na samym szczycie w rankingu cegieł elewacyjnych (nieco więcej ceniony klinkier ceramiczny dowiesz się właśnie tutaj). By je wyrobić stosuje się jedynie najwyższej jakości sezonowane gliny. Nie wypala się ich, lecz poddaje się je spiekaniu w temperaturze 1100 stopniu Celsjusza.

To sprawia, iż odznaczają się bardzo dobrą twardością.

Jeśli analizowana kwestia wydaje Ci się cenna i chcesz ją zbadać też od innej strony, przeczytaj więcej w witrynie – ona też ją opisuje.

Na rynku dostępnych jest sporo cegieł elewacyjnych. Główna różnica pomiędzy nimi to kolor, kształt i faktura. Kolorystyka zależy od sposobu wypalania i zastosowanego surowca. Jesteśmy w stanie wyodrębnić cegły żółte, brązowe, czerwone, szare i białe. Każda z wymienionych barw jest naturalna. Jednakowoż najbardziej powszechnym jest kolor czerwony, lecz w różnych odcieniach, przykładowo ciemnowiśniowy, burgund czy cynober.

Pragniemy Cię namówić do tak samo ciekawych wpisów, które stworzyliśmy dla Ciebie z radością. Więc kliknij stronę wypożyczalnia wózków widłowych i oglądaj to, na co masz chęć.

Wyśmienicie dopasują się do drewnianej okładziny, jasnego tynku czy czerwonej dachówki.

Related posts

Jak można szybko odszukać dom w Drawsku Pomorskim?

Drawsko Pomorskie to jedna z prężnie rozwijających się miejscowości na polskim wybrzeżu. Nic zatem dziwnego, że zainteresowanie nowymi nieruchomościami w takim regionie jest rzeczywiście dosyć wielkie. W jaki sposób znaleźć nieruchomość w Drawsku Pomorskim? Gdzie się wybrać, by uzyskać niezbędne na ten temat informacje?

Zawiesia pasowe – krótka charakterystyka

Wysokiej jakości zawiesia pasowe wykonywane są z poliestru, który jest zaliczany do jednych z najbardziej trwałych materiałów, które są dostępne na rynku. Posiadanie zawiesia właśnie z poliestru jest zatem gwarancją doskonałego poziomu bezpieczeństwa jak również użytkowania go przez długi czas.

Definicje, o jakich czasami nie mamy pojęcia. Ujawniają się we właściwym momencie, więc dobrze je znać

Pojęcia, definicje i nieznane terminy pojawiają się w naszym życiu a później o nich zapominamy. Niektórym musimy poświęcić uwagę, inne nie są nic nie warte, najzwyklej zjawiają się tylko na moment, więc prędko o nich zapominamy. Jednocześnie nawet te „krótkie” definicje powinniśmy dokładnie poznać, ażeby zaplanowaną rzecz, jak najlepiej zrealizować. Nie obejdzie się w tym momencie bez dokładnego poznania tematu, jego specyfiki, wszystkich cech szczególnych.

Żurawie jako dźwigi o dużym przeznaczeniu

Żurawie to dźwigi jakie posiadają ogromne przeznaczenie we wszelkich dziedzinach życia. Ich rosnące każdego roku zapotrzebowanie związane jest z ciągłym przyrostem liczby inwestycji, zakładów budowlanych, czy wzrostem przewozu. Lokalizacja czynienia pracy, zapotrzebowanie i typ pracy ma znaczenie na wybór rodzaju żurawia jakiego potrzebujemy użyć. Żurawie Wrocław, jakich kluczowym elementem nośnym przenoszącym obciążenie jest wysięgnik, różnicujemy zależnie od cech użytkowych, również określonych cech konstrukcyjnych.

Latest posts

Jakie są zalety drzwi wejściowych wykonanych z PCW?

Najważniejszym kryterium wyboru drzwi zewnętrznych jest zazwyczaj cena, jednak nie powinno tak być, ponieważ nie jest to najważniejszy czynnik.
W praktyce może okazać się, że określony, konkretny model drzwi zewnętrznych jest drogi w stosunku do swojej niskiej jakości lub odwrotnie - model drzwi będzie tani, jednak będzie także dobrej klasy.

Dlaczego wybór dobrego projektu domu jest tak istotny?

W momencie gdy planujemy budowę swojego domu, najczęściej z wyszukaniem projektu nie mamy żadnego kłopotu. Przeglądamy przeróżne strony internetowe, katalogi czy też słuchamy wskazówek mniej lub bardziej doświadczonych znajomych.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowanie toreb z nabytkami wymaga wysoce rozwiniętych umiejętności logistycznych, tak samo szukanie potrzebnych szklanek a także towarów, z których zamierzamy upichcić obiadek.
Znakomicie przemyślany projekt kuchni sprawi, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o kluczowych zasadach ergonomii kuchennej.

Jaka powinna być minimalna grubość izolacji zbrojenia betonowego?

Otuliną nazywamy grubość powłoki betonu od krawędzi elementu żelbetowego do prętów, która ochrania zbrojenie przed szkodliwym wpływaniem siedliska.
Wzmocnienie różnych składników budowlanych budynku może niestety ulegać zepsuciu dla przykładu pod wpływem dużej temperatury lub kwaśnego podłoża.